Daniel MorenoDaniel Moreno (Katusha) okazał się najsilniejszy na arcytrudnej końcówce 9. etapu Vuelta a Espana. Hiszpan dzięki temu założył koszulkę lidera wyścigu.

Po rocznej przerwie, organizatorzy znów postawili na spektakularny finisz w centrum Valdepeñas de Jaén. To właśnie tam, na krótkim kilometrowym podjeździe z nachyleniem przekraczającym 20 procent kończył się 163 kilometrowy odcinek, który rozpoczynał się w miejscowości Antequera. Cały profil był pofałdowany. Na niecałe 20. kilometrów przed metą znajdowała się jeszcze premia górska 2. kategorii.

Tuż po starcie ostrym, na czele utworzyła się grupka w składzie: Johnny Hoogerland (Vacansoleil-DCM), Luke Rowe (Sky), Lloyd Mondory (Ag2R),  Javier Aramendia (Caja Rural) i Anthony Roux (FDJ.fr). Harcownicy szybko zyskali kilka minut przewagi, ale koalicja ekip BMC Racing i Katusha nie pozwoliła im na wiele. Akcja zakończyła się jeszcze przed premią górską 2. kategorii.

Na podjeździe kilku kolarzy próbowało atakować. Pierwszy na szczycie zameldował się Edvald Boasson Hagen (Sky Team). Norweg trzymał się dzielnie, ale zasadnicza grupa skasowała go na 2. kilometry przed kreską.

Na ostatnim kilometrze znajdował się finałowy podjazd z maksymalnym nachyleniem 23 procent. Początkowo mocno pociągnął Ivan Basso (Cannondale), ale “poprawił” Daniel Moreno (Katusha) i nikt nie zdołał już dogonić Hiszpana. Drugi przyjechał Alejandro Valverde (Movistar), a trzeci był Joaquim Rodriguez (Katusha).

Moreno dzięki temu odrobił straty do Nicolasa Roche`a (Saxo-Tinkoff) i został nowym liderem wyścigu. Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) niestety spadł na 12. miejsce w generalce.

Wyniki:

1 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha                          4:18:57
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                  00:04
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha
4 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff                            00:08
5 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi                  00:09
6 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
7 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           00:13
9 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
10 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi                     00:15
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
12 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
13 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling                   00:18
14 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
16 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
17 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard
18 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                          00:26
19 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida                             00:27
20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        00:29
21 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                               00:30
22 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
23 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
24 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team
25 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team                      00:43
26 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycli     00:47
27 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
28 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard
29 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura
30 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                            00:49
31 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
32 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
33 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
34 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
35 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycli     00:53
36 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step                    00:55
37 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step                      00:57
38 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                       00:58
39 Rafał Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               01:02
41 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura              01:06
42 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
43 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff                             01:09
44 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
45 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura
46 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
47 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard                      01:12
48 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                     01:14
49 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            01:16
50 Tomasz Marczyński (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team         01:19
51 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step                     01:21
52 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                01:22
53 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits        01:25
54 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step                       01:29
55 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros R     01:30
56 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team              01:41
57 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol                             01:43
58 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano                          01:45
59 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling
60 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
61 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
62 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
63 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling
64 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling
65 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step
66 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi
67 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi                        01:49
68 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            01:50
69 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
70 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
71 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          01:57
72 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                             01:59
73 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp
74 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             02:01
75 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura                               02:02
76 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 02:08
77 Vladimir Gusev (Rus) Katusha                                     02:09
78 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
79 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    02:12
80 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha                            02:15
81 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha                                02:17
82 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi                 02:35
83 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi
84 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling                       02:51
85 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                        02:58
86 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                              03:01
87 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling                             03:07
88 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step                        03:19
89 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       03:56
90 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano                     03:58
91 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             04:09
92 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     04:13
93 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                             04:16
94 Luca Paolini (Ita) Katusha                                       05:08
95 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    05:13
96 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard                          05:31
97 Christian Knees (Ger) Sky Procycling                             05:51
98 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard                       06:10
99 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team                06:25
100 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team                              06:46
101 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                    06:49
102 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                      07:32
103 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
104 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida                              08:27
105 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits                    08:32
106 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA            08:39
107 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp                             08:47
108 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team
109 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                              09:08
110 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano
111 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard                       10:05
112 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp                                 10:36
113 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol
114 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
115 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura
116 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
117 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha
118 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team                       11:13
120 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
121 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step
122 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol
123 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
124 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                             11:33
125 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling                    11:41
126 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   11:43
127 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff                           11:52
128 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              11:54
129 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team             16:19
130 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
131 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
132 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp
133 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team
134 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
135 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
136 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi
137 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
138 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
139 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
140 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura
141 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
142 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
143 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura
144 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp
145 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano
146 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp
147 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano
148 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard
149 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team
150 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
151 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard
152 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
153 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge
154 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
155 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
156 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
157 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
158 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
159 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
160 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano
161 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team
162 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
163 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling
164 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
165 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits               16:29
166 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge
167 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano
168 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge
169 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step
170 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
171 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura
172 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano
173 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
174 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
175 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
176 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha
177 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
178 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff
179 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
180 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
181 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
182 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge
183 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
184 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff
185 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
186 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida                             16:53
187 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale             16:57
188 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         17:03
189 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling                                   17:10
190 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step
191 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
192 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
193 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff                          17:13
194 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

 

Klasyfikacja generalna:

1 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha                         35:58:34
2 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff                            00:01
3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            00:20
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team                  00:22
5 Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard                      00:28
6 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha                           00:56
7 Leopold Konig (Cze) Team NetApp-Endura                           01:09
8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard                  01:10
9 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling                         01:24
10 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team                           01:25
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling                          01:36
12 Rafał Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff                              01:43
13 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                02:05
14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              02:12
15 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        02:21
16 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida                             02:23
17 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team                    02:25
18 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                       02:28
19 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano                          02:31
20 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                               02:33
21 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                           03:05
22 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling                   03:28
23 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard                      03:36
24 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp-Endura              03:39
25 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team                      03:48
26 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff                     04:02
27 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  04:05
28 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                               04:06
29 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi                  04:30
30 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi                     04:35
31 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team                            04:47
32 Jose Joao Mendes (Por) Team NetApp-Endura                        04:56
33 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr                                     05:33
34 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi                     05:54
35 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                          06:23
36 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quick Step                       06:29
37 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     07:35
38 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros R     07:40
39 Tomasz Marczyński (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team         07:47
40 Oliver Zaugg (Swi) Team Saxo-Tinkoff                             07:50
41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits        11:24
42 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step                      11:41
43 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            13:03
44 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                         15:44
45 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycli     15:49
46 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                 16:01
47 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Belkin Pro Cycling Team              16:06
48 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha                                   16:09
49 Vladimir Gusev (Rus) Katusha                                     16:29
50 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          16:40
51 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                              18:55
52 Matthew Busche (USA) RadioShack Leopard                          20:43
53 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   20:53
54 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                      21:02
55 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                        21:19
56 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff                          23:06
57 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp-Endura                        23:11
58 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    23:34
59 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi                 23:59
60 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano                          25:22
61 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             25:54
62 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling                        26:18
63 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi                 26:27
64 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                            28:32
65 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                                 28:41
66 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              28:54
67 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma-Quick Step                    29:44
68 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             30:00
69 Ivan Velasco Murillo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                30:58
70 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                30:59
71 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step                     32:48
72 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
73 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha                                32:57
74 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   33:01
75 Paul Voss (Ger) Team NetApp-Endura                               33:08
76 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycli     33:11
77 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha                            33:51
78 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard                             34:41
79 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling                        34:47
80 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team                       35:51
81 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team        35:54
82 Alex Howes (USA) Garmin-Sharp                                    36:02
83 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
84 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quick Step                      36:38
85 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol                             37:03
86 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard                       39:01
87 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           39:53
88 Maciej Paterski (Pol) Cannondale Pro Cycling                     39:59
89 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel-Euskadi                        40:51
90 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team                41:45
91 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano             41:59
92 Daniele Ratto (Ita) Cannondale Pro Cycling                       43:23
93 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                              43:50
94 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano                     44:11
95 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             44:13
96 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi                    44:16
97 Christian Knees (Ger) Sky Procycling                             44:38
98 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard                       44:56
99 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling                               45:35
100 Michael Matthews (Aus) Orica-GreenEdge                           45:54
101 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team                       48:00
102 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida                              48:42
103 Thierry Hupond (Fra) Team Argos-Shimano                          49:21
104 Luca Paolini (Ita) Katusha                                       49:32
105 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               49:36
106 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     49:40
107 Johan Vansummeren (Bel) Garmin-Sharp                             50:11
108 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge                               51:39
109 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi                        52:05
110 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura                               52:07
111 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    53:09
112 Vasil Kiryienka (Blr) Sky Procycling                             53:27
113 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                             53:36
114 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling                55:43
115 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard                            55:48
116 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                            56:10
117 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       57:21
118 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step                        57:35
119 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                             57:52
120 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp-Endura                           58:05
121 Iker Camano (Spa) Team NetApp-Endura                             58:08
122 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team           59:10
123 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              59:11
124 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step                 59:16
125 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                      59:49
126 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling                            59:54
127 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale                          01:00:08
128 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol                       01:00:39
129 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                         01:00:51
130 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team                           01:01:17
131 Guillaume Boivin (Can) Cannondale Pro Cycling                 01:02:37
132 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                    01:02:46
133 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                 01:03:41
134 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling             01:03:43
135 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol                       01:03:48
136 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team           01:04:55
137 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team                          01:05:00
138 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard               01:05:10
139 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff                        01:05:50
140 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                            01:06:13
141 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                           01:06:18
142 Baden Cooke (Aus) Orica-GreenEdge                             01:06:29
143 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano                      01:06:31
144 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team      01:06:39
145 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                        01:06:47
146 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge                           01:06:52
147 Michael Morkov (Den) Team Saxo-Tinkoff                        01:07:06
148 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                 01:07:42
149 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA         01:08:58
150 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 01:09:10
151 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha                               01:09:57
152 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team              01:10:08
153 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp                               01:10:22
154 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro Cycling Team                   01:11:27
155 Juan Manuel Garate (Spa) Belkin Pro Cycling Team              01:12:17
156 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                      01:12:18
157 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                         01:12:30
158 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma-Quick Step        01:12:31
159 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:12:47
160 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                      01:13:22
161 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff                        01:14:11
162 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 01:14:23
163 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling                                01:15:27
164 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp-Endura                     01:15:50
165 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                      01:15:53
166 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA                  01:17:02
167 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
168 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Cannondale Pro Cycling            01:18:16
169 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp                             01:18:25
170 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                              01:18:51
171 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step                     01:19:48
172 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                        01:20:19
173 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             01:20:23
174 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano                         01:20:26
175 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                 01:21:05
176 Caleb Fairly (USA) Garmin-Sharp                               01:21:11
177 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                   01:21:12
178 Leigh Howard (Aus) Orica-GreenEdge                            01:21:59
179 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha                               01:22:16
180 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff                         01:22:38
181 Cyril Bessy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  01:22:44
182 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi                   01:22:54
183 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros   01:23:47
184 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                        01:24:59
185 Nick Nuyens (Bel) Garmin-Sharp                                01:25:30
186 Thomas Peterson (USA) Team Argos-Shimano                      01:26:21
187 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team          01:27:25
188 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale          01:27:37
189 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team                    01:28:21
190 Massimo Graziato (Ita) Lampre-Merida                          01:30:43
191 Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos-Shimano                      01:31:28
192 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team           01:36:56
193 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp                              01:38:27
194 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                               01:40:54

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej