daniel morenoDaniel Moreno dał dziś Katushy kolejne zwycięstwo na tegorocznym wyścigu Vuelta a Espana. Hiszpan, który od początku wyścigu prezentuje wysoką formę, pokonał na finiszu dwóch rodaków – Alejandro Valverde oraz kolegę z drużyny, Joaquima Rodrigueza. A oto, co powiedział po zakończeniu bardzo szczęśliwego dla niego etapu.

Jestem bardzo szczęśliwy. Wczoraj powiedziałem kolegom, że spróbuję dziś wygrać, bo bardzo lubię takie etapy. Chciałbym im wszystkim bardzo podziękować, a zwłaszcza Luce Paoliniemu, który bardzo pomógł mi w końcówce oraz Purito. Znamy się bardzo dobrze i wiemy, które etapy bardziej nam pasują. On jest naszym liderem, to na niego pracujemy, ale dziś to ja miałem szansę powalczyć na własne konto. Musimy być skoncentrowani każdego dnia i wykorzystywać okazje, które nadarzą się naszej drużynie. Przed nami jeszcze dużo ścigania, być może będę miał jeszcze okazję zwyciężyć. Dziś odniosłem wspaniały triumf na bardzo wymagającym etapie – opowiadał Moreno.

Moreno objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Ma 4 sekundy przewagi nad drugim Alejandro Valverde (Movistar).

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska