Gerald CiolekGerald Ciolek będzie liderem drużyny MTN-Qhubeka podczas wyścigu Tour of Britain. Dla niemieckiego sprintera, który podczas wyścigu (19 września) skończy 27 lat będzie to debiut w tej imprezie.

-Jest to bardzo dobrze obsadzony wyścig. Super Sport będzie transmitował go w Afryce, więc jest to dla nas dodatkowa motywacja. To zdecydowanie jest nasz cel. Moja forma w klasyku w Brukseli w zeszłym tygodniu była dobra, więc mam nadzieję na dobry występ – zapowiada Ciolek.

Także z wypowiedzi dyrektora sportowego Qhubeki, Jensa Zemke można wywnioskować, że Afrykańczycy z niecierpliwością i sporymi nadziejami czekają na ten wyścig. – Nasza drużyna pokaże na co nas stać. Jedziemy tam z trzema Afrykańczykami i trzema doświadczonymi kolarzami z Europy. Tour of Britain będzie fantastycznym wyścigiem z lokalnymi gwiazdami kolarstwa i jesteśmy dumni, że będziemy jego częścią – powiedział Zemke.

Pełny skład MTN-Qhubeka na Tour of Britain: Andreas Stauff, Ferekalsi Debesay, Gerald Ciolek, Meron Russom, Songezo Jim oraz Sergio Pardilla.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska