Fot. Dariusz Krzywański

Zwycięstwem Pawła Bernasa zakończyło się tradycyjne kolarskie kryterium w Dzierżoniowie. Kolarz grupy Domin Sport był najlepszy zarówno na samym finiszu, jak i w klasyfikacji całego kryterium.

Zgodnie z polską, kolarską tradycją, dzień przed Ślężańskim Mnichem, polska czołówka ścigała się w ramach kryterium w Dzierżoniowie. W tym roku najlepszy okazał się Paweł Bernas (Domin Sport), który zwyciężył również w finałowym sprincie, jak i klasyfikacji punktowej. Drugi na mecie był Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), a trzeci Eryk Latoń (Team Hurom), który przyprowadził peleton. W klasyfikacji punktowej drugą lokatę zajął Kamil Zieliński (Domin Sport), a trzecią Stosz.

Pełne wyniki klasyfikacji punktowej – tutaj

Pełne wyniki finiszu – tutaj

Wśród kobiet pierwsza „na kresce” była Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) przed Martą Jaskulską (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), ale to trzecia na finiszu Marta Lach (MAT Atom Deweloper) triumfowała w klasyfikacji punktowej. Druga była Ratajczak, a trzecia Ewelina Szybiak (MAT Atom Deweloper). U juniorek ogromną przewagę na finiszu miała Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Drugie miejsce zajęła Oliwia Majewska (UKS Copernicus-SMS Toruń), a trzecie Litwinka Juste Juskeviciute (Silales SM DSK „Kvedarna”).

Pełne wyniki klasyfikacji punktowej – tutaj

Pełne wyniki finiszu – tutaj

Rywalizację juniorów zdominował Artur Lewandowski (UKS Copernicus-SMS Toruń), który zdobył niemal dwukrotnie więcej punktów od drugiego Damiana Papierskiego (UKS Koźminianka Koźminek). Trzecie miejsce zajął Piotr Klimkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń).

Pełne wyniki – tutaj

Zupełnie inaczej ułożyła się klasyfikacja juniorów młodszych. Kolarze walczyli do ostatniej chwili, a ostatecznie triumfował Jan Szary (UKKS Imielin Team Corratec), który o punkt wyprzedził Patryka Dąbskiego (K.S. Olimpijczyk Końskie). Trzeci, cztery punkty za zwycięzcą, był Kacper Majewski (KKS Gostyń).

Pełne wyniki – tutaj

Juniorki młodsze to popis reprezentantek Litwy, które zajęły całe podium. Wygrała Akvile Gedraityte (Litwa Panawezys) przed Pauliną Patinskaite (Litwa Panawezys) i Aukse Pikunaite (Litwa Panawezys). Najlepsza Polka, Nikola Seremak (LUKS JF Duet Goleniów), była czwarta.

Pełne wyniki – tutaj

W młodzikach zwyciężył Julian Kot (NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki) z trzynastoma punktami. Trzy „oczka” mniej uzbierał Kacper Gieryk (ALKS Stal Grudziądz), a podium uzupełnił Grzegorz Foltyn (KS Deichmann ABUS MAT Sobótka) – siedem punktów.

Pełne wyniki – tutaj

Wśród młodziczek piękną jazdą zaprezentowały się zawodniczki UKS Ratusz Maszewo. Zwyciężyła Maja Wróblewska przed Tamarą Szalińską. Najniższy stopień podium zajęła Małgorzata Manowska (LKUKS Pszczyna DSR Author).

Pełne wyniki – tutaj

Wyścig żaków padł łupem Antoniego Muryja (UKS Centrum Spedycja Pawbud), który zdołał odjechać na 5 sekund od Huberta Dydyny (KS Deichmann ABUS MAT Sobótka) i Leona Neuberta (KS Deichmann ABUS MAT Sobótka). Najlepszą z dziewcząt była Oliwia Młynarczyk (UKS Centrum Spedycja Pawbud), która wygrała finisz z grupki przed Martyną Hopek (Fundacja KK Agnieszka Skalniak) i Oliwią Stachurską (Fundacja KK Agnieszki Skalniak).

Pełne wyniki – tutaj

Poprzedni artykułNie z tego świata – zapowiedź Paris-Roubaix 2017
Następny artykułVuelta al Pais Vasco: Samuel Sánchez z licznymi obrażeniami po kraksie na piątym etapie
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments