Boy van PoppelZespół Trek ogłosił nazwiska trzech nowych kolarzy, którzy w przyszłym sezonie wzmocnią nowo powstającą ekipę. 

Boy i Danny van Poppel (obecnie Vacansoleil-DCM) mają już duże doświadczenie w ściganiu na najwyższym poziomie. Boy zawodowo jeździ od siedmiu lat. Oprócz Vacansoleil, jeździł także w Rabobanku i UnitedHealthcare.

– To dla mnie kolejny krok. Ostatni rok był fantastyczny m. in. dlatego, że pojechałem w Tour de France. Cieszę się również z tego, że kolejny sezon będę mógł jeździć w jednej ekipie z moim bratem. Ściganie się z bratem w jednej ekipie jest wyjątkowe. Jestem dumny z tego, że mogę mu pomóc. Znam swoje zadanie – muszę go dobrze rozprowadzać. To bardzo motywujące wiedząc, że pomagasz własnemu bratu – powiedział Boy.

Młodszy z braci – Danny – szybko wyrobił sobie nazwisko w peletonie. W wieku 19 lat Danny był najmłodszym zawodnikiem startującym w WorldTourze.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do zespołu Trek. To świetny projekt, z mocnymi zawodnikami – przyznał Danny.

– Jeśli chodzi o moje ambicje, to każdy myśli, że jestem tylko sprinterem, ale ja wierzę, że mogę więcej. Myślę, że mogę być dobry w klasykach. Osobiście chcę po prostu stać się lepszym kolarzem. Ten rok był przełomowy w mojej karierze. Byłem dumny, że znalazłem się w składzie na Tour i że udało mi się tam zająć trzecie miejsce na pierwszym etapie – zakończył Danny.

Kolejnym zawodnikiem, który dołącza do Treka jest Fabio Felline z Androni Giocattoli. Dla Włocha będzie to pierwszy sezon na najwyższym poziomie.

– Jestem niezwykle zmotywowany i bardzo zadowolony, że dołączam do zespołu Trek Factory Racing. To dla mnie wielka szansa ścigać się w wyścigach WorldTour u boku wielkich kolarzy. Muszę się jeszcze wiele nauczyć, więc moją ambicją jest zbieranie doświadczenia i praca, aby zespół osiągał swoje cele – powiedział Felline.

 

Foto: bettiniphoto.net

Sikor