Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik) udanie zadebiutowała w swoich pierwszych w karierze Mistrzostwach Świata. Srebrna medalistka Górskich Mistrzostw Polski w wyścigu na czas zajęła 14. miejsce.

„Startowałam na początku stawki. Niestety przed samym startem zaczęło padać. Trzeba było uważać na zakrętach, bo w takich warunkach nie trudno o kraksę”, powiedziała dla naszosie.pl.

Polka bardzo mocno zaczęła. Po przejechaniu wszystkich zawodniczek przez pierwszy pomiar czasu, jej rezultat 7:27 był piątym czasem. Później troszkę zabrakło sił, jednak dla 18-letniej zawodniczki był to pierwszy w życiu tak ważny wyścig.

Całą trasę udało mi się przejechać bez żadnych problemów i przygód. Czułam się dobrze i wiedziałam, że mogę pokusić się o dobry wynik. Dało mi to w rezultacie 14 miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to mój pierwszy start w tak ważnej imprezie – jakim są te mistrzostwa świata, to jestem z siebie bardzo zadowolona”, zakończyła.

Rozmawiał Andrzej

Poprzedni artykułKatarzyna Niewiadoma: „Mam nadzieję, że już nie spotkam się tak blisko z asfaltem”