Warren BargiuWarren Barguil (Argos-Shimano) w zaciętej końcówce 16. etapu Vuelta a Espana pokonał Rigoberto Urana (Sky Team). Bartosz Huzarski (NetApp Endura) był dziś trzeci! Maciej Paterski (Cannondale) zajął 7. miejsce!

Tuż przed drugim dniem przerwy kolarze mieli do pokonania odcinek Graus – Sallent de Gállego. Droga praktycznie przez cały etap wznosiła się w górę, a zwieńczeniem miał być ponad 16 km podjazd pod Aramón Formigal.

Od samego początku dnia mieliśmy wiele ataków.  Bardzo aktywni byli Polacy, a do ucieczki dnia zabrał się Bartosz Huzarski (NetApp Endura). Wraz z nim na przodzie kręcili: Amets Txurruka (Caja Rural), Juan Antonio Flecha (Vacansoleil-DCM), Dominik Nerz (BMC), Chris Anker Sorensen (Saxo-Tinkoff), Egoi Martinez (Euskaltel-Euskadi), Nico Sijmens (Cofidis), Rigoberto Uran (Sky) i Martin Kohler (BMC). Na podjeździe Puerto de Cotéfablo kontrowało z dużej grupy kilkunastu zawodników, w tym Sylwester Szmyd (Movistar).

Ostatecznie 28 km przed metą na czele było 17 zawodników, a do wcześniej wspomnianych dołączyli: Benat Inxtausti (Movistar), Christian Meier (Orica-GreenEdge), Warren Barguil (Argos-Shimano), Vladimir Gusev (Katusha), Niki Sorensen (Saxo-Tinkoff), Mikael Cherel (Ag2r-La Mondiale) i Juan Manuel Garate (Belkin). Kilka kilometrów dalej do czołówki dołączyła grupka, która byłą dotychczas w “zawieszeniu” przed peletonem: Luis Angel Mate (Cofidis), Dmitry Kozontchuk (Katusha), Ben Gastauer (Ag2r La Mondiale), Maciej Paterski (Cannondale), Jose Herrada (Movistar) i Andre Cardoso (Caja Rural-Seguros RGA).

9 km przed kreską na odważną akcję zdecydował się Barguil. Młody Francuz szybko zyskał 36 sekund przewagi nad mieszającą się za jego plecami ucieczką. Najwyżej z Polaków kręcił Bartosz Huzarski. W pogoń za kolarzem Argosu rzucił się Rigoberto Uran, a za Kolumbijczykiem kręcił Dominik Nerz oraz “Huzar”.

Uran dopadł Barguila na ostatnim kilometrze. Kolarz Sky objął prowadzenie, a Francuz nie chciał dawać zmian. Polak i Niemiec zbliżyli się do nich na 200 metrów przed kreską, ale Barguil znów pokazał się ze znakomitej strony i ograł Urana. Huzarski zdołał wjechać na metę jako trzeci. Maciej Paterski zajął 7. miejsce.

Tymczasem w grupie liderów na 2 km przed metą zaatakował Alejandro Valverde (Movistar). Atak Hiszpana nie zdał się na wiele i wkrótce poprawili Nicolas Roche(Saxo-Tinkoff) oraz Joaquim Rodriguez (Katusha). Wysokie tempo zmęczyło Vincenzo Nibaliego (Astana), który stracił nieco dziś do wicelidera – Chrisa Hornera (RadioShack-Leopard).
Wyniki:

1. BARGUIL, Warren 22 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 43′ 31”
2. URAN, Rigoberto 198 SKY PROCYCLING + 0”
3. HUZARSKI, Bartosz 156 TEAM NETAPP-ENDURA + 3”
4. NERZ, Dominik 56 BMC RACING TEAM + 8”
5. HERRADA, José 5 MOVISTAR TEAM + 20”
6. CHEREL, Mikael 15 AG2R LA MONDIALE + 37”
7. PATERSKI, Maciej 76 CANNONDALE PRO CYCLING + 37”
8. CARDOSO, Andre 63 CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 40”
9. TXURRUKA, Amets 68 CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 42”
10. SÖRENSEN, Chris Anker 206 TEAM SAXO-TINKOFF + 45”
11. FLECHA, Juan Antonio 214 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM + 1′ 06”
12. GASTAUER, Ben 16 AG2R LA MONDIALE + 1′ 08”
13. MATE, Luis Angel 85 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 1′ 09”
14. MARTÍNEZ, Egoi 95 EUSKALTEL EUSKADI + 1′ 13”
15. MEIER, Christian 177 ORICA GREENEDGE + 1′ 29”
16. GARATE, Juan Manuel 45 BELKIN-PRO CYCLING TEAM + 1′ 36”
17. RODRIGUEZ, Joaquin 121 KATUSHA TEAM + 1′ 41”
18. VALVERDE, Alejandro 1 MOVISTAR TEAM + 1′ 44”
19. PINOT, Thibaut 101 FDJ.FR + 1′ 47”
20. HORNER, Christopher 184 RADIOSHACK LEOPARD + 1′ 47”
21. SÁNCHEZ, Samuel 91 EUSKALTEL EUSKADI + 1′ 56”
22. ROCHE, Nicolas 205 TEAM SAXO-TINKOFF + 2′ 03”
23. ANTON, Igor 92 EUSKALTEL EUSKADI + 2′ 04”
24. POZZOVIVO, Domenico 11 AG2R LA MONDIALE + 2′ 04”
25. KONIG, Leopold 151 TEAM NETAPP-ENDURA + 2′ 08”
26. NIBALI, Vincenzo 31 ASTANA PRO TEAM + 2′ 09”
27. SCARPONI, Michele 131 LAMPRE-MERIDA + 2′ 14”
28. ARROYO, David 61 CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 2′ 14”
29. MORENO, Daniel 127 KATUSHA TEAM + 2′ 19”
30. KANGERT, Tanel 36 ASTANA PRO TEAM + 2′ 19”
31. KISERLOVSKI, Robert 186 RADIOSHACK LEOPARD + 2′ 19”
32. COPPEL, Jerome 81 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 2′ 53”
33. BAGOT, Yohann 82 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 2′ 53”
34. GUSEV, Vladimir 123 KATUSHA TEAM + 2′ 55”
35. NIEVE, Mikel 96 EUSKALTEL EUSKADI + 3′ 09”
36. PREIDLER, Georg 27 TEAM ARGOS-SHIMANO + 3′ 09”
37. HANSEN, Adam 143 LOTTO BELISOL + 3′ 36”
38. SARMIENTO, Cayetano José 78 CANNONDALE PRO CYCLING + 3′ 42”
39. URTASUN, Pablo 98 EUSKALTEL EUSKADI + 4′ 00”
40. MAJKA, Rafal 202 TEAM SAXO-TINKOFF + 4′ 00”
41. ELISSONDE, Kenny 103 FDJ.FR + 4′ 08”
42. ROUX, Anthony 107 FDJ.FR + 4′ 08”
43. SZMYD, Sylvester 9 MOVISTAR TEAM + 4′ 08”
44. DE GREEF, Francis 142 LOTTO BELISOL + 4′ 20”
45. OROZ, Juan Jose 97 EUSKALTEL EUSKADI + 4′ 53”
46. LANDA, Mikel 94 EUSKALTEL EUSKADI + 5′ 24”
47. CAPECCHI, Eros 2 MOVISTAR TEAM + 5′ 29”
48. MEERSMAN, Gianni 164 OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM + 5′ 29”
49. NOCENTINI, Rinaldo 19 AG2R LA MONDIALE + 5′ 45”
50. CARUSO, Giampaolo 122 KATUSHA TEAM + 5′ 45”
51. ITASANTAROMITA, Ivan 58 BMC RACING TEAM + 5′ 45”
52. ESPCAMANO, Iker 153 TEAM NETAPP-ENDURA + 5′ 45”
53. ITACATALDO, Dario 193 SKY PROCYCLING + 5′ 45”
54. SUIZAUGG, Oliver 209 TEAM SAXO-TINKOFF + 5′ 45”
55. DENFUGLSANG, Jacob 33 ASTANA PRO TEAM + 5′ 45”
56. SUIKOHLER, Martin 53 BMC RACING TEAM + 5′ 45”
57. PORMENDES, José Joao 157 TEAM NETAPP-ENDURA + 6′ 10”
58. BELPAUWELS, Serge 165 OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM + 6′ 10”
59. ESPVERDUGO, Gorka 99 EUSKALTEL EUSKADI + 6′ 14”
60. USAFAIRLY, Caleb 112 GARMIN SHARP + 6′ 29”
61. COLHENAO, Sergio Luis 191 SKY PROCYCLING + 6′ 47”
62. ESPZANDIO, Xabier 199 SKY PROCYCLING + 6′ 47”
63. ESPVALLS FERRI, Rafael 218 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM + 6′ 47”
64. GERFRÖHLINGER, Johannes 23 TEAM ARGOS-SHIMANO + 6′ 51”
65. USAPETERSON, Thomas 26 TEAM ARGOS-SHIMANO + 6′ 51”
66. BELSIJMENS, Nico 88 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 7′ 07”
67. ESPIRIZAR, Markel 185 RADIOSHACK LEOPARD + 7′ 43”
68. USABUSCHE, Matthew 182 RADIOSHACK LEOPARD + 7′ 43”
69. RUSKOZONTCHUK, Dmitry 125 KATUSHA TEAM + 8′ 11”
70. SUIWYSS, Danilo 59 BMC RACING TEAM + 8′ 26”
71. SLOBRAJKOVIC, Janez 32 ASTANA PRO TEAM + 8′ 26”
72. AUSCLARKE, Simon 173 ORICA GREENEDGE + 8′ 26”
73. FRAEDET, Nicolas 84 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 11′ 19”
74. GERVOSS, Paul 159 TEAM NETAPP-ENDURA + 11′ 19”
75. FRAGENIEZ, Alexandre 104 FDJ.FR + 11′ 19”
76. ITATIRALONGO, Paolo 37 ASTANA PRO TEAM + 11′ 19”
77. ESPINTXAUSTI, Beñat 6 MOVISTAR TEAM + 11′ 42”
78. NEDMOLLEMA, Bauke 41 BELKIN-PRO CYCLING TEAM + 13′ 18”
79. ESPMORENO, Javier 8 MOVISTAR TEAM + 13′ 18”
80. ITAULISSI, Diego 139 LAMPRE-MERIDA + 13′ 53”
81. ITATOSATTO, Matteo 208 TEAM SAXO-TINKOFF + 16′ 12”
82. COLBETANCUR, Carlos Alberto 13 AG2R LA MONDIALE + 16′ 12”
83. SUICANCELLARA, Fabian 181 RADIOSHACK LEOPARD + 16′ 12”
84. ESPVICIOSO, Angel 129 KATUSHA TEAM + 16′ 12”
85. BELHERMANS, Ben 183 RADIOSHACK LEOPARD + 16′ 12”
86. ITAGRAZIATO, Massimo 135 LAMPRE-MERIDA + 16′ 12”
87. SUIRAST, Grégory 188 RADIOSHACK LEOPARD + 16′ 12”
88. ITADALL’ANTONIA, Tiziano 73 CANNONDALE PRO CYCLING + 16′ 12”
89. ITAPUCCIO, Salvatore 196 SKY PROCYCLING + 16′ 12”
90. USAHOWES, Alex 115 GARMIN SHARP + 16′ 12”
91. ESPAZANZA, Jorge 93 EUSKALTEL EUSKADI + 17′ 53”
92. CZEBARTA, Jan 152 TEAM NETAPP-ENDURA + 17′ 53”
93. FRABERARD, Julien 12 AG2R LA MONDIALE + 17′ 53”
94. ESPERVITI, Imanol 3 MOVISTAR TEAM + 17′ 53”
95. UKRPOPOVYCH, Yaroslav 187 RADIOSHACK LEOPARD + 17′ 53”
96. ESPGUTIERREZ, José Iván 4 MOVISTAR TEAM + 17′ 53”
97. BLRKIRYIENKA, Vasil 194 SKY PROCYCLING + 17′ 53”
98. BELLODEWYCK, Klaas 55 BMC RACING TEAM + 17′ 53”
99. FRAPOULHIES, Stéphane 87 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 17′ 53”
100. KAZIGLINSKIY, Maxim 35 ASTANA PRO TEAM + 17′ 53”
101. UKRGRIVKO, Andriy 34 ASTANA PRO TEAM + 17′ 53”
102. FRAPINEAU, Cédric 106 FDJ.FR + 17′ 53”
103. KAZZEITS, Andrey 39 ASTANA PRO TEAM + 17′ 53”
104. NEDSTAMSNIJDER, Tom 29 TEAM ARGOS-SHIMANO + 17′ 53”
105. USAFARRAR, Tyler 113 GARMIN SHARP + 17′ 53”
106. ESPARAMENDIA, Francisco Javier 62 CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 17′ 53”
107. AUSHOWARD, Leigh 176 ORICA GREENEDGE + 17′ 53”
108. BELVAN KEIRSBULCK, Guillaume 168 OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM + 17′ 53”
109. ITALONGO BORGHINI, Paolo 75 CANNONDALE PRO CYCLING + 17′ 53”
110. DENRASMUSSEN, Alex 118 GARMIN SHARP + 17′ 53”
111. GERWAGNER, Robert 49 BELKIN-PRO CYCLING TEAM + 17′ 53”
112. RUSISAICHEV, Vladimir 124 KATUSHA TEAM + 17′ 53”
113. RSAJANSE VAN RENSBURG, Reinardt 25 TEAM ARGOS-SHIMANO + 17′ 53”
114. GERKNEES, Christian 195 SKY PROCYCLING + 17′ 53”
115. ITARATTO, Daniele 77 CANNONDALE PRO CYCLING + 17′ 53”
116. ARGHAEDO, Lucas Sebastián 74 CANNONDALE PRO CYCLING + 17′ 53”
117. FRAPETIT, Adrien 86 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 17′ 53”
118. BELZINGLE, Romain 89 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 17′ 53”
119. AUSDEMPSTER, Zakkari 155 TEAM NETAPP-ENDURA + 17′ 53”
120. BELSERRY, Pieter 166 OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM + 17′ 53”
121. AUSTANNER, David 47 BELKIN-PRO CYCLING TEAM + 17′ 53”
122. BELEIJSSEN, Yannick 52 BMC RACING TEAM + 17′ 53”
123. AUSWURF, Cameron 79 CANNONDALE PRO CYCLING + 17′ 53”
124. FINVEIKKANEN, Jussi 109 FDJ.FR + 17′ 53”
125. FRAHUPOND, Thierry 24 TEAM ARGOS-SHIMANO + 17′ 53”
126. BELVANENDERT, Dennis 149 LOTTO BELISOL + 17′ 53”
127. ITAPAOLINI, Luca 128 KATUSHA TEAM + 17′ 53”
128. BELVAN SUMMEREN, Johan 119 GARMIN SHARP + 17′ 53”
129. BELVAN DER SANDE, Tosh 147 LOTTO BELISOL + 17′ 53”
130. NEDHOOGERLAND, Johnny 215 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM + 17′ 53”
131. RUSPETROV, Evgeny 204 TEAM SAXO-TINKOFF + 17′ 53”
132. ITALASCA, Francesco 66 CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 17′ 53”
133. URUFERRARI, Fabricio 64 CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 17′ 53”
134. FRACOURTEILLE, Arnaud 102 FDJ.FR + 17′ 53”
135. COLANACONA, Winner 132 LAMPRE-MERIDA + 17′ 53”
136. ITABONO, Matteo 133 LAMPRE-MERIDA + 17′ 53”
137. DENMORKOV, Michael 203 TEAM SAXO-TINKOFF + 17′ 53”
138. FRAMONDORY, Lloyd 17 AG2R LA MONDIALE + 17′ 53”
139. NORBOASSON HAGEN, Edvald 192 SKY PROCYCLING + 17′ 53”
140. ESPGARCIA, Marcos 65 CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 17′ 53”
141. ESPPIEDRA, Antonio 67 CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 17′ 53”
142. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel 137 LAMPRE-MERIDA + 17′ 59”
143. AUSDOCKER, Mitchell 175 ORICA GREENEDGE + 17′ 59”
144. AUSMATTHEWS, Michael 178 ORICA GREENEDGE + 17′ 59”
145. ITADODI, Luca 134 LAMPRE-MERIDA + 18′ 00”
146. SLOBOLE, Grega 212 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM + 18′ 08”
147. ITAMORI, Manuele 136 LAMPRE-MERIDA + 18′ 08”
148. ITAVANOTTI, Alessandro 38 ASTANA PRO TEAM + 18′ 08”
149. GERARNDT, Nikias 21 TEAM ARGOS-SHIMANO + 18′ 17”
150. DENSÖRENSEN, Nicki 207 TEAM SAXO-TINKOFF + 20′ 38”

Klasyfikacja generalna:
1. NIBALI, Vincenzo ASTANA PRO TEAM 64h 06′ 01”
2. HORNER, Christopher RADIOSHACK LEOPARD + 28”
3. VALVERDE, Alejandro MOVISTAR TEAM + 1′ 14”
4. RODRIGUEZ, Joaquin KATUSHA TEAM + 2′ 29”
5. POZZOVIVO, Domenico AG2R LA MONDIALE + 3′ 38”
6. ROCHE, Nicolas TEAM SAXO-TINKOFF + 3′ 43”
7. PINOT, Thibaut FDJ.FR + 4′ 37”
8. KONIG, Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 6′ 17”
9. SÁNCHEZ, Samuel EUSKALTEL EUSKADI + 7′ 33”
10. KANGERT, Tanel ASTANA PRO TEAM + 9′ 21”
11. MORENO, Daniel KATUSHA TEAM + 9′ 31”
12. ARROYO, David CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 11′ 22”
13. HERRADA, José MOVISTAR TEAM + 11′ 42”
14. SCARPONI, Michele LAMPRE-MERIDA + 12′ 08”
15. ANTON, Igor EUSKALTEL EUSKADI + 14′ 44”
16. NERZ, Dominik BMC RACING TEAM + 15′ 33”
17. KISERLOVSKI, Robert RADIOSHACK LEOPARD + 18′ 13”
18. CAPECCHI, Eros MOVISTAR TEAM + 19′ 16”
19. CARDOSO, Andre CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 19′ 58”
20. SÖRENSEN, Chris Anker TEAM SAXO-TINKOFF + 20′ 51”
21. URAN, Rigoberto SKY PROCYCLING + 22′ 39”
22. BAGOT, Yohann COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 24′ 39”
23. MAJKA, Rafal TEAM SAXO-TINKOFF + 26′ 41”
24. HENAO, Sergio Luis SKY PROCYCLING + 29′ 56”
25. MENDES, José Joao TEAM NETAPP-ENDURA + 34′ 37”
26. NIEVE, Mikel EUSKALTEL EUSKADI + 36′ 19”
27. TXURRUKA, Amets CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 38′ 50”
28. BRAJKOVIC, Janez ASTANA PRO TEAM + 39′ 53”
29. FUGLSANG, Jacob ASTANA PRO TEAM + 46′ 18”
30. MARTÍNEZ, Egoi EUSKALTEL EUSKADI + 57′ 32”
31. ELISSONDE, Kenny FDJ.FR + 1h 00′ 01”
32. DE GREEF, Francis LOTTO BELISOL + 1h 02′ 38”
33. PREIDLER, Georg TEAM ARGOS-SHIMANO + 1h 03′ 18”
34. ZAUGG, Oliver TEAM SAXO-TINKOFF + 1h 04′ 24”
35. ULISSI, Diego LAMPRE-MERIDA + 1h 04′ 40”
36. ROUX, Anthony FDJ.FR + 1h 06′ 55”
37. SZMYD, Sylvester MOVISTAR TEAM + 1h 08′ 07”
38. PAUWELS, Serge OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM + 1h 10′ 29”
39. HUZARSKI, Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 1h 12′ 40”
40. FCOPPEL, Jerome COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 1h 13′ 14”
41. LANDA, Mikel EUSKALTEL EUSKADI + 1h 13′ 26”
42. VALLS FERRI, Rafael VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM + 1h 13′ 44”
43. BARGUIL, Warren TEAM ARGOS-SHIMANO + 1h 13′ 53”
44. SARMIENTO, Cayetano José CANNONDALE PRO CYCLING + 1h 14′ 12”
45. ITASANTAROMITA, Ivan BMC RACING TEAM + 1h 14′ 37”
46. GUSEV, Vladimir KATUSHA TEAM + 1h 15′ 49”
47. CARUSO, Giampaolo KATUSHA TEAM + 1h 15′ 50”
48. GENIEZ, Alexandre FDJ.FR + 1h 16′ 37”
49. MATE, Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 1h 18′ 58”
50. ZANDIO, Xabier SKY PROCYCLING + 1h 24′ 11”
51. ESPFLECHA, Juan Antonio VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM + 1h 26′ 44”
52. NEDMOLLEMA, Bauke BELKIN-PRO CYCLING TEAM + 1h 27′ 56”
53. ESPOROZ, Juan Jose EUSKALTEL EUSKADI + 1h 28′ 33”
54. BELSERRY, Pieter OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM + 1h 30′ 42”
55. GERFRÖHLINGER, Johannes TEAM ARGOS-SHIMANO + 1h 37′ 28”
56. ITANOCENTINI, Rinaldo AG2R LA MONDIALE + 1h 37′ 57”
57. BELMEERSMAN, Gianni OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM + 1h 39′ 26”
58. POLPATERSKI, Maciej CANNONDALE PRO CYCLING + 1h 41′ 34”
59. ITATIRALONGO, Paolo ASTANA PRO TEAM + 1h 43′ 06”
60. FRACHEREL, Mikael AG2R LA MONDIALE + 1h 43′ 52”
61. ESPVERDUGO, Gorka EUSKALTEL EUSKADI + 1h 44′ 51”
62. LUXGASTAUER, Ben AG2R LA MONDIALE + 1h 45′ 36”
63. GERVOSS, Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 1h 47′ 08”
64. ESPMORENO, Javier MOVISTAR TEAM + 1h 48′ 45”
65. AUSHANSEN, Adam LOTTO BELISOL + 1h 49′ 57”
66. USABUSCHE, Matthew RADIOSHACK LEOPARD + 1h 51′ 07”
67. BELHERMANS, Ben RADIOSHACK LEOPARD + 1h 54′ 02”
68. SUICANCELLARA, Fabian RADIOSHACK LEOPARD + 1h 56′ 39”
69. CANMEIER, Christian ORICA GREENEDGE + 1h 58′ 26”
70. ITAMORI, Manuele LAMPRE-MERIDA + 2h 00′ 24”
71. ITACATALDO, Dario SKY PROCYCLING + 2h 00′ 28”
72. SUIWYSS, Danilo BMC RACING TEAM + 2h 00′ 45”
73. ESPVICIOSO, Angel KATUSHA TEAM + 2h 01′ 54”
74. ESPCAMANO, Iker TEAM NETAPP-ENDURA + 2h 02′ 54”
75. SUIKOHLER, Martin BMC RACING TEAM + 2h 02′ 56”
76. BELSIJMENS, Nico COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 2h 04′ 04”
77. SUIRAST, Grégory RADIOSHACK LEOPARD + 2h 04′ 25”
78. BLRKIRYIENKA, Vasil SKY PROCYCLING + 2h 04′ 43”
79. AUSCLARKE, Simon ORICA GREENEDGE + 2h 04′ 57”
80. UKRPOPOVYCH, Yaroslav RADIOSHACK LEOPARD + 2h 08′ 37”
81. FRABERARD, Julien AG2R LA MONDIALE + 2h 09′ 37”
82. NORBOASSON HAGEN, Edvald SKY PROCYCLING + 2h 09′ 49”
83. KAZZEITS, Andrey ASTANA PRO TEAM + 2h 09′ 49”
84. ITARATTO, Daniele CANNONDALE PRO CYCLING + 2h 13′ 24”
85. BELEIJSSEN, Yannick BMC RACING TEAM + 2h 13′ 51”
86. RUSKOZONTCHUK, Dmitry KATUSHA TEAM + 2h 14′ 25”
87. AUSWURF, Cameron CANNONDALE PRO CYCLING + 2h 15′ 22”
88. GERKNEES, Christian SKY PROCYCLING + 2h 16′ 29”
89. ESPAZANZA, Jorge EUSKALTEL EUSKADI + 2h 17′ 34”
90. ESPIRIZAR, Markel RADIOSHACK LEOPARD + 2h 17′ 54”
91. ESPGARATE, Juan Manuel BELKIN-PRO CYCLING TEAM + 2h 19′ 00”
92. ESPINTXAUSTI, Beñat MOVISTAR TEAM + 2h 19′ 06”
93. USAHOWES, Alex GARMIN SHARP + 2h 20′ 36”
94. BELZINGLE, Romain COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 2h 20′ 46”
95. ESPGARCIA, Marcos CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 2h 21′ 18”
96. ITAPAOLINI, Luca KATUSHA TEAM + 2h 27′ 30”
97. ITALONGO BORGHINI, Paolo CANNONDALE PRO CYCLING + 2h 27′ 49”
98. FRAPINEAU, Cédric FDJ.FR + 2h 28′ 23”
99. BELVAN SUMMEREN, Johan GARMIN SHARP + 2h 28′ 30”
100. FRAEDET, Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 2h 30′ 51”
101. CZEBARTA, Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 2h 32′ 13”
102. FRAHUPOND, Thierry TEAM ARGOS-SHIMANO + 2h 34′ 50”
103. DENSÖRENSEN, Nicki TEAM SAXO-TINKOFF + 2h 35′ 20”
104. BELVANENDERT, Dennis LOTTO BELISOL + 2h 35′ 50”
105. ITAPUCCIO, Salvatore SKY PROCYCLING + 2h 36′ 54”
106. AUSTANNER, David BELKIN-PRO CYCLING TEAM + 2h 37′ 23”
107. FINVEIKKANEN, Jussi FDJ.FR + 2h 38′ 13”
108. RSAJANSE VAN RENSBURG, Reinardt TEAM ARGOS-SHIMANO + 2h 38′ 42”
109. NEDHOOGERLAND, Johnny VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM + 2h 40′ 29”
110. SLOBOLE, Grega VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM + 2h 44′ 09”
111. ESPERVITI, Imanol MOVISTAR TEAM + 2h 44′ 56”
112. FRAMONDORY, Lloyd AG2R LA MONDIALE + 2h 46′ 31”
113. UKRGRIVKO, Andriy ASTANA PRO TEAM + 2h 47′ 12”
114. KAZIGLINSKIY, Maxim ASTANA PRO TEAM + 2h 49′ 51”
115. AUSMATTHEWS, Michael ORICA GREENEDGE + 2h 50′ 04”
116. ITAVANOTTI, Alessandro ASTANA PRO TEAM + 2h 54′ 10”
117. USAFAIRLY, Caleb GARMIN SHARP + 2h 54′ 46”
118. ITATOSATTO, Matteo TEAM SAXO-TINKOFF + 2h 57′ 36”
119. ITADALL’ANTONIA, Tiziano CANNONDALE PRO CYCLING + 2h 57′ 48”
120. COLANACONA, Winner LAMPRE-MERIDA + 2h 58′ 55”
121. ESPPIEDRA, Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 3h 00′ 26”
122. ESPGUTIERREZ, José Iván MOVISTAR TEAM + 3h 00′ 26”
123. USAPETERSON, Thomas TEAM ARGOS-SHIMANO + 3h 00′ 52”
124. ESPURTASUN, Pablo EUSKALTEL EUSKADI + 3h 02′ 27”
125. BELLODEWYCK, Klaas BMC RACING TEAM + 3h 02′ 46”
126. RUSPETROV, Evgeny TEAM SAXO-TINKOFF + 3h 03′ 05”
127. URUFERRARI, Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 3h 05′ 47”
128. BELVAN KEIRSBULCK, Guillaume OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM + 3h 06′ 44”
129. GERWAGNER, Robert BELKIN-PRO CYCLING TEAM + 3h 07′ 36”
130. FRACOURTEILLE, Arnaud FDJ.FR + 3h 08′ 45”
131. DENMORKOV, Michael TEAM SAXO-TINKOFF + 3h 09′ 18”
132. COLBETANCUR, Carlos Alberto AG2R LA MONDIALE + 3h 09′ 40”
133. ITADODI, Luca LAMPRE-MERIDA + 3h 10′ 02”
134. FRAPETIT, Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 3h 10′ 50”
135. DENRASMUSSEN, Alex GARMIN SHARP + 3h 11′ 07”
136. BELVAN DER SANDE, Tosh LOTTO BELISOL + 3h 12′ 02”
137. USAFARRAR, Tyler GARMIN SHARP + 3h 12′ 22”
138. AUSDOCKER, Mitchell ORICA GREENEDGE + 3h 12′ 28”
139. RUSISAICHEV, Vladimir KATUSHA TEAM + 3h 13′ 41”
140. AUSDEMPSTER, Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 3h 13′ 42”
141. ESPARAMENDIA, Francisco Javier CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 3h 16′ 03”
142. GERARNDT, Nikias TEAM ARGOS-SHIMANO + 3h 17′ 17”
143. ITALASCA, Francesco CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 3h 18′ 13”
144. ARGHAEDO, Lucas Sebastián CANNONDALE PRO CYCLING + 3h 19′ 21”
145. FRAPOULHIES, Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS + 3h 21′ 34”
146. NEDSTAMSNIJDER, Tom TEAM ARGOS-SHIMANO + 3h 22′ 48”
147. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel LAMPRE-MERIDA + 3h 22′ 51”
148. AUSHOWARD, Leigh ORICA GREENEDGE + 3h 30′ 52”
149. ITAGRAZIATO, Massimo LAMPRE-MERIDA + 3h 38′ 43”
150. ITABONO, Matteo LAMPRE-MERIDA + 3h 44′ 57”

 

Foto: bettiniphoto.net