tony martinNiemiec postanowił zakończyć przedwcześnie udział w wyścigu, by jak najlepiej przygotować się do startu w zbliżających się mistrzostwach Świata.

Po bardzo niskich temperaturach jakie panowały w sobotę i po deszczu, który padał przez pierwszą godzinę w niedzielę, razem z drużyną podjąłem decyzję o wycofaniu się z wyścigu – powiedział Martin.

Na sobotnim etapie temperatura spadła z 30 do 4 stopni Celsjusza i był to jeden z najbardziej niezwykłych etapów w jakich brałem udział. Mając w głowie zbliżające się mistrzostwa nie chcę ryzykować swojej formy. Nie było łatwo wycofać się z Vuelty, ale moim głównym celem jest dobra jazda we Florencji – wyznał Martin.

W tegorocznej Vuelcie Martin pokazał się na dwóch etapach. Najpierw na 6. odcinku uciekał samotnie przez 174 km i został złapany tuż przed kreską. Następnie zajął 2. miejsce na etapie jazdy indywidualnej na czas, gdzie przegrał z Fabianem Cancellarą.