Caja Rural Ruben Fernández1Hiszpan Ruben Fernandez w pięknym stylu wywalczył prowadzenie w Tour de l`Avenir. Kolarz Caja Rural z dużą przewagą zameldował się samotnie na mecie w Saint-François-Longchamp

Czwarty etap Tour de l`Avenir to prawdziwie górski odcinek ze startem w Albertville. Meta po 106 kilometrach znajdowała się na premii górskiej 1. kategorii – Saint-François-Longchamp. Wkrótce na czele pojawiła się 14. osobowa grupka w której jechali: Gougeard (Francja), Teunissen, Tusveld (Holandia), Stuyven (Belgia), Werda (Niemcy), Bostner (Słowenia), Doull (Wielka Brytania), Martinelli (Włochy), Chamorro (Kolumbia), Phelan, Spokes (Australia), Daniel (Stany Zjednoczone), Küng (Szwajcaria) oraz Cissé (Szkoła UCI).

Ich przygoda nie trwała jednak zbyt długo. Peleton skasował czołówkę w okolicach półmetka. Na samotny atak zdecydował się więc Julian Alaphilippe (Francja). Kolarz Etixx-Ihned wypracował ponad minutę przewagi, ale 20. osobowa grupka faworytów doścignęła go na ostatnim podjeździe.

Wkrótce po tym do przodu ruszył Hiszpan Ruben Fernandez. Kolarz Caja Rural pokonywał finałowy podjazd w zawrotnym tempie i nie dał się dogonić żadnemu ze swoich rywali. Na mecie zyskał aż 1 minutę i 38. sekund przewagi nad Patrickiem Konradem (Austria) oraz Adamem Yatesem (Wielka Brytania).

Hiszpan objął także prowadzenie w generalce.

Wyniki:

1 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Espagne les 106,3 km en 3h02’23” (moy. 34,970 km/h)
2 Patrick KONRAD Autriche 01:38
3 Adam YATES Grande Bretagne 01:42
4 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE Colombie 01:44
5 DAVIDE FORMOLO Italie 01:44
6 Gavin MANNION Etats-Unis 01:46
7 Oskar SVENDSEN Norvège 01:53
8 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN Centre Mondial du Cyclisme 01:53
9 Bakhtiyar KOZHATAYEV Kazakhstan 01:59
10 Taylor EISENHART Etats-Unis 02:35
11 Daniil FOMINYKH Kazakhstan 02:35
12 Tilegen MAIDOS Kazakhstan 02:40
13 Luka PIBERNIK Slovénie 02:40
14 Pierre GOUAULT France 02:44
15 Antonio PEDRERO LOPEZ Espagne 02:49
16 Bjørn Tore Nilsen HOEM Norvège 03:14
17 Damien HOWSON Australie 03:14
18 Adam PHELAN Australie 03:24
19 Emanuel BUCHMANN Allemagne 03:32
20 Toms SKUJINS Lettonie 03:44
21 Rasmus STEROBO Danemark 03:47
22 Dimitri PEYKENS Belgique 03:57
23 Camargo Diego OCHOA  Colombie 03:57
24 Dylan VAN BAARLE Pays-Bas 04:15
25 Derk Abel BECKERINGH Pays-Bas 04:30
26 Guillaume MARTIN France 04:36
27 Clément CHEVRIER France 04:36
28 Adrien CHENAUX Suisse 04:51
29 Fredrik GALTA STRAND Norvège 05:07
30 Dylan TEUNS Belgique 05:11
31 Simon YATES Grande Bretagne 05:22
32 Benat TXOPERENA MATXIKOTE Espagne 05:41
33 Kristian Haugaard JENSEN Danemark 07:26
34 Alexander FOLIFOROV Russie 07:26
35 Felix GROSSCHARTNER Autriche 07:33
36 Julian ALAPHILIPPE France 07:36
37 Andreas HOFER Autriche 07:48
38 Till DROBISH Centre Mondial du Cyclisme 07:48
39 Isiaka CISSE Centre Mondial du Cyclisme 07:57
40 Emiel DOLFSMA Pays-Bas 08:24
41 Mykhailo POLIKARPOV Ukraine 09:00
42 Jasha SüTTERLIN Allemagne 09:07
43 Ever Alexander RIVERA GUERRERO Colombie 09:20
44 Sven Erik BYSTROM Norvège 09:46
45 Jaka BOSTNER Slovénie 09:57
46 Haritz ORBE URRUTIA Espagne 10:06
47 Dieter BOUVRY Belgique 10:34
48 Maxat AYAZBAYEV Kazakhstan 10:37
49 Fernando ORJUELA GUTIERREZ Colombie 11:36
50 Alexis GOUGEARD France 11:36
51 Jeffery PERRIN Etats-Unis 11:36
52 Alistair SLATER Grande Bretagne 11:36
53 Maximilian WERDA Allemagne 11:36
54 BRADLEY LINFIELD Australie 11:36
55 Nicholas DOUGALL Centre Mondial du Cyclisme 11:48
56 Louis VERVAEKE Belgique 11:48
57 Matej MOHORIC Slovénie 11:57
58 Cesar Nicolas PAREDES AVELLANEDA Colombie 13:08
59 Roman BUZYLE Ukraine 13:45
60 Manuel SENNI Italie 14:23
61 Rick ZABEL Allemagne 15:16
62 Stephen LEECE Etats-Unis 15:16
63 Maximilian KUEN Autriche 15:16
64 Lasse Norman HANSEN Danemark 15:16
65 Gregory DANIEL Etats-Unis 15:16
66 Jasper STUYVEN Belgique 15:16
67 Mikhail AKIMOV Russie 15:16
68 Roman KATYRIN Russie 15:16
69 Andzs FLAKSIS Lettonie 15:16
70 Samuel SPOKES Australie 15:16
71 Sondre Holst ENGER Norvège 15:16
72 Magnus Cort NIELSEN Danemark 15:16
73 Martijn TUSVELD Pays-Bas 15:16
74 Raul Costa SEIBEB Centre Mondial du Cyclisme 15:16
75 Caleb EWAN Australie 15:16
76 Stefan KUNG Suisse 15:16
77 Michael Valgren ANDERSEN Danemark 15:16
78 Juan Ernesto CHAMORRO CHITAN Colombie 15:16
79 Gregor MUHLBERGER Autriche 15:16
80 Andrii BRATASHCHUK Ukraine 15:16
81 Davide MARTINELLI Italie 15:16
82 Gabriel CHAVANNE Suisse 15:16
83 Kirill SVESHNIKOV Russie 15:16
84 Mario GONZALES SALAS Espagne 15:16
85 Simone STERBINI Italie 15:16
86 Simone ANDREETTA Italie 15:16
87 Mark DZAMASTAGIC Slovénie 15:53
88 Calvin WATSON Australie 18:34
89 Sean DE BIE Belgique 18:34
90 Joseph PERRETT Grande Bretagne 18:34
91 Mike TEUNISSEN Pays-Bas 18:34
92 Owain DOULL Grande Bretagne 18:34
93 Johannes Cristoffel NEL Centre Mondial du Cyclisme 19:29
94 Romain GUILLEMOIS France 19:50
95 Victor MANAKOV Russie 19:50
96 Kirill YATSEVICH Russie 19:55
97 Carlos BARBERO CUESTA Espagne 19:55
98 Volodymyr DZHUS Ukraine 19:55
99 Roman SEMYONOV Kazakhstan 19:57
100 Liam BERTAZZO Italie 19:59
101 Colin Chris STUSSI Suisse 20:24
102 Tim MIKELJ Slovénie 20:39
103 Oleksandr GOLOVASH Ukraine 20:44
104 Samuel HARRISON Grande Bretagne 20:44
105 Maris BOGDANOVICS Lettonie 22:19
106 Simon PELLAUD Suisse 27:17
107 Kristoffer SKJERPING Norvège 27:17
108 Krists NEILANDS Lettonie 27:33
109 Jan DIETEREN Allemagne 27:59
110 Janis DAKTERIS Lettonie 28:06
111 Krisjanis BEITANS Lettonie 29:25
112 Jure BITENC Slovénie 29:46
113 Vladyslav BAKUMENKO Ukraine 30:35

Nie wystartowali :    
Lukas PöSTLBERGER Autriche
Lukas SPENGLER Suisse
Vladislav GORBUNOV Kazakhstan
Kragh Asbjorn ANDERSEN Danemark

Wycofani :  
Tyler WILLIAMS Etats-Unis
Nick VAN DER LIJKE Pays-Bas

Klasyfikacja generalna:
1 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Espagne les 455,6 km en 10h19’23” (moy. 44,134 km/h)
2 Patrick KONRAD Autriche 01:30
3 DAVIDE FORMOLO Italie 01:39
4 Adam YATES Grande Bretagne 01:40
5 Gavin MANNION Etats-Unis 01:42
6 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE Colombie 01:44
7 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN Centre Mondial du Cyclisme 01:46
8 Oskar SVENDSEN Norvège 01:54
9 Bakhtiyar KOZHATAYEV Kazakhstan 01:58
10 Luka PIBERNIK Slovénie 02:48
11 Pierre GOUAULT France 02:48
12 Antonio PEDRERO LOPEZ Espagne 02:56
13 Bjørn Tore Nilsen HOEM Norvège 02:58
14 Taylor EISENHART Etats-Unis 03:06
15 Damien HOWSON Australie 03:20
16 Tilegen MAIDOS Kazakhstan 03:31
17 Toms SKUJINS Lettonie 03:41
18 Camargo Diego OCHOA  Colombie 03:51
19 Dimitri PEYKENS Belgique 03:51
20 Emanuel BUCHMANN Allemagne 03:57
21 Dylan VAN BAARLE Pays-Bas 03:59
22 Daniil FOMINYKH Kazakhstan 04:23
23 Derk Abel BECKERINGH Pays-Bas 04:25
24 Guillaume MARTIN France 04:34
25 Clément CHEVRIER France 04:40
26 Rasmus STEROBO Danemark 04:41
27 Fredrik GALTA STRAND Norvège 04:55
28 Simon YATES Grande Bretagne 05:04
29 Dylan TEUNS Belgique 05:17
30 Adam PHELAN Australie 05:52
31 Kristian Haugaard JENSEN Danemark 07:11
32 Julian ALAPHILIPPE France 07:16
33 Alexander FOLIFOROV Russie 07:24
34 Adrien CHENAUX Suisse 07:24
35 Felix GROSSCHARTNER Autriche 07:33
36 Andreas HOFER Autriche 08:06
37 Emiel DOLFSMA Pays-Bas 08:18
38 Till DROBISH Centre Mondial du Cyclisme 08:19
39 Jasha SüTTERLIN Allemagne 08:49
40 Benat TXOPERENA MATXIKOTE Espagne 08:51
41 Ever Alexander RIVERA GUERRERO Colombie 09:21
42 Mykhailo POLIKARPOV Ukraine 09:33
43 Sven Erik BYSTROM Norvège 09:38
44 Haritz ORBE URRUTIA Espagne 10:02
45 Maxat AYAZBAYEV Kazakhstan 10:59
46 Alexis GOUGEARD France 11:12
47 Fernando ORJUELA GUTIERREZ Colombie 11:24
48 Alistair SLATER Grande Bretagne 11:27
49 Nicholas DOUGALL Centre Mondial du Cyclisme 11:37
50 Louis VERVAEKE Belgique 11:45
51 Matej MOHORIC Slovénie 11:49
52 Isiaka CISSE Centre Mondial du Cyclisme 12:01
53 Dieter BOUVRY Belgique 13:24
54 Jeffery PERRIN Etats-Unis 13:30
55 Jaka BOSTNER Slovénie 13:36
56 Cesar Nicolas PAREDES AVELLANEDA Colombie 13:42
57 BRADLEY LINFIELD Australie 14:03
58 Manuel SENNI Italie 14:31
59 Maximilian WERDA Allemagne 14:31
60 Samuel SPOKES Australie 14:58
61 Stefan KUNG Suisse 15:00
62 Davide MARTINELLI Italie 15:02
63 Caleb EWAN Australie 15:07
64 Kirill SVESHNIKOV Russie 15:08
65 Gregor MUHLBERGER Autriche 15:09
66 Jasper STUYVEN Belgique 15:09
67 Martijn TUSVELD Pays-Bas 15:09
68 Rick ZABEL Allemagne 15:11
69 Simone ANDREETTA Italie 15:13
70 Mikhail AKIMOV Russie 15:18
71 Stephen LEECE Etats-Unis 15:41
72 Maximilian KUEN Autriche 15:47
73 Michael Valgren ANDERSEN Danemark 16:02
74 Mark DZAMASTAGIC Slovénie 16:30
75 Juan Ernesto CHAMORRO CHITAN Colombie 16:39
76 Sondre Holst ENGER Norvège 17:50
77 Magnus Cort NIELSEN Danemark 17:52
78 Sean DE BIE Belgique 18:19
79 Mike TEUNISSEN Pays-Bas 18:21
80 Simone STERBINI Italie 18:35
81 Raul Costa SEIBEB Centre Mondial du Cyclisme 19:03
82 Andzs FLAKSIS Lettonie 19:17
83 Victor MANAKOV Russie 19:32
84 Roman KATYRIN Russie 19:38
85 Liam BERTAZZO Italie 19:52
86 Carlos BARBERO CUESTA Espagne 20:00
87 Romain GUILLEMOIS France 20:28
88 Gregory DANIEL Etats-Unis 20:39
89 Mario GONZALES SALAS Espagne 20:57
90 Calvin WATSON Australie 21:06
91 Volodymyr DZHUS Ukraine 21:30
92 Roman SEMYONOV Kazakhstan 21:38
93 Andrii BRATASHCHUK Ukraine 21:55
94 Johannes Cristoffel NEL Centre Mondial du Cyclisme 23:29
95 Gabriel CHAVANNE Suisse 25:01
96 Maris BOGDANOVICS Lettonie 25:49
97 Lasse Norman HANSEN Danemark 26:32
98 Kirill YATSEVICH Russie 26:52
99 Owain DOULL Grande Bretagne 27:40
100 Colin Chris STUSSI Suisse 28:10
101 Tim MIKELJ Slovénie 29:01
102 Simon PELLAUD Suisse 31:34
103 Jure BITENC Slovénie 33:38
104 Kristoffer SKJERPING Norvège 34:47
105 Janis DAKTERIS Lettonie 36:12
106 Jan DIETEREN Allemagne 36:18
107 Roman BUZYLE Ukraine 36:19
108 Krisjanis BEITANS Lettonie 36:19
109 Samuel HARRISON Grande Bretagne 36:45
110 Oleksandr GOLOVASH Ukraine 37:51
111 Joseph PERRETT Grande Bretagne 39:30
112 Krists NEILANDS Lettonie 48:10
113 Vladyslav BAKUMENKO Ukraine 53:07

 

Foto: Caja Rural

Andrzej