SojasunDrużyna Sojasun kończy działalność po zakończeniu sezonu 2013. Według L’Equipe , zarząd ekipy ma potwierdzić tę informację w ciągu najbliższych kilkunastu godzin.

Kierownik drużyny i były kolarz – Stephane Heulot, poinformował już o tym swoich zawodników. Francuz do ostatniej chwili miał nadzieję, że można uratować jego zespół. Niestety nie udało podpisać się żadnej umowy z jakimkolwiek sponsorem, a 1 października rozpoczyna się procedura rejestracji w UCI i trzeba zapłacić pierwsze raty gwarancji bankowych.

Ekipa Sojasun jest znakomitym przykładem na to, że w stosunkowo krótkim okresie czasu, można dostać się z amatorskiego poziomu do kolumny Tour de France. Heulot założył drużynę SuperSport 35 w 2002 r. i wówczas był to amatorski twór. Stopniowo projekt się rozwijał. Do grona Continental awansował w 2009 roku pod nazwą Besson Chaussures-Sojasun. Po zaledwie jednym sezonie, Francuzi znaleźli się w tzw. „drugiej dywizji” i widnieli pod nazwą Saur-Sojasun, a w sezonie 2013 tytularnym sponsorem został osamotniony Sojasun

Zespół często można było oglądać w wyścigach WorldTour. W swoim dorobku ma także trzy dzikie karty na Tour de France w 2011, 2012 i 2013 roku. Najlepszym rezultatem w Wielkiej Pętli podopiecznego Heulota było 13. miejsce w generalce Jerome`a Coppela w 2011 roku.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

 

Poprzedni artykułGaleria zdjęć MŚ – Florencja 2013 – elita mężczyzn / start wspólny
Następny artykułÓsmy czas pary Rutkiewicz-Marycz w wyścigu Duo Normand
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments