marianne vosMarianne Vos (Rabobank-Liv Giant) wygrała prolog i została pierwszą liderką Giro Toscana Femminile. Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana), która wygrała ten wyścig w 2012 roku, zajęła dziś 100. miejsce.

Krótkim prologiem rozpoczęła się 18. edycja Premondiale Giro Toscana Int. Femminile – Memorial Michela Fanini. Na starcie stanęło aż 25 ekip, a z numerem jeden wystartował ubiegłoroczna triumfatorka, Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana).

Panie miały do pokonania 2,2 kilometra płaskiej czasówki w Campi Bisenzio. Małgorzata Jasińska wykręciła czas 3 minuty i 15 sekund, który dał jej ostatecznie pozycję numer 100.

Bardzo długo na prowadzeniu utrzymywała się Annemiek van Vleuten (Rabobank-Liv Giant), która wygrała prolog tego wyścigu w 2012 roku. Jednak jeszcze lepszy czas wykręciła liderka jej drużyny, Marianne Vos.  Ubiegłoroczna mistrzyni świata została pierwszą liderką imprezy. Podium uzupełniła Shelley Olds (Team TIBCO – To The Top).

Wyniki:

1 13 NED VOS MARIANNE RBW RABOBANK LIV GIANT 2’53.19

2 14 NED VAN VLEUTEN ANNAMIEK RBW RABOBANK LIV GIANT 2’56.26 3.07

3 55 USA OLDS SHELLEY TIB TEAM TIBCO – TO THE TOP 2’58.02 4.83

4 40 NED WILD KIRSTEN ARW TEAM ARGOS SHIMANO 2’58.89 5.70

5 74 AUS CROMWELL TIFFANY GEW ORICA AIS 2’59.18 5.99

6 3 ITA SCANDOLARA VALENTINA MCG CIPOLLINI GIORDANA GALASSIA 2’59.31 6.12

7 101 NZL COLLINS EMILY WHT WIGGLE HONDA 3’00.48 7.29

8 16 FRA FERRAND PREVOT PAULINE RBW RABOBANK LIV GIANT 3’01.13 7.94

9 51 USA HALL LAUREN OPW OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 3’01.17 7.98

10 73 SWE JOHANSSON EMMA GEW ORICA AIS 3’01.19 8.00

11 117 USA POWERS ALISON USA USA NATIONAL TEAM 3’01.24 8.05

12 17 NED DE JONG THALITA RBW RABOBANK LIV GIANT 3’01.30 8.11

13 85 NED VAN DER BREGGEN ANNA SLT SENGERS LADIES CYCLING TEAM 3’01.33 8.14

14 18 NED KNETEMANN ROXANNE RBW RABOBANK LIV GIANT 3’01.42 8.23

15 15 NED BRAND LUCINDA RBW RABOBANK LIV GIANT 3’02.01 8.82

16 91 LTU CILVINAITE INGA PZC PASTA ZARA COGEAS 3’02.57 9.38

17 2 ITA GUDERZO TATIANA MCG CIPOLLINI GIORDANA GALASSIA 3’02.63 9.44

18 98 NZL VILLUMSEN LINDA MELANIE WHT WIGGLE HONDA 3’02.76 9.57

19 34 ITA CANTELE NOEMI BPK BEPINK 3’02.80 9.61

20 72 GER FENNER ESTER GER GERMAN NATIONAL TEAM 3’02.84 9.65

21 59 USA MILLER AMANDA TIB TEAM TIBCO – TO THE TOP 3’03.15 9.96

22 38 NED PIETERS AMY ARW TEAM ARGOS SHIMANO 3’03.40 10.21

23 49 USA WILCOXSON JADE OPW OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 3’03.70 10.51

24 54 CAN RAMSDEN DENISE OPW OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 3’03.71 10.52

25 99 GER BECKER CHARLOTTE WHT WIGGLE HONDA 3’03.76 10.57

26 57 NED BLAAK CHANTAL TIB TEAM TIBCO – TO THE TOP 3’04.06 10.87

27 103 USA STEVENS EVELYN SLU SPECIALIZED LULULEMON 3’04.13 10.94

28 88 NED KOEDOODER VERA SLT SENGERS LADIES CYCLING TEAM 3’04.33 11.14

29 64 SWE FAHLIN EMILIA HPU HITEC PRODUCTS UCK 3’04.39 11.20

30 75 AUS MACLEAN JESSIE GEW ORICA AIS 3’04.48 11.29

31 97 ITA BRONZINI GIORGIA WHT WIGGLE HONDA 3’04.49 11.30

32 61 ITA LONGO BORGHINI ELISA HPU HITEC PRODUCTS UCK 3’04.53 11.34

33 133 FRA CORDON AUDREY FRA FRANCE NATIONAL TEAM 3’05.04 11.85

34 37 GER GEBHARDT ELKE ARW TEAM ARGOS SHIMANO 3’05.17 11.98

35 5 ITA CARRETTA VALENTINA MCG CIPOLLINI GIORDANA GALASSIA 3’05.19 12.00

36 107 GER WORRACK TRIXI SLU SPECIALIZED LULULEMON 3’05.22 12.03

37 6 RUS ANTOSHINA TATIANA MCG CIPOLLINI GIORDANA GALASSIA 3’05.32 12.13

38 32 ITA FRAPPORTI SIMONA BPK BEPINK 3’05.49 12.30

39 53 CAN KIRCHMANN LEAH OPW OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 3’05.72 12.53

40 116 USA MCGRATH KRISTIN USA USA NATIONAL TEAM 3’05.74 12.55

41 62 ITA RATTO ROSSELLA HPU HITEC PRODUCTS UCK 3’05.79 12.60

42 48 BEL DAAMS JESSIE DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’05.81 12.62

43 7 FRA BIANNIC AUDE MIC MICHELA FANINI ROX 3’06.18 12.99

44 44 NED VISSER ADRIE DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’06.34 13.15

45 4 ITA TAGLIAFERRO MARTA MCG CIPOLLINI GIORDANA GALASSIA 3’06.57 13.38

46 50 USA HOLCOMB JANEL OPW OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 3’06.77 13.58

47 92 MEX DREXEL INGRID PZC PASTA ZARA COGEAS 3’06.77 13.58

48 110 ITA CECCHINI ELENA FLF FAREN KUOTA 3’06.93 13.74

49 63 AUS HOSKING CHLOE HPU HITEC PRODUCTS UCK 3’07.00 13.81

50 100 AUS KITCHEN LAUREN WHT WIGGLE HONDA 3’07.02 13.83

51 56 GER HAUSLER CLAUDIA TIB TEAM TIBCO – TO THE TOP 3’07.37 14.18

52 102 GER SCHNITZMEIER ANNA BIANCA WHT WIGGLE HONDA 3’07.68 14.49

53 86 BEL POLSPOEL MAAIKE SLT SENGERS LADIES CYCLING TEAM 3’07.78 14.59

54 119 USA KINSELLA MAURA USA USA NATIONAL TEAM 3’07.93 14.74

55 87 BEL DE VUYST SOFIE SLT SENGERS LADIES CYCLING TEAM 3’08.02 14.83

56 118 USA RYAN ALEXIS USA USA NATIONAL TEAM 3’08.03 14.84

57 47 GBR TROTT EMMA DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’08.16 14.97

58 76 KOR GU SUNGEUN GEW ORICA AIS 3’08.23 15.04

59 109 ITA CONFALONIERI MARIA GIULIA FLF FAREN KUOTA 3’08.90 15.71

60 26 ITA BITTO IRENE TOG TOP GIRL FASSA BORTOLO 3’08.96 15.77

61 149 ITA PATTARO FRANCESCA ITA ITALIA NATIONAL TEAM 3’09.02 15.83

62 23 LTU SOSNA KATARZYNA VAI VAIANO FONDRIEST 3’09.29 16.10

63 134 FRA DELZENNE ELISE FRA FRANCE NATIONAL TEAM 3’09.49 16.30

64 82 UKR RIABCHENKO TETYANA FLC CHIRIO FORNO D’ASOLO 3’09.62 16.43

65 21 ITA D’ETTORRE ALESSANDRA VAI VAIANO FONDRIEST 3’09.77 16.58

66 93 LTU JANELIUNAITE EDITA PZC PASTA ZARA COGEAS 3’09.77 16.58

67 121 SLO BATAGELJ POLONA SLO SLOVENIA NATIONAL TEAM 3’10.02 16.83

68 83 BLR SITSKO ALENA FLC CHIRIO FORNO D’ASOLO 3’10.15 16.96

69 33 ITA VALSECCHI SILVIA BPK BEPINK 3’10.45 17.26

70 22 ITA GUARISCHI BARBARA VAI VAIANO FONDRIEST 3’10.46 17.27

71 11 ITA VIECELI LARA MIC MICHELA FANINI ROX 3’10.77 17.58

72 147 ITA FIDANZA ARIANNA ITA ITALIA NATIONAL TEAM 3’10.79 17.60

73 126 SLO FRECE SARA SLO SLOVENIA NATIONAL TEAM 3’10.85 17.66

74 111 FRA FERRIER BRUNEAU CHRISTEL FLF FAREN KUOTA 3’10.94 17.75

75 46 NED KESSLER NINA DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’11.05 17.86

76 58 USA STEPHENS LAUREN TIB TEAM TIBCO – TO THE TOP 3’11.14 17.95

77 8 FRA PITEL EDWIGE MIC MICHELA FANINI ROX 3’11.31 18.12

78 41 GBR GARNER LUCY ARW TEAM ARGOS SHIMANO 3’11.70 18.51

79 25 ITA BERLATO ELENA TOG TOP GIRL FASSA BORTOLO 3’11.90 18.71

80 9 UKR WYSOTSKA YEVGENIA MIC MICHELA FANINI ROX 3’12.21 19.02

81 77 AUS CURE AMY GEW ORICA AIS 3’12.27 19.08

82 20 ITA BASTIANELLI VALENTINA VAI VAIANO FONDRIEST 3’12.29 19.10

83 39 NED BUSSER JANNEKE ARW TEAM ARGOS SHIMANO 3’12.29 19.10

84 10 EST RIST LIISI MIC MICHELA FANINI ROX 3’12.39 19.20

85 45 GER KASPER ROMY DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’12.61 19.42

86 80 BRA FERNANDES CLEMILDA FLC CHIRIO FORNO D’ASOLO 3’12.71 19.52

87 19 COL GULUMA SERIKA VAI VAIANO FONDRIEST 3’12.77 19.58

88 95 LTU SILINYTE AGNE PZC PASTA ZARA COGEAS 3’12.81 19.62

89 137 FRA RIVAT AMELIE FRA FRANCE NATIONAL TEAM 3’12.99 19.80

90 120 USA WILBORNE ELIZABETH USA USA NATIONAL TEAM 3’13.04 19.85

91 104 GBR COLLCLOUGH KATIE SLU SPECIALIZED LULULEMON 3’13.21 20.02

92 65 AUS NEYLAN RACHEL HPU HITEC PRODUCTS UCK 3’13.31 20.12

93 42 NED MARKUS KELLY ARW TEAM ARGOS SHIMANO 3’13.54 20.35

94 114 ITA ZORZI SUSANNA FLF FAREN KUOTA 3’14.09 20.90

95 90 NED SOEK JULIA SLT SENGERS LADIES CYCLING TEAM 3’14.51 21.32

96 135 FRA BRAVARD MELANIE FRA FRANCE NATIONAL TEAM 3’14.78 21.59

97 145 ITA BONOMI ILARIA ITA ITALIA NATIONAL TEAM 3’14.94 21.75

98 94 CZE RUZICKOVA MARTINA PZC PASTA ZARA COGEAS 3’15.29 22.10

99 66 NOR BJORNSRUD MIRIAM HPU HITEC PRODUCTS UCK 3’15.48 22.29

100 1 POL JASINSKA MALGORZATA MCG CIPOLLINI GIORDANA GALASSIA 3’15.51 22.32

101 112 ITA LUPERINI FABIANA FLF FAREN KUOTA 3’15.98 22.79

102 123 SLO KERN SPELA SLO SLOVENIA NATIONAL TEAM 3’16.44 23.25

103 35 ITA ARZUFFI ALICE MARIA BPK BEPINK 3’16.55 23.36

104 139 ITA CUCINOTTA ANNALISA SEF SERVETTO FOOTON 3’16.65 23.46

105 43 GBR ARMITSTEAD ELIZABETH DLT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’17.24 24.05

106 148 ITA MALTESE MICHELE ITA ITALIA NATIONAL TEAM 3’17.39 24.20

107 122 SLO PINTAR URSA SLO SLOVENIA NATIONAL TEAM 3’17.63 24.44

108 136 FRA MUFFAT ALEXIA FRA FRANCE NATIONAL TEAM 3’17.98 24.79

109 84 UKR SHEKEL OLM FLC CHIRIO FORNO D’ASOLO 3’18.17 24.98

110 12 THA MANEEPHAN JUTATIP MIC MICHELA FANINI ROX 3’18.43 25.24

111 115 USA DVORAK ANDREA USA USA NATIONAL TEAM 3’18.44 25.25

112 125 SLO OPEKA AJDA SLO SLOVENIA NATIONAL TEAM 3’18.48 25.29

113 96 ITA BORGATO GIADA PZC PASTA ZARA COGEAS 3’18.57 25.38

114 71 GER POHL STEPHANIE GER GERMAN NATIONAL TEAM 3’18.59 25.40

115 31 ITA MUCCIOLI DALIA BPK BEPINK 3’18.93 25.74

116 141 ITA LARI MARINA SEF SERVETTO FOOTON 3’19.51 26.32

117 146 ITA DAL SANTO NICOLE ITA ITALIA NATIONAL TEAM 3’19.53 26.34

118 30 ITA PIEROBON CHIARA TOG TOP GIRL FASSA BORTOLO 3’19.82 26.63

119 67 GER KULLMER LISA GER GERMAN NATIONAL TEAM 3’20.19 27.00

120 68 GER FISCHER LISA GER GERMAN NATIONAL TEAM 3’20.21 27.02

121 24 ITA MARTINI ALESSIA VAI VAIANO FONDRIEST 3’20.55 27.36

122 81 RUS MARTISOVA JULIA FLC CHIRIO FORNO D’ASOLO 3’20.58 27.39

123 28 ITA PALADIN ASJA TOG TOP GIRL FASSA BORTOLO 3’20.71 27.52

124 138 FRA SICOT MARION FRA FRANCE NATIONAL TEAM 3’21.32 28.13

125 124 SLO NOVAK ALENKA SLO SLOVENIA NATIONAL TEAM 3’21.50 28.31

126 27 ITA CAUZ FRANCESCA TOG TOP GIRL FASSA BORTOLO 3’21.51 28.32

127 89 BEL KORMOS VERONICA SLT SENGERS LADIES CYCLING TEAM 3’21.52 28.33

128 36 SLO ZRIMSEK PETRA BPK BEPINK 3’21.71 28.52

129 150 ITA ROMEI MIRIAM ITA ITALIA NATIONAL TEAM 3’21.91 28.72

130 79 BRA FERNANDES DA SOUZA UENIA FLC CHIRIO FORNO D’ASOLO 3’22.13 28.94

131 144 ITA BORTOLOTTI SIMONA SEF SERVETTO FOOTON 3’25.13 31.94

132 69 GER HOFMANN SARAH LENA GER GERMAN NATIONAL TEAM 3’26.76 33.57

133 143 ITA DEFILE’ CORINNA SEF SERVETTO FOOTON 3’27.48 34.29

134 70 GER LUDWIG MARIE THERESE GER GERMAN NATIONAL TEAM 3’27.96 34.77

135 52 CAN NUMAINVILLE JOELLE OPW OPTUM P/B KELLY BENEFIT STRATEGIES 3’30.18 36.99

136 105 USA WILES TAYLER SLU SPECIALIZED LULULEMON 3’30.47 37.28

137 140 ITA MARCELLI EMMA SEF SERVETTO FOOTON 3’32.94 39.75

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga