2.etapJuż w drugim dniu Vuelta a Espańa przyjdzie się kolarzom zmagać z górskim podjazdem na końcu etapu. Wcześniej czeka na nich premia górska 3. kategorii, a meta usytuowana jest na Alto do Monte da Groba.

Kolarze wystartują z Pontevedra, małego galicyjskiego miasteczka. Od kilkunastu lat władze miejskie są bardzo zaangażowane w rozwój sportów rowerowych w tym okręgu. Po 177,7 km zawodnicy osiągną metę w Baiona. To kurort znany z bardzo zatłoczonych, ale pięknych plaż. W tym roku zostało wyróżnione QualityCoast 2013 Gold Award jako jedno z trzech (obok Cascais i Pafos) najbardziej “zielonych” nadmorskich miast w Europie.

Po drodze kolarze będą zmagać się z Alto de San Cosme (podjazd 3. kategorii), a do mety prowadzi 11 kilometrów podjazdu (Alto do Monte da Groba; średnie nachylenie 5,6%).

Premie górskie:
Alto San Cosme 3. kategoria (10,6 km długości; średnie nachylenie 3,4%)
Alto do Monte da Groba 1. kategoria (11 km długości; średnie nachylenie 5,6%)

Profil:
2. etap vuelta 2013Podjazd:
alto do monte da groba

Drugi dzień Vuelty już może nam przynieść sporo emocji. Końcowe 11 km etapu wznosi się mocno w górę, co może spowodować różnice czasowe. Faworyci będą się musieli pilnować, co może faworyzować kolarzy z drugiego szeregu. Być może straty z drużynowej czasówki będą chcieli odrobić kolarze pokroju Samuela Sancheza (Euskaltel – Euskadi) czy Carlosa Betancura (Ag2r La Mondiale).

Faworyci według naszosie.pl:

1. Roman Kreuziger (Saxo – Tinkoff)

2. Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale)

3. Samuel Sanchez (Euskaltel – Euskadi)

 

Transmisja w Eurosporcie od godziny 16.45.

 

Arek Waluga