bujakTatiana Antoshina (MCipollini-Giordana) dzięki dobrej postawie na ostatnim etapie, zwyciężyła w generalce Tour Cycliste Féminin International de l’Ardčche. Eugenia Bujak zajęła ostatecznie 13. miejsce.

Ostatni etap Tour Cycliste Féminin International de l’Ardčche diametralnie pozmieniał klasyfikację generalną wyścigu. Zawodniczki dojeżdżały do mety w małych grupkach,a zwyciężyła Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling). W pierwszej grupie przyjechała także Tatiana Antoshina (MCipollini-Giordana), która wygrała dzięki temu klasyfikację generalną. Dotychczasowa liderka, Linda Villumsen (Wiggle Honda Pro Cycling), straciła dziś prawie dwie minuty.

Bardzo dobrze w klasyfikacji generalnej wypadła Eugenia Bujak, która zajęła 13. miejsce, ze stratą 5 minut i 54 sekund. Miejsca pozostałych Polek – 21. Paulina Brzeźna – Bentkowska, 58. Paulina Guz, 62. Paula Gorycka, 77. Ewelina Szybiak.

Klasyfikacja generalna wyścigu:

1 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 40 14:21:16

2 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 30 0:13

3 CANUEL Karol-ann Vienne Futuroscope 16 0:17

4 RATTO Rossella Hitec Products UCK 12 0:21

5 NUMAINVILLE Joëlle Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 10 0:52

6 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 8 1:06

7 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 6 1:48

8 VILLUMSEN Linda Wiggle Honda Pro Cycling 3 1:55

9 CANTELE Noemi Be Pink 4:25

10 RAMSDEN Denise Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 4:33

11 CROMWELL Tiffany Orica – AIS 5:16

12 HALL Lauren Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 5:22

13 BUJAK Eugenia 5:54

14 KUCHINSKAYA Elena RusVelo 6:26

15 DVORAK Andrea Exergy Twenty16 6:46

16 RIABCHENKO Tetyana Chirio Forno d’Asolo 7:19

17 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 7:28

18 LOPEZ Belen Lointek 7:34

19 SCHWEIZER Doris Be Pink 8:52

20 LORVIK Ingrid 11:50

21 BRZEZNA BENTKOWSKA Paulina 12:33

22 CECCHINI Elena Faren-Let’s Go Finland 15:20

23 LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 20:36

24 MERINO KOTAZAR Eider Lointek 23:42

25 LIKHANOVA Marina 23:57

26 POWERS Alison 24:52

27 CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 27:23

28 VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies 27:29

29 GRIFFITHS Miranda 27:31

30 FERNANDES SOUZA Uenia Chirio Forno d’Asolo 27:58

31 BOYARSKAYA Natalia 29:24

32 GRAUS Andrea Bigla Cycling Team 30:07

33 KIRCHMANN Leah Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 30:16

34 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 30:39

35 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 30:41

36 SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 30:46

37 VEKEMANS Anisha Topsport Vlaanderen – Bioracer 30:49

38 POTOKINA Anna Lointek 30:52

39 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 31:02

40 OLSSON Madelene Cramo Go:Green 31:23

41 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 31:26

42 KOZONCHUK Oxana RusVelo 32:09

43 DILLON Olivia 32:36

44 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 32:41

45 THOMAS Claire 33:20

46 TUSLAITE Daiva 33:24

47 RYAN Alexis 33:37

48 LARI Marina Servetto Footon 33:50

49 HARRIS Nikki 34:01

50 WEISS Sandra Bigla Cycling Team 34:14

51 CHULKOVA Anastasiya RusVelo 35:05

52 HEATHER Taryn 3:28:03

53 OLIVEIRA Flavia 35:30

54 WILCOXSON Jade Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 37:54

55 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 37:56

56 WILLIAMS Georgia Be Pink 38:50

57 HANSELMANN Nicole Bigla Cycling Team 38:55

58 GUZ Paulina 39:14

59 COLDWELL Lucy 39:26

60 MUCCIOLI Dalia Be Pink 39:40

61 EWING Anne 39:46

62 GORYCKA Paula 40:06

63 BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 41:22

64 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 41:29

65 RODRIGUEZ Carolina 43:58

66 AUBRY Emilie Bigla Cycling Team 44:05

67 HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 44:45

68 HOLCOMB Janel Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 44:55

69 ANDREASSEN Tina 45:24

70 SILINYTE Agne Pasta Zara – Cogeas 45:38

71 MCCONVILLE Chloe 45:53

72 STIENEN Jutta 46:07

73 BJřRNSRUD Miriam Hitec Products UCK 46:31

74 LATOZAITE Silvija Pasta Zara – Cogeas 46:32

75 ZRIMSEK Petra Be Pink 48:29

76 MERLOT Emmanuelle Vienne Futuroscope 49:35

77 SZYBIAK Ewelina 52:15

78 THOMASSON Martina Cramo Go:Green 52:38

79 KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 53:22

80 NILSSON Hanna Cramo Go:Green 55:44

81 KIHLBOM Jessica Cramo Go:Green 55:57

82 ZAVERSHINSKAYA Anna 56:05

83 ROPER Emily 58:58

84 GONZALEZ BLANCO Lucia Lointek 59:48

85 JANKAUSKAITE Milda 1:00:24

86 OLIVER Tamina Kate 1:01:27

87 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 1:01:49

88 THORSEN Thea Hitec Products UCK 1:01:58

89 TITENYTE Zavinta 1:03:31

90 MARTISOVA Julia Chirio Forno d’Asolo 1:04:48

91 HAMMES Kathrin 1:05:09

92 BRUHWILER Larissa Bigla Cycling Team 1:05:20

93 CURE Amy 1:08:14

94 EHRLER Desiree Bigla Cycling Team 1:09:15

95 MARCELLI Emma Team Pratomagno Women 1:10:57

96 BARR Jane 1:11:40

97 BORCHERS Stephanie 1:13:09

98 ILIYNIKH Yulia Lointek 1:15:01

99 LECHNER Corinna 1:16:47

100 SIGGAARD Christina 1:16:55

101 CHAUMET Oriane Vienne Futuroscope 1:17:28

102 SJöBLOM Linnea Cramo Go:Green 1:17:39

103 BUSSI Vittoria 1:20:33

104 SMITH Christina 1:28:09

105 BECK Luisa 1:30:43

106 NESSMAR Alexandra Cramo Go:Green 1:31:35

107 ORTMüLLER Madeleine 1:32:43

108 WALKER Jessie 1:33:09

109 FORCHINI Ramona 3:28:03

110 SCHARBACH Sarah 1:36:34

111 GRANT Emma 1:38:00

112 CHAPUT Christelle 1:38:06

113 GUILLEN Edith Lointek 1:39:34

114 DEVEY Lowri 1:42:24

115 PALLER Tatjana 1:48:08

116 KATTINGER Luisa 1:55:57

117 POSKAITE Egle 1:56:10

118 KUBILIUNAITE Jurgita 1:56:48

119 GENEE Laudine 1:58:05

120 PAYTON Hannah 2:00:55

121 HORNE Ciara 2:07:00

122 FERRARI Isabella Servetto Footon 2:09:58

 

Arek Waluga