barry markus 2Barry Markus (poprzednio Vacansoleil-DCM) podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Belkin Pro Cycling. 22-letni Holender jest sprinterem.

Dyrektor sportowy Belkin – Nico Verhoeven jest bardzo zadowolony, że Markus zasili szeregi jego zespołu. – Barry jest młody i szybki. Rozpoczął profesjonalną karierę dwa lata temu, ale wciąż ma tylko 22 lata. Jest przed nim świetlana przyszłość. Chcemy być aktywni w różnych konkurencjach, dlatego cieszymy się, że będziemy mieli kolejnego po Theo Bosie, szybkiego kolarza – tłumaczy Verhoeven.

Do tej pory największymi sukcesami Markusa jest dwukrotne drugie miejsce na etapach wyścigu Tour of Qatar oraz trzecie miejsce w Scheldeprijs (oba w 2013 roku).

Belkin to bardzo sympatyczna drużyna. Także jeśli chodzi o atmosferę poza wyścigami czy treningami, jest także bardzo dobrze zorganizowana. Mają również bardzo dobry sprinterski pociąg, zatem mam nadzieję, że rozwinę się jako sprinter. Będę uczył się od Theo Bosa oraz być może od czasu do czasu dostanę szansę pojechania na własne konto – powiedział o swoim transferze Markus.

W najbliższym czasie można się spodziewać więcej nowych kontraktów zawodników Vacansoleil, gdyż ekipa ta boryka się z brakiem zainteresowania sponsorów, a co za tym idzie, także z kłopotami finansowymi. W związku z tym jej szef – Daan Luijkcx zachęca swoich kolarzy do poszukiwania nowych pracodawców.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments