pozzatoFilippo Pozzato (Lampre – Merida) wygrał 47. edycję GP Ouest France – Plouay! Drugi był Giacomo Nizzolo (RadioShack – Leopard), a trzeci Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale).

24 ekipy stanęły na starcie 47. edycji GP Ouest France – Plouay. Dość ciężka runda wokół Plouay liczy 27 km, a kolarze łącznie mieli do przejechania dystans 248,3 km. Na liście startowej mieliśmy trzech Polaków: dwóch Michałów (Gołasia i Kwiatkowskiego) z Omegi oraz Macieja Bodnara z Cannondale.

Na wczesny atak zdecydowała się czwórka zawodników: Natnael Berhane (Europcar),  Vegard Stake Laengen (Bretagne Séché), Christophe Laborie (Sojasun) i Julien Fouchard (Cofidis). W pewnym momencie harcownicy mieli prawie 16 minut przewagi nad peletonem! Dużą grupę prowadziła Astana, a bardzo czujnie jechali Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski.

42 km przed metą na kontrę z peletonu zdecydował się Michał Gołaś (OPQS) wraz z kilkoma zawodnikami, ale rozciągnięty peleton szybko zakończył ich akcję. Kolarze jadący od początku etapu na czele zakończyli swoją przygodę na 33 km przed metą. Kolejnymi śmiałkami na 22 km przed metą byli Dries Devenyns (Omega Pharma – Quick Step) i Tom Dumoulin (Argos – Shimano), jednak praca Lotto – Belisol spowodowała, że wszystko ponownie się zjechało.

Na wzniesieniu Chapelle Ste Anne des Bois (14 km przed metą) zaatakowali Giovanni Visconti (Movistar), Tim Wellens (Lotto – Belisol) i Kristjan Koren (Cannondale). Tuż przed najcięższym podjazdem Cote de Ty Marrec akcja została skasowana i zaatakował Michał Kwiatkowski, dzięki wydatnej pomocy Michała Gołasia! Niestety nie było dobrej współpracy w grupce, która się utworzyła.

Nie poddał się tylko Greg van Avermaet (BMC Racing), za którym w szaleńczym tempie podążał peleton. Belg został skasowany na ostatnim kilometrze i mieliśmy sprint z dużej grupy.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Filippo Pozzato (Lampre – Merida)! Drugi był Giacomo Nizzolo (RadioShack – Leopard), a trzeci Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale). Zamknięty na finiszu Michał Kwiatkowski zajął 20. miejsce.

Wyniki (TOP 10):

1 POZZATO Filippo Lampre – Merida 80 225 5:59:54

2 NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 60 150 ,,

3 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 50 110 ,,

4 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team 40 90 ,,

5 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff 30 80 ,,

6 HUSHOVD Thor BMC Racing Team 22 70 ,,

7 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 14 60 ,,

8 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 50 ,,

9 BOZIC Borut Astana Pro Team 6 46 ,,

10 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 2 42 ,,

11 LEMOINE Cyril Sojasun 38 ,,

12 ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team 34 ,,

13 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 30 ,,

14 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ.fr 26 ,,

15 IMPEY Daryl Orica GreenEDGE 22 ,,

16 VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr 20 ,,

17 HINAULT Sébastien IAM Cycling 18 ,,

18 VISCONTI Giovanni Movistar Team 10 17 ,,

19 PONZI Simone Astana Pro Team 16 ,,

20 KWIATKOWSKI Michal Omega Pharma – Quick-Step 15 ,,

21 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 14 ,,

22 GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team 13 ,,

23 HAYMAN Mathew Sky Procycling 12 ,,

24 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement 11 ,,

25 BARDET Romain AG2R La Mondiale 10 ,,

26 VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step 9 ,,

27 LöFKVIST Thomas IAM Cycling 8 ,,

28 SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM 7 ,,

29 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 6 ,,

30 HUREL Tony Team Europcar 5 ,,

31 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits 5 ,,

32 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement 5 ,,

33 VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement 5 ,,

34 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM 5 ,,

35 SUTTON Chris Sky Procycling 5 ,,

36 ELMIGER Martin IAM Cycling 5 ,,

37 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 5 ,,

38 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 5 ,,

39 VORGANOV Eduard Katusha Team 5 ,,

40 DELAPLACE Anthony Sojasun 5 ,,

41 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale 5 ,,

42 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team 5 ,,

43 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 5 ,,

44 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team 5 ,,

45 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 5 ,,

46 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 5 ,,

47 SICARD Romain Euskaltel – Euskadi 5 ,,

48 CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step 5 ,,

49 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 5 ,,

50 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM 5 ,,

51 BILBAO LOPEZ DE ARMIENTA Pello Euskaltel – Euskadi 5 ,,

52 BRUTT Pavel Katusha Team 5 ,,

53 KERN Julian AG2R La Mondiale 5 ,,

54 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement 5 ,,

55 SPILAK Simon Katusha Team 5 ,,

56 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr 5 ,,

57 MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi 5 ,,

58 BRANDLE Matthias IAM Cycling 5 ,,

59 DURET Sebastien Bretagne- Séché Environnement 5 ,,

60 GAUTIER Cyril Team Europcar 5 ,,

61 VOECKLER Thomas Team Europcar 5 ,,

62 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 5 ,,

63 LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 5 ,,

64 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi 5 ,,

65 ALBASINI Michael Orica GreenEDGE 5 ,,

66 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 5 ,,

67 BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,

68 IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi 5 ,,

69 COSTA Rui Movistar Team 5 ,,

70 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 5 ,,

71 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 5 0:12

72 OSS Daniel BMC Racing Team 5 0:21

73 LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 5 0:23

74 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM 5 0:44

75 GAVAZZI Francesco Astana Pro Team 5 0:49

76 IGNATYEV Mikhail Katusha Team 5 1:10

77 KOREN Kristjan Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,

78 CUNEGO Damiano Lampre – Merida 5 ,,

79 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,

80 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement 5 ,,

81 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team 5 ,,

82 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi 5 ,,

83 CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff 5 ,,

84 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits 5 ,,

85 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 5 ,,

86 SCHMIDT Fabien Sojasun 5 ,,

87 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano 5 ,,

88 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff 5 ,,

89 DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE 5 ,,

90 VON HOFF Steele Garmin – Sharp 5 ,,

91 PARISIEN Francois Team Argos – Shimano 5 ,,

92 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr 5 1:59

93 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM 5 2:42

94 HAAS Nathan Garmin – Sharp 5 2:49

95 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team 5 ,,

96 AGNOLI Valerio Astana Pro Team 5 ,,

97 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 5 ,,

98 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 5 ,,

99 TIMMER Albert Team Argos – Shimano 5 ,,

100 BAUER Jack Garmin – Sharp 5 ,,

101 LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 5 ,,

102 MOREIRA PAULINHO Sérgio Miguel Team Saxo-Tinkoff 5 ,,

103 FRANK Mathias BMC Racing Team 5 ,,

104 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 5 ,,

105 FAVILLI Elia Lampre – Merida 5 ,,

106 TAARAMäE Rein Cofidis Solutions Crédits 5 ,,

107 CIMOLAI Davide Lampre – Merida 5 3:56

108 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 5 ,,

109 SCHAR Michael BMC Racing Team 5 ,,

110 LABORIE Christophe Sojasun 5 ,,

111 QUINZIATO Manuel BMC Racing Team 5 ,,

112 PHINNEY Taylor BMC Racing Team 5 ,,

113 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,

114 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 5 ,,

115 WELLENS Tim Lotto Belisol Team 5 ,,

116 KADRI Blel AG2R La Mondiale 5 4:28

117 HONDO Danilo RadioShack – Leopard 5 6:52

118 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 5 ,,

119 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,

120 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,

121 BANDIERA Marco IAM Cycling 5 ,,

122 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 5 ,,

123 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale 5 ,,

124 QUEMENEUR Perrig Team Europcar 5 ,,

125 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr 5 ,,

126 NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 5 ,,

127 TROFIMOV Yuri Katusha Team 5 ,,

128 BERHANE Natnael Team Europcar 5 ,,

129 RASCH Gabriel Sky Procycling 5 ,,

130 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,

131 MOURIS Jens Orica GreenEDGE 5 ,,

132 BELKOV Maxim Katusha Team 5 13:00

133 LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team 5 17:20

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga