Mathieu van der Poel (Holandia) wygrał już trzeci z rzędu etap GP Rüebliland! Utalentowany Holender był najszybszy na trasie krótkiej czasówki. Gracjan Szeląg w klasyfikacji generalnej spadł na czwartą pozycję.
Trzecim etapem GP Rüebliland była jazda indywidualna na czas na dystansie 9 km. Trasa czasówka była raczej płaska, ale zdarzył się także 500 metrowy odcinek o średnim nachyleniu 10 %.
Po raz kolejny swój talent udowodnił Mathieu van der Poel (Holandia), dla którego to już trzeci skalp etapowy tej imprezy. Pięć sekund gorszy czas wykręcił Mads Pedersen (Dania), a trzecie miejsce wywalczył Sam Oomen (Holandia).
Najlepszym z Polaków okazał się Mateusz Kazimierczak, który zajął 15. miejsce, ze stratą 38. sekund. Gracjan Szeląg stracił kolejne 10 sekund i w klasyfikacji generalnej jest na 4. pozycji.
Dziś przed kolarzami ostatni etap, z kilkoma podjazdami o łącznej długości 122 km.
Wyniki:
1 VAN DER POEL Mathieu 20 11:56 45.251
2 PEDERSEN Mads 12 0:05 44.938
3 OOMEN Sam 7 ,, ,,
4 KRUL Stef 5 0:19 44.082
5 WIRTGEN Tom 4 0:22 43.902
6 CHERKASOV Nicolay 3 ,, ,,
7 TIVANI PEREZ German Nicolas 2 0:28 43.548
8 VON BURG Dominic 1 0:29 43.490
9 MÜLLER Patrick 0:33 43.258
10 STRITZINGER Joshua 0:35 43.142
11 KURIANOV Stepan 0:36 43.085
12 MATTHEIS Oliver ,, ,,
13 FITTER Daniel ,, ,,
14 TOOVEY Ayden 0:37 43.028
15 KAZIMIERCZAK Mateusz 0:38 42.971
16 BUDDING Martijn ,, ,,
17 BRUHLMANN Simon 0:42 42.744
18 REUTTER Sven ,, ,,
19 CAVANAGH Ryan 0:43 42.688
20 RASMUSSEN Anders 0:47 42.464
21 SÜßEMILCH Eric ,, ,,
22 SZELAG Gracjan 0:48 42.408
23 GUNST Davy ,, ,,
24 TURCHI Luc 0:50 42.298
25 GREGAARD Jonas 0:52 42.188
26 SCHÄPPI Martin ,, ,,
27 POWER Robert 0:54 42.078
28 CORELL Mads 0:55 42.023
29 DE JONG Jaap ,, ,,
30 PEDERSEN Casper ,, ,,
31 PALUTA Michal 0:56 41.969
32 CORBETTA Nicolň ,, ,,
33 SELENATI Nico ,, ,,
34 HARNISCH Michael 0:57 41.915
35 RUEGG Lukas 0:58 41.860
36 BRINTRUP Fabian ,, ,,
37 SANDSTRÖM Thomas 1:00 41.753
38 MARTINELLI Nicola ,, ,,
39 KELLER Chiron 1:02 41.645
40 COVALCIUC Andrei ,, ,,
41 PITA Cristian David 1:04 41.538
42 BOSSENS Julien ,, ,,
43 PORZNER Manuel 1:05 41.485
44 KAESLER Thomas ,, ,,
45 TERRETTAZ Thomas ,, ,,
46 GUTEK Mikolaj 1:06 41.432
47 AUERBACHER Adrian 1:07 41.379
48 BAGIOLI Nicola 1:08 41.327
49 BROKES Rostislav 1:10 41.221
50 KUNZ Cyrill 1:11 41.169
51 KOCHUROV Stepan ,, ,,
52 KISER Valentin 1:12 41.117
53 VOEVODIN Petr 1:15 40.961
54 THANH TUNG Huynh ,, ,,
55 SALZMANN Jodok 1:16 40.909
56 WINTER Laurin ,, ,,
57 SPRENGER Michael 1:18 40.806
58 FUßNEGGER Moritz ,, ,,
59 BANZER Gordian 1:22 40.602
60 BUSSARD Dimitri 1:23 40.551
61 CAMINADA Zeno ,, ,,
62 KUZNETSOV Igor ,, ,,
63 OGGIONI Nicolo ,, ,,
64 KRAHEMANN Raphael 1:25 40.449
65 COLOMBO Eros 1:27 40.349
66 JÄGELER Robert 1:28 40.299
67 NEF Andreas 1:29 40.248
68 KRUMMENACHER David 1:30 40.199
69 DELCO Lorenzo 1:32 40.099
70 HAAS Leonard ,, ,,
71 FRANZ Marcel 1:33 40.049
72 WINDISCHBAUER Johannes 1:34 40.000
73 VARRÓ Gregely 1:35 39.951
74 VALVASORI Larry ,, ,,
75 TOMAN Vojtech 1:37 39.852
76 MORICZ Daniel ,, ,,
77 HOLZINGER Alexander 1:39 39.755
78 NEF Stephan 1:40 39.706
79 WENDELSPIESS Diego 1:41 39.657
80 STEINER Lukas 1:42 39.609
81 RÓZSA Balázs 1:43 39.560
82 BALLET Alexandre ,, ,,
83 STUDER Matthias 1:44 39.512
84 KRZYWDA Patryk ,, ,,
85 WAUCH Tobias ,, ,,
86 BASSI Guido ,, ,,
87 SIPOS Marek 1:45 39.464
88 BISIAUX Marco 1:52 39.130
89 BARKE Marco 1:53 39.083
90 RUTISHAUSER Lukas 1:55 38.989
91 KÖPPEL Noah ,, ,,
92 ROUGIER-LAGANE Marie 1:56 38.942
93 BRESCIANI Alessandro 1:58 38.849
94 LENGYEL Zoltán 1:59 38.802
95 LUC Weber 2:04 38.571
96 PAROZ Justin 2:11 38.253
97 SCHUTZ Carl 2:12 38.208
98 MASTALLER Stefan ,, ,,
99 BAMBA Karamoko ,, ,,
100 STRITTMATTER Fabian 2:17 37.984
101 ZILTENER Lino 2:19 37.895
102 RUTTKAY Zoltan 2:20 37.850
103 FRANZ Fabio 2:23 37.718
104 HASLER Iwan 2:27 37.543
105 KUMMER Yannick 2:33 37.284
106 MARCHETTI Dario 2:35 37.199
107 MARCHETTI Marco 2:37 37.113
108 SALDARINI Samuele 2:42 36.902
109 RUEGER Tristan ,, ,,
110 NAGY Oliver 2:53 36.445
111 BURIAN Stanislav 3:00 36.161
Klasyfikacja generalna:
1 (1) VAN DER POEL Mathieu 4:34:22
2 (4) PEDERSEN Mads 0:53
3 (2) TOOVEY Ayden 0:57
4 (3) SZELAG Gracjan 1:29
5 (6) SÜßEMILCH Eric 1:42
6 (5) GUNST Davy ,,
7 (7) KOCHUROV Stepan 2:12
8 (8) POWER Robert 3:10
9 (9) TIVANI PEREZ German Nicolas 3:35
10 (13) OOMEN Sam ,,
11 (12) CHERKASOV Nicolay 3:44
12 (10) FITTER Daniel 3:47
13 (11) KURIANOV Stepan 3:52
14 (15) MÜLLER Patrick 4:18
15 (14) GREGAARD Jonas 4:35
16 (17) WIRTGEN Tom 4:42
17 (16) TERRETTAZ Thomas 4:56
18 (19) CAVANAGH Ryan 5:18
19 (21) KRUL Stef 5:26
20 (18) BAGIOLI Nicola 5:31
21 (20) BRUHLMANN Simon 5:49
22 (23) STRITZINGER Joshua 6:13
23 (22) BROKES Rostislav 6:33
24 (25) PITA Cristian David 7:18
25 (24) COLOMBO Eros 7:25
26 (26) CORBETTA Nicolň 7:29
27 (27) KUZNETSOV Igor 8:06
28 (30) BUDDING Martijn 8:10
29 (28) OGGIONI Nicolo 8:22
30 (29) WINTER Laurin 8:28
31 (33) MATTHEIS Oliver 8:29
32 (32) SANDSTRÖM Thomas 8:41
33 (31) THANH TUNG Huynh 8:47
34 (34) SCHÄPPI Martin 8:50
35 (37) KAZIMIERCZAK Mateusz 8:53
36 (36) RASMUSSEN Anders 8:58
37 (35) VARRÓ Gregely 9:43
38 (41) AUERBACHER Adrian 10:41
39 (44) COVALCIUC Andrei 10:52
40 (48) SELENATI Nico 10:53
41 (42) VOEVODIN Petr 10:56
42 (46) BOSSENS Julien ,,
43 (58) VON BURG Dominic 10:59
44 (40) VALVASORI Larry 11:03
45 (51) RUEGG Lukas 11:06
46 (45) FUßNEGGER Moritz 11:08
47 (39) BARKE Marco 11:11
48 (38) BRESCIANI Alessandro 11:13
49 (50) KUNZ Cyrill 11:16
50 (57) TURCHI Luc 11:20
51 (47) KRAHEMANN Raphael 11:22
52 (55) BRINTRUP Fabian ,,
53 (49) KRUMMENACHER David 11:31
54 (43) BALLET Alexandre 11:33
55 (52) CAMINADA Zeno 11:35
56 (59) MARTINELLI Nicola ,,
57 (60) DE JONG Jaap 11:40
58 (53) BUSSARD Dimitri 11:41
59 (61) PALUTA Michal ,,
60 (54) BANZER Gordian 11:45
61 (68) REUTTER Sven 11:48
62 (62) SPRENGER Michael 12:04
63 (67) KELLER Chiron 12:05
64 (56) RÓZSA Balázs 12:09
65 (64) DELCO Lorenzo 12:23
66 (63) KRZYWDA Patryk 12:32
67 (65) BASSI Guido 12:40
68 (70) MORICZ Daniel 12:51
69 (72) HARNISCH Michael 12:58
70 (66) LENGYEL Zoltán 13:01
71 (69) ROUGIER-LAGANE Marie 13:05
72 (71) TOMAN Vojtech 13:16
73 (74) GUTEK Mikolaj 13:53
74 (75) KAESLER Thomas 13:54
75 (73) HOLZINGER Alexander 14:25
76 (77) PEDERSEN Casper 14:32
77 (76) FRANZ Marcel 15:04
78 (78) NEF Andreas 15:07
79 (79) STEINER Lukas 15:55
80 (80) HAAS Leonard 16:17
81 (85) PORZNER Manuel 18:11
82 (81) SCHUTZ Carl 18:33
83 (83) STUDER Matthias 18:40
84 (84) BISIAUX Marco 18:53
85 (87) WENDELSPIESS Diego 19:13
86 (82) NAGY Oliver 19:22
87 (86) RUTTKAY Zoltan 19:46
88 (90) CORELL Mads 20:11
89 (89) WINDISCHBAUER Johannes 20:30
90 (88) MASTALLER Stefan 21:08
91 (91) RUTISHAUSER Lukas 21:13
92 (95) SALZMANN Jodok 21:47
93 (94) PAROZ Justin 22:21
94 (93) ZILTENER Lino 22:27
95 (92) BURIAN Stanislav 22:35
96 (97) KISER Valentin 23:15
97 (96) MARCHETTI Marco 23:35
98 (98) JÄGELER Robert 23:58
99 (99) LUC Weber 25:14
100 (100) KÖPPEL Noah 25:33
101 (102) WAUCH Tobias 27:25
102 (101) BAMBA Karamoko 27:39
103 (103) MARCHETTI Dario 28:20
104 (106) STRITTMATTER Fabian 28:50
105 (104) RUEGER Tristan 28:52
106 (105) SALDARINI Samuele 29:08
107 (107) HASLER Iwan 29:43
108 (108) KUMMER Yannick 30:53
109 (110) NEF Stephan 33:13
110 (109) SIPOS Marek 33:18
111 (111) FRANZ Fabio 35:50
Foto:corvospro.com
Arek Waluga