Mark Cavendish małe8. etap Tour of Britain po finiszu z peletonu wygrał Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step). W klasyfikacji generalnej zwyciężył Bradley Wiggins (Sky).

Ostatniego dnia wyścigu Tour of Britain na kolarzy czekało dziesięć pętli po Londynie liczących 8,8 km. Trasa była płaska, ale znalazły się na niej trudności w postaci trudnych technicznie zakrętów w końcówce każdej pętli oraz dwa prawe, ciasne zakręty przed wjazdem na prostą prowadzącą do mety.

Jazda po brytyjskiej stolicy przebiegała dość spokojnie. Kolarze podejmowali próby odjazdów, ale końcówka i tak należała do ekip sprinterskich. Najlepsza z nich – Omega Pharma po raz kolejny znakomicie rozprowadziła “Manxmana”. Bardzo dobrą pracę w belgijskim pociągu wykonał Alessandro Petacchi.

Wyniki etapu:

1 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 20 1:47:23
2 BENNETT Sam An Post – Chainreaction 12 ,,
3 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 7 ,,
4 PELUCCHI Matteo IAM Cycling 5 ,,
5 OPIE Christopher Team UK Youth 4 ,,
6 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 3 ,,
7 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 2 ,,
8 PETACCHI Alessandro Omega Pharma – Quick-Step 1 ,,
9 SANZ UNZUE Enrique Movistar Team ,,
10 JARC Blaz Team NetApp – Endura ,,
11 BIALOBLOCKI Marcin Team UK Youth ,,
12 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
13 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,
14 NORTHEY Michael James Node 4 – Giordana Racing Team ,,
15 DOULL Owain Great Britain ,,
16 RATHE Jacob Garmin – Sharp ,,
17 DOWNING Dean Madison Genesis ,,
18 STANNARD Ian Sky Procycling ,,
19 BLAIN Alexandre Team Raleigh ,,
20 BAUER Jack Garmin – Sharp ,,
21 TENNANT Andrew Madison Genesis ,,
22 HAYMAN Mathew Sky Procycling ,,
23 WIGGINS Bradley Sky Procycling ,,
24 BENEDETTI Cesare Team NetApp – Endura ,,
25 YATES Simon Great Britain ,,
26 WETTERHALL Alexander Team NetApp – Endura ,,
27 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,
28 PETERS Alex Madison Genesis ,,
29 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
30 RODGER Shem Node 4 – Giordana Racing Team ,,
31 OLIPHANT Evan Team Raleigh ,,
32 YATES Adam Great Britain ,,
33 HOLOHAN Liam Madison Genesis ,,
34 LAMPIER Steven Node 4 – Giordana Racing Team ,,
35 LOPEZ GARCIA David Sky Procycling ,,
36 GATE Aaron An Post – Chainreaction ,,
37 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team ,,
38 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,
39 HANDLEY Richard Rapha Condor ,,
40 WYSS Marcel IAM Cycling ,,
41 CUMING Michael Rapha Condor ,,
42 LELAY David Sojasun ,,
43 STEPHENSON William Rapha Condor 0:10
44 HAWKINS Peter Team IG – Sigma Sport ,,
45 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step ,,
46 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step ,,
47 SYBRANDY Wouter Team IG – Sigma Sport ,,
48 CRONSHAW Mathew Team IG – Sigma Sport ,,
49 CHRISTIAN Mark Team Raleigh ,,
50 ATKINS George Great Britain ,,
51 SLATER Alistair Great Britain ,,
52 LABORIE Christophe Sojasun ,,
53 MOULD Jon Team UK Youth ,,
54 PARTRIDGE Rob Team UK Youth ,,
55 HOUSE Kristian Rapha Condor ,,
56 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,
57 THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,,
58 ENGOULVENT Jimmy Sojasun ,,
59 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,
60 BARKER Yanto Team UK Youth ,,
61 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
62 NORRIS Lachlan Team Raleigh ,,
63 SCHILLINGER Andreas Team NetApp – Endura ,,
64 BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
65 MARTIN Daniel Garmin – Sharp ,,
66 DE MAAR Marc UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
67 VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step ,,
68 EDMONDSON Joshua Sky Procycling ,,
69 MCNALLY Mark An Post – Chainreaction ,,
70 WILLIAMSON James Node 4 – Giordana Racing Team ,,
71 HAUSSLER Heinrich IAM Cycling ,,
72 ROWSELL Erick Team NetApp – Endura ,,
73 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
74 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,
75 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step ,,
76 MOSES Thomas Team Raleigh ,,
77 DELAPLACE Anthony Sojasun 0:26
78 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 0:39
79 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 0:48
80 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,
81 MARTINELLO Nicolo Cannondale Pro Cycling Team ,,
82 WILKINSON Ian Team UK Youth 0:57
83 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Movistar Team 1:03
84 GREENWOOD Ben Team IG – Sigma Sport 1:16
85 MOSS James Team IG – Sigma Sport ,,
86 DOWNEY Sean Patrick An Post – Chainreaction 1:29
87 WILLIAMS Peter Team IG – Sigma Sport 1:51
88 GRIVELL-MELLOR Luke Rapha Condor ,,
89 VEREECKEN Nicolas An Post – Chainreaction ,,
90 SCULLY Thomas Team Raleigh ,,
91 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,
92 ARCHBOLD Shane An Post – Chainreaction ,,
93 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
94 DIBBEN Jonathan Great Britain 3:37
95 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,
96 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team 5:24
97 DOWSETT Alex Movistar Team 5:27

Klasyfikacja generalna:

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska