Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) w pięknym stylu zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w Polsce! W gronie orliczek wygrała Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)

Najlepsze Panie w Polsce miały do pokonania siedem okrążeń wokół Sobótki. W sumie dało to dystans 126 kilometrów.

Chwilę po starcie powstała ucieczka dnia. Do przodu wyrwała czwórka: Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), Alicja Ratajczak (UKS Mroz Jedynka Kornik), Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) i Monika Żur (4F Racing Team). Po przejechaniu 18 kilometrów, nad Sobótką rozpętała się potężna ulewa.

Z peletonu ruszyły: Eugenia Bujak (BTC Ljubliana City), Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv) oraz Paulina Brzeźna-Betnkowska (TKK Pacific Nestle Toruń), a trzecią grupkę otworzyły zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Toruń – Aleksandra Kardas, Monika Brzeźna i Anna Plichta.

W połowie rywalizacji, czołówka miała 1 minutę i 15 sekund nad grupką Niewiadomej, a trzecia grupka traciła około 2 i pół minuty do prowadzących. Peleton stracił już jakiekolwiek szanse na nawiązanie walki o medale.

Na niecałe 25 kilometrów przed kreską, na czele połączyły się dwie czwórki. Kontakt zaczęły tracić najmłodsze w stawce – Ratajczak oraz Żur.

Już na ostatnim okrążeniu, około 16 kilometrów przed metą, do czołówki dojechała trójka zawodniczek z Torunia, czyli Plichta, Kardas oraz Brzeźna. Po serii kilku ataków, na czele pojawiła się Małgorzata Jasińska oraz Katarzyna Wilkos.

Nikt nie zdołał dogonić już dwójki, która między sobą walczyła o tytuł mistrzyni Polski. Szybsza była Jasińska, która już po raz trzeci w karierze zdobyła tytuł mistrzyni Polski! Na pocieszenie, Wilkos zdobyła złoto w orliczkach.

Finisz po trzecie miejsce wygrała Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Czwarta była srebrna w orliczkach Kasia Niewiadoma (Rabo-Liv). Brąz w tej kategorii zdobyła Alicja Ratajczak (Mróz Jedynka Kórnik).

Top 11:

 1. Małgorzata Jasińska
 2. Katarzyna Wilkos
 3. Paulina Brzeźna-Bentkowska
 4. Katarzyna Niewiadoma
 5. Katarzyna Pawłowska
 6. Alicja Ratajczak
 7. Eugenia Bujak
 8. Monika Żur
 9. Monika Brzeźna
 10. Aleksandra Kardas
 11. Anna Plichta
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments