monfortReprezentacja Belgii zmuszona była dokonać zmian w składzie na niedzielny wyścig ze startu wspólnego. Mistrzostwa Świata ominą Gianni Meersmana i Driesa Devenynsa, a w ich miejsce pojadą Serge Pauwels i Maxime Monfort.

Trener Belgów, Carlo Bomans potwierdził w niedzielę, że zamiast Devenynsa do składu został powołany Serge Pauwels (Omega Pharma – Quick Step). Ta informacja bardzo zdenerwowała Monforta, którego pominięcie w podstawowej siódemce zdziwiło wielu kibiców kolarstwa w Belgii. Niedyspozycja Meersmana spowodowała, że zawodnik RadioShack – Leopard dostanie swoją szansę na MŚ.

“Wiem, że Maxime był w niedzielę wściekły na moją decyzję. Dlatego zapytałem go, czy będzie miał jeszcze motywację do ścigania we Florencji. Zawodnik nie ma wątpliwości i bardzo chce wystąpić w tym wyścigu.” tłumaczy całą sytuację Bomans.

“Nie kryłem swojego niezadowolenia, ale teraz to wszystko już jest nieważne. Jestem w dobrej formie i cieszę się, że będę częścią reprezentacji. Wszystkie moje ambicje zostawiam z boku, by pomóc naszemu liderowi. Wierzę, że Philippe Gilbert może sporo osiągnąć w niedzielę.” mówi o powołaniu Monfort.

Skład reprezentacji Belgii na MŚ:
Philippe Gilbert, Greg Van Avermaet (obaj BMC), Bjorn Leukemans (Vacansoleil-DCM), Jan Bakelants, Maxime Monfort (obaj RadioShack Leopard), Serge Pauwels (Omega Pharma-Quick-Step) i Johan Vansummeren (Garmin-Sharp).

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments