silinOd nowego sezonu w zespole Katusha będzie występować trzech nowych Rosjan. Kontrakt podpisali Egor Silin (Astana), Alexander Rybakov i Pavel Kochetkov (obaj Rusvelo).

Po dwóch sezonach spędzonych w Astanie, Silin postanowił wrócić do ekipy Viacheslava Ekimova. W tym roku Silin zajął 12. miejsce podczas Vuelta Ciclista a Murcia,a także był czternasty w klasyfikacji generalnej Volta Ciclista a Catalunya.

Rybakov to “specjalista” od Memoriału Olega Dyachenko. Rosjanin wygrał go już dwa lata z rzędu. Był także dziesiąty w generalce tegorocznego Tour de Slovénie. Jego starszy kolega triumfy święcił raczej w latach poprzednich. Kochetkov wygrał między innymi w 2009 roku GP Industria e Commercio, pokonując między innymi Jarosława Marycza i Macieja Paterskiego.

“Jako zespół World Tour musimy być drużyną międzynarodową. Nie można jednak zapominać o dobrych rosyjskich zawodnikach. Liczę, że cała trójka będzie sporym wzmocnieniem Katushy. Każdy z nich ma duży potencjał i wierzę, że go wykorzystają.” mówi o wzmocnieniach Ekimov.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga