bouhanniNacer Bouhanni (FDJ.fr) wygrał po finiszu z peletonu GP de Fourmies / La Voix du Nord. Francuz pokonał Andre Greipela (Lotto – Belisol), tym samym rewanżując się za sobotnią porażkę w Brussels Cycling Classic.

Kolarze ścigający się w 81. edycji GP de Fourmies / La Voix du Nord mieli do pokonania dystans 205 kilometrów. Od samego początku mieliśmy na czele szóstkę zawodników: Ángel Madrazo (Movistar), Sander Helven (Topsport Vlaanderen-Baloise), Carlos Julian Quintero (Colombia), Clément Koretzky (Bretagne-Seche Environnement), Perrig Quemeneur (Europcar) i Julien Duval (Roubaix Lille Metropole). Ich akcja zakończyła się na przedostatnim okrążeniu wokół Fourmies.

Później na kontrę zdecydowała się grupka, w której składzie był między innymi Maciej Bodnar (Cannondale). Niestety rozpędzony peleton wchłonął ich cztery kilometry przed kreską. Finisz z peletonu padł łupem Nacera Bouhanni (FDJ.fr). Drugie miejsce zajął Andre Greipel (Lotto – Belisol), a trzeci był młody Francuz, Bryan Coquard (Europcar).

Maciej Bodnar zakończył rywalizację na 37. miejscu, a Przemysław Niemiec (Lampre – Merida) był 148.

Wyniki:

1 BOUHANNI Nacer Equipe Cycliste FDJ.fr 100 125 4:37:29

2 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 70 85 ,,

3 COQUARD Bryan Team Europcar 40 60 ,,

4 CIMOLAI Davide Lampre – Merida 30 50 ,,

5 BOZIC Borut Astana Pro Team 25 45 ,,

6 VEELERS Tom Team Argos – Shimano 20 40 ,,

7 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 15 35 ,,

8 HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale 10 30 ,,

9 SIMON Julien Sojasun 9 26 ,,

10 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 8 22 ,,

11 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 7 20 ,,

12 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 6 18 ,,

13 LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team 5 16 ,,

14 KRISTOFF Alexander Katusha Team 4 14 ,,

15 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff 3 12 ,,

16 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole 10 ,,

17 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 9 ,,

18 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ.fr 8 ,,

19 ZIMINE Boris Roubaix – Lille Métropole 7 ,,

20 FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 6 ,,

21 DANIEL Maxime Sojasun 5 ,,

22 VISCONTI Giovanni Movistar Team 4 ,,

23 DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ.fr 3 ,,

24 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 2 ,,

25 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 1 ,,

26 CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

27 FELLINE Fabio Androni – Venezuela ,,

28 GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team 0:03

29 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

30 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

31 SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team ,,

32 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team ,,

33 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

34 GAUTIER Cyril Team Europcar ,,

35 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff ,,

36 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

37 BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,

38 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,

39 DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement 0:10

40 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar ,,

41 DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole ,,

42 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

43 REDA Francesco Androni – Venezuela ,,

44 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

45 COSTA Rui Movistar Team ,,

46 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

47 CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff ,,

48 MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

49 TIMMER Albert Team Argos – Shimano 0:15

50 KOREN Kristjan Cannondale Pro Cycling Team 0:21

51 PORSEV Alexander Katusha Team ,,

52 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 0:25

53 ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ.fr 0:32

54 SELIG Rüdiger Katusha Team 0:48

55 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 1:44

56 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 1:45

57 GONçALVES José La Pomme Marseille 3:31

58 BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ.fr 4:23

59 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando Team Colombia ,,

60 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team ,,

61 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia ,,

62 OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia ,,

63 VERWAEST Kevin Crelan-Euphony ,,

64 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia ,,

65 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

66 BACON Romain BigMat – Auber 93 ,,

67 CASTROVIEJO Jonathan Movistar Team ,,

68 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia ,,

69 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team ,,

70 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

71 JAUREGUI Quentin Team Argos – Shimano ,,

72 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano ,,

73 KITTEL Marcel Team Argos – Shimano ,,

74 NAULEAU Bryan Team Europcar ,,

75 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,

76 VENTURINI Clément Cofidis Solutions Crédits ,,

77 CHAVANEL Sébastien Team Europcar ,,

78 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano ,,

79 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony ,,

80 VOECKLER Thomas Team Europcar ,,

81 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

82 ARU Fabio Astana Pro Team ,,

83 CAMBIANICA Enea Lampre – Merida ,,

84 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia ,,

85 HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano ,,

86 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,

87 VRECER Robert Euskaltel – Euskadi ,,

88 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi ,,

89 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskaltel – Euskadi ,,

90 TAARAMäE Rein Cofidis Solutions Crédits ,,

91 HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

92 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff ,,

93 ROSSETTO Stephane BigMat – Auber 93 ,,

94 LE MONTAGNER Benjamin Bretagne- Séché Environnement ,,

95 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

96 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM ,,

97 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

98 VERMEULEN Franck Roubaix – Lille Métropole ,,

99 BROECKX Stig Lotto Belisol Team ,,

100 CAROLUS Jorne Lotto Belisol Team ,,

101 JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

102 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

103 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

104 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team ,,

105 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team ,,

106 TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

107 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille ,,

108 BELKOV Maxim Katusha Team ,,

109 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

110 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

111 HAUSSLER Heinrich IAM Cycling ,,

112 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale ,,

113 RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi ,,

114 DENIFL Stefan IAM Cycling ,,

115 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

116 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

117 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,

118 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

119 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,

120 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

121 JENNINGS Christopher La Pomme Marseille ,,

122 BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 ,,

123 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,

124 VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM ,,

125 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling ,,

126 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

127 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

128 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team ,,

129 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

130 KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,

131 DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

132 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,

133 HALLER Marco Katusha Team ,,

134 CLAES Frans Crelan-Euphony ,,

135 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

136 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,,

137 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling ,,

138 BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

139 TALABARDON Yannick Sojasun ,,

140 MARTIAS Rony Sojasun ,,

141 DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 ,,

142 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

143 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille ,,

144 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team ,,

145 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

146 SCHELLING Patrick IAM Cycling ,,

147 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

148 NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida ,,

149 ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,

150 FERRARI Roberto Lampre – Merida ,,

151 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

152 QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

153 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

154 BOUYER Franck Team Europcar ,,

155 KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

156 FAVILLI Elia Lampre – Merida ,,

157 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

158 KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

159 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

160 GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits ,,

161 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

162 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

163 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

164 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

165 SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

166 VANTHOURENHOUT Sven Crelan-Euphony ,,

167 NYS Sven Crelan-Euphony ,,

168 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,

169 VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille ,,

170 HIVERT Jonathan Sojasun ,,

171 KORETZKY Clément Bretagne- Séché Environnement 14:22

DNF LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr –

DNF GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela –

DNF MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi –

DNF CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement –

DNF BONIFAZIO Niccolo Lampre – Merida –

DNF PALINI Andrea Lampre – Merida –

DNF QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia –

DNF EL FARES Julien Sojasun –

DNF HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits –

DNF LE MONTAGNER Maxime Roubaix – Lille Métropole –

DNF FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits –

DNF KRITSKIY Timofey Katusha Team –

DNF PARRINELLO Antonino Androni – Venezuela –

DNF KOCJAN Jure Euskaltel – Euskadi –

DNF MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team –

DNF ENGOULVENT Jimmy Sojasun –

DNF DEHAES Kenny Lotto Belisol Team –

DNF HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise –

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga