Adrian KurekW drodze powrotnej z wyścigu Cyklo Gdynia, nieszczęśliwemu wypadkowi uległ zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Adrian Kurek.  

Jak poinformował dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki, po zakończonym wyścigu w Gdyni, kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice w drodze do domu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w wyniku którego doznał złamania kości śródstopia.

Wypadek miał miejsce na parkingu supermarketu. Kierowca wyjeżdżający z parkingu nie zachował należytej prędkości i uderzył w podążającego do samochodu Adriana Kurka. Po konsultacji medycznej i dokonaniu prześwietlenia stopy, stwierdzono złamanie kości śródstopia.

Bardzo zmartwiłem się wypadkiem Adriana – powiedział dyrektor Piotr WadeckiTo bardzo „przykra” kontuzja, która na kilka tygodni wyeliminuje Adriana ze ścigania. Tym bardziej, że Adrian był pewnym zawodnikiem składu ekipy na Mistrzostwa Polski w drużynowej jeździe na czas a niewykluczone, że również mógł być w składzie drużyny na Mistrzostwa Świata we Florencji. Życzę mu, szybkiego powrotu do zdrowia, by jak najszybciej wrócił do treningów i uzyskał pełnię sił kolarskich.  

 

Źródło: proteam.cccsport.pl