Alicja RatajczakDaria Pikulik i Patrycja Jasińska wśród juniorek młodszych oraz Natalia Radzicka i Alicja Ratajczak w gronie juniorek, wywalczyły pierwsze złote medale w rywalizacji par podczas drużynowych mistrzostw Polski!

W Warlubiu koło Grudziądza rozpoczęły się drużynowe mistrzostwa Polski. Jako pierwsze na trasie pojawiły się juniorki młodsze, które przystąpiły do walki o medale w wyścigu par. Każdy zespół musiał pokonać dystans 15 kilometrów.

Najlepiej poradziły sobie z tym zawodniczki klubu BCM Nowatex Ziemia Darłowska, czyli Daria Pikulik i Patrycja Jasińska, które uzyskały na mecie czas 21:54. Dzięki temu o blisko 23 sekundy pokonały Zuzannę Skubaję i Martę Ziębę (EMDEK Budopol Bydgoszcz). O niecałą sekundę srebro przegrały trzecie na mecie Nikola Różyńska i Patrycja Dąbrowska (ALKS Stal Grudziądz).

Z kolei na 20 kilometrowej trasie ścigały się juniorki. Mistrzowską parę stworzyły Natalia Radzicka i Alicja Ratajczak (Jedynka Limaro Kórnik), które o 53. sekundy pokonały zawodniczki LKKS Górnik Wałbrzych DSR Author – Karolinę Wolską i Karolinę Piotrowską. Brąz powędruje na pomorze do Moniki Graczewskiej i Weroniki Lorkowskiej (JF Duet Goleniów).

Poprzedni artykułLegendarny Alto de L’Angliru rozstrzygnie o losach Vuelty? Zobaczcie to w Eurosporcie!
Następny artykułMP w parach: Monika i Paulina Brzeźna najlepsze w gronie elity kobiet!