Nacer BouhanniNacer Bouhanni (FDJ.fr) po raz drugi z rzędu nie dał szans rywalom na etapie Tour du Poitou-Charentes. Podium tym razem uzupełnili Armindo Fonseca (Bretagne Séché) i Maxime Vantomme (Crelan-Euphony).

Drugi etap Tour du Poitou-Charentes prowadził z Saintes do Angoulęme i liczył 182 km. Na kolarzy czekało aż pięć górskich premii, ale najdłuższy z podjazdów wynosił tylko 1500 metrów. Od samego początku mieliśmy wiele ataków i zmiana na prowadzeniu. Swoich sił próbowali między innymi: Thomas Voeckler (Europcar), Jimmy Engoulvent (Sojasun), Stefan Denifl (IAM) czy Cyril Gautier (Europcar). Jednak czujny peleton po raz kolejny doprowadził do sprinterskiego finiszu.

Swoje drugie zwycięstwo z rzędu zanotował Nacer Bouhanni (FDJ.fr), który nie dał rywalom żadnych szans, umacniając się na prowadzeniu w generalce. Następne miejsca zajęli Armindo Fonseca (Bretagne Séché) i Maxime Vantomme (Crelan-Euphony).

Łukasz Wiśniowski zakończył etap na 55. miejscu, tracąc 8 sekund do lidera.

Wyniki:

1 Nacer BOUHANNI FRA FDJ 4:06:54

2 Armindo FONSECA FRA BSE 0

3 Maxime VANTOMME BEL CRE 0

4 Michael ALBASINI SUI OGE 0

5 Oscar GATTO ITA VIN 0

6 Jean-Luc DELPECH FRA BSE 0

7 Jérémie GALLAND FRA SOJ 0

8 Omar BERTAZZO ITA AND 0

9 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV 0

10 Davide APPOLLONIO ITA ALM 0

11 José GONÇALVES POR LPM 0

12 Kévin REZA FRA EUC 0

13 Benoit DRUJON FRA BIG 0

14 Pavel BRUTT RUS KAT 0

15 Mickael DELAGE FRA FDJ 0

16 Arnaud GERARD FRA BSE 0

17 Thomas VOECKLER FRA EUC 0

18 Morgan KNEISKY FRA RLM 0

19 Geoffroy LEQUATRE FRA BSE 0

20 Olivier CHEVALIER BEL WBC 0

21 Evaldas SISKEVICIUS LTU SOJ 0

22 Daniel HOELGAARD NOR ETI 0

23 Gediminas BAGDONAS LTU ALM 0

24 Mikhail IGNATYEV RUS KAT 0

25 Egidijus JUODVALKIS LTU CRE 0

26 Hugo HOULE CAN ALM 0

27 Steven TRONET FRA BIG 8

28 Gustav LARSSON SWE IAM 8

29 Benjamin GIRAUD FRA LPM 8

30 Luke DURBRIDGE AUS OGE 8

31 Yannis YSSAAD FRA BIG 8

32 Alex DOWSETT GBR MOV 8

33 Alexandre PICHOT FRA EUC 8

34 Angel MADRAZO RUIZ ESP MOV 8

35 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA CRC MOV 8

36 Jean-Marc BIDEAU FRA BSE 8

37 Jesus HERRADA LOPEZ ESP MOV 8

38 Julien STASSEN BEL WBC 8

39 Tom DERNIES BEL WBC 8

40 Michael HEPBURN AUS OGE 8

41 Rein TAARAMAE EST COF 8

42 Stan GODRIE NED RB3 8

43 Simon SPILAK SLO KAT 8

44 Matthieu BOULO FRA RLM 8

45 Alessandro MALAGUTI ITA AND 8

46 Yoann PAILLOT FRA LPM 8

47 Karel HNIK CZE ETI 8

48 Philip LAVERY IRL COF 8

49 Guillaume LEVARLET FRA COF 8

50 Thomas LÖVKVIST SWE IAM 8

51 Jasper BOVENHUIS NED RB3 8

52 Jonathan DUFRASNE BEL WBC 8

53 Jérémy ROY FRA FDJ 8

54 Vegard Stake LAENGEN NOR BSE 8

55 Lukasz WISNIOWSKI POL ETI 8

56 Eduardo SEPULVEDA ARG BSE 8

57 Eduard VORGANOV RUS KAT 8

58 Edwig CAMMAERTS BEL COF 8

59 Yauheni HUTAROVICH BLR ALM 8

60 Joshua BERRY USA LPM 8

61 Julien DUVAL FRA RLM 8

62 Jackson RODRIGUEZ VEN AND 8

63 Stéphane ROSSETTO FRA BIG 8

64 David LELAY FRA SOJ 8

65 Loïc DESRIAC FRA RLM 8

66 Heinrich HAUSSLER AUS IAM 8

67 Romain LEMARCHAND FRA COF 8

68 Dimitri LE BOULCH FRA BIG 8

69 Kevin PEETERS BEL CRE 8

70 Kurt HOVELYNCK BEL CRE 8

71 Josip RUMAC CRO ETI 8

72 Paul POUX FRA SOJ 8

73 Sébastien DURET FRA BSE 8

74 Timofey KRITSKIY RUS KAT 8

75 Yury TROFIMOV RUS KAT 8

76 Marco MINNAARD NED RB3 8

77 Jimmy ENGOULVENT FRA SOJ 8

78 Ricardo VAN DONGEN NED RB3 8

79 Fabio POLAZZI BEL WBC 8

80 Tomáš KOUDELA CZE ETI 8

81 Vladimir KARPETS RUS MOV 8

82 Lennard HOFSTEDE NED RB3 8

83 Maxime DANIEL FRA SOJ 8

84 Gert-Jan BOSMAN NED RB3 8

85 Merijn KOREVAAR NED RB3 21

86 Boris DRON BEL WBC 21

87 Fumiyuki BEPPU JPN OGE 21

88 Carlos Jose OCHOA VEN AND 23

89 Rudy BARBIER FRA RLM 23

90 Marcel AREGGER SUI IAM 23

91 Matteo PELUCCHI ITA IAM 23

92 Pierre-Roger LATOUR FRA ALM 23

93 Baptiste PLACKAERT BEL CRE 23

94 Jérémy BESCOND FRA COF 23

95 Markus HOELGAARD NOR ETI 23

96 Airan FERNANDEZ CASASOLA ESP VIN 23

97 Franck BOUYER FRA EUC 33

98 Yonder GODOY VEN AND 33

99 Petr IGNATENKO RUS KAT 37

100 Tom DAVID NZL CRE 37

101 Alexandre BILLON FRA BIG 37

102 Valentin IGLINSKIY KAZ ALM 37

103 Grégoire TARRIDE FRA LPM 42

104 Giairo ERMETI ITA AND 47

105 Julien FOUCHARD FRA COF 53

106 Jean-Christophe PERAUD FRA ALM 53

107 Maxim BELKOV RUS KAT 58

108 Flavien DASSONVILLE FRA BIG 58

109 Pierrick FEDRIGO FRA FDJ 58

110 Pierre ROLLAND FRA EUC 58

111 Mathieu DRUJON FRA BIG 58

112 Vincent JEROME FRA EUC 58

113 Patrick SCHELLING SUI IAM 58

114 Brett LANCASTER AUS OGE +1:08

115 Bryan NAULLEAU FRA EUC +1:08

116 Rony MARTIAS FRA SOJ +1:08

117 Jens MOURIS NED OGE +1:13

118 Franck VERMEULEN FRA RLM +1:13

119 Boris ZIMINE FRA RLM +1:13

120 Stefan DENIFL AUT IAM +1:13

121 Dominique ROLLIN CAN FDJ +1:13

122 Jean-Lou PAIANI FRA SOJ +1:13

123 Cyril GAUTIER FRA EUC 8

124 David BOUCHER FRA FDJ +1:28

125 Laurent EVRARD BEL WBC +1:28

126 Florian SENECHAL FRA ETI 8

127 Stefano BORCHI ITA VIN +2:10

128 Kevin VERWAEST BEL CRE +2:12

129 Kevin HULSMANS BEL VIN +2:42

130 Daniele COLLI ITA VIN 8

131 Aleksejs SARAMOTINS LAT IAM 8

132 Thomas VAUBOURZEIX FRA LPM +4:01

133 Arthur VICHOT FRA FDJ +4:06

134 Francesco CHICCHI ITA VIN +4:06

135 Enrique SANZ ESP MOV +4:06

136 Francis MOUREY FRA FDJ +4:06

137 Petr VAKOC CZE ETI +7:42

138 Jonathan BREYNE BEL CRE +7:42

139 Thomas ROSTOLLAN FRA LPM +13:46

140 Mattia POZZO ITA VIN +13:46

141 Eloy TERUEL ROVIRA ESP MOV +13:46

142 Etienne VAN EMPEL NED RB3 +20:40

DNF Mattia GAVAZZI ITA AND

DNF Anthony RAVARD FRA ALM

DNF Travis MEYER AUS OGE

DNF Antoine DEMOITIE BEL WBC

DNF Antonio PARRINELLO ITA AND

DNF Justin JULES FRA LPM

Klasyfikacja generalna:

1 Nacer BOUHANNI FDJ 8:56:23

2 Armindo FONSECA BSE 14

3 Maxime VANTOMME CRE 16

4 Thomas VOECKLER EUC 17

5 Arnaud GERARD BSE 18

6 Sébastien DURET BSE 19

7 Davide APPOLLONIO ALM 20

8 Omar BERTAZZO AND 20

9 Kévin REZA EUC 20

10 Jérémie GALLAND SOJ 20

11 Daniel HOELGAARD ETI 20

12 José GONÇALVES LPM 20

13 Olivier CHEVALIER WBC 20

14 Gediminas BAGDONAS ALM 20

15 Mikhail IGNATYEV KAT 20

16 Francisco José VENTOSO ALBERDI MOV 20

17 Egidijus JUODVALKIS CRE 20

18 Morgan KNEISKY RLM 20

19 Jean-Luc DELPECH BSE 20

20 Pavel BRUTT KAT 20

21 Geoffroy LEQUATRE BSE 20

22 Evaldas SISKEVICIUS SOJ 20

23 Hugo HOULE ALM 20

24 Oscar GATTO VIN 20

25 Michael ALBASINI OGE 20

26 Mickael DELAGE FDJ 20

27 Benoit DRUJON BIG 20

28 Benjamin GIRAUD LPM 22

29 Dimitri LE BOULCH BIG 22

30 Maxime DANIEL SOJ 24

31 Loïc DESRIAC RLM 26

32 Julien DUVAL RLM 27

33 Eduardo SEPULVEDA BSE 27

34 Jimmy ENGOULVENT SOJ 27

35 Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA MOV 28

36 Angel MADRAZO RUIZ MOV 28

37 Luke DURBRIDGE OGE 28

38 Alex DOWSETT MOV 28

39 Yauheni HUTAROVICH ALM 28

40 Julien STASSEN WBC 28

41 Eduard VORGANOV KAT 28

42 Tom DERNIES WBC 28

43 Josip RUMAC ETI 28

44 Alexandre PICHOT EUC 28

45 Philip LAVERY COF 28

46 Gustav LARSSON IAM 28

47 Jasper BOVENHUIS RB3 28

48 Vegard Stake LAENGEN BSE 28

49 Heinrich HAUSSLER IAM 28

50 Jérémy ROY FDJ 28

51 Thomas LÖVKVIST IAM 28

52 Jesus HERRADA LOPEZ MOV 28

53 Jean-Marc BIDEAU BSE 28

54 Ricardo VAN DONGEN RB3 28

55 Karel HNIK ETI 28

56 Yoann PAILLOT LPM 28

57 Michael HEPBURN OGE 28

58 Alessandro MALAGUTI AND 28

59 Stan GODRIE RB3 28

60 Romain LEMARCHAND COF 28

61 Guillaume LEVARLET COF 28

62 Joshua BERRY LPM 28

63 Simon SPILAK KAT 28

64 Yannis YSSAAD BIG 28

65 Kevin PEETERS CRE 28

66 Rein TAARAMAE COF 28

67 Matthieu BOULO RLM 28

68 Edwig CAMMAERTS COF 28

69 Jonathan DUFRASNE WBC 28

70 Stéphane ROSSETTO BIG 28

71 Jackson RODRIGUEZ AND 28

72 Kurt HOVELYNCK CRE 28

73 Steven TRONET BIG 28

74 Yury TROFIMOV KAT 28

75 Timofey KRITSKIY KAT 28

76 David LELAY SOJ 28

77 Aleksejs SARAMOTINS IAM 28

78 Lukasz WISNIOWSKI ETI 28

79 Florian SENECHAL ETI 28

80 Cyril GAUTIER EUC 28

81 Tomáš KOUDELA ETI 28

82 Paul POUX SOJ 28

83 Fabio POLAZZI WBC 28

84 Daniele COLLI VIN 28

85 Gert-Jan BOSMAN RB3 28

86 Marco MINNAARD RB3 28

87 Vladimir KARPETS MOV 28

88 Lennard HOFSTEDE RB3 28

89 Baptiste PLACKAERT CRE 40

90 Fumiyuki BEPPU OGE 41

91 Merijn KOREVAAR RB3 41

92 Boris DRON WBC 41

93 Rudy BARBIER RLM 43

94 Marcel AREGGER IAM 43

95 Carlos Jose OCHOA AND 43

96 Pierre-Roger LATOUR ALM 43

97 Markus HOELGAARD ETI 43

98 Jérémy BESCOND COF 43

99 Matteo PELUCCHI IAM 43

100 Airan FERNANDEZ CASASOLA VIN 43

101 Yonder GODOY AND 53

102 Franck BOUYER EUC 53

103 Alexandre BILLON BIG 57

104 Valentin IGLINSKIY ALM 57

105 Petr IGNATENKO KAT 57

106 Tom DAVID CRE 57

107 Grégoire TARRIDE LPM +1:02

108 Giairo ERMETI AND +1:07

109 Julien FOUCHARD COF +1:13

110 Jean-Christophe PERAUD ALM +1:13

111 Maxim BELKOV KAT +1:16

112 Flavien DASSONVILLE BIG +1:18

113 Vincent JEROME EUC +1:18

114 Mathieu DRUJON BIG +1:18

115 Pierrick FEDRIGO FDJ +1:18

116 Pierre ROLLAND EUC +1:18

117 Patrick SCHELLING IAM +1:18

118 Bryan NAULLEAU EUC +1:28

119 Jean-Lou PAIANI SOJ +1:33

120 Stefan DENIFL IAM +1:33

121 Boris ZIMINE RLM +1:33

122 Franck VERMEULEN RLM +1:33

123 Dominique ROLLIN FDJ +1:33

124 Laurent EVRARD WBC +1:45

125 David BOUCHER FDJ +1:48

126 Stefano BORCHI VIN +2:30

127 Kevin VERWAEST CRE +2:32

128 Rony MARTIAS SOJ +2:41

129 Jens MOURIS OGE +3:14

130 Brett LANCASTER OGE +3:29

131 Francesco CHICCHI VIN +4:26

132 Enrique SANZ MOV +4:26

133 Arthur VICHOT FDJ +4:26

134 Kevin HULSMANS VIN +5:03

135 Thomas VAUBOURZEIX LPM +5:56

136 Francis MOUREY FDJ +6:39

137 Petr VAKOC ETI +8:02

138 Jonathan BREYNE CRE +8:02

139 Eloy TERUEL ROVIRA MOV +14:06

140 Thomas ROSTOLLAN LPM +14:06

141 Mattia POZZO VIN +16:22

142 Etienne VAN EMPEL RB3 +21:00

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga