Chris Froome małeChris Froome (Sky), który na ostatnim etapie wycofał się z wyścigu USA Pro Challenge mówi, że stracił formę, którą miał na Tour de France, ale ma jednocześnie nadzieję, że zdoła ją odzyskać do Mistrzostw Świata. Brytyjczyk rozmawiał z dziennikarzami L`Equipe.

– Po Tourze odpoczywałem około trzech tygodni i moja forma uleciała. To pokazuje, że dojście do takiej dyspozycji jaką miałem na TdF kosztowało wiele ciężkiej pracy. Nie mogę zatem zagwarantować, że do kolejnej edycji Wielkiej Pętli podejdę w takiej samej formie – powiedział Froome, który jednocześnie ujawnił, że od zakończenia Touru przytył cztery kilogramy.

Chris Froome zaliczył nieudany występ w wyścigu USA Pro Challenge. Na pierwszym etapie stracił do zwycięzcy prawie pięć minut. Zaś w momencie wycofania się podczas wczorajszego, ostatniego etapu zajmował 94. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mimo to, zwycięzca 100. edycji Tour de France wciąż ma nadzieję, że do MŚ będzie w stanie odbudować formę i powalczyć na nieco bardziej górzystej trasie niż w latach poprzednich.

Mój trener Tim Kerrison także uważa, że jestem w stanie wrócić do dobrej formy na MŚ – zadeklarował Froome.

Oprócz tego ma on zamiar wystartować w Il Lombardia, Tour of Beijing oraz w Japan Cup.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska