2_0171149_1_thumb2Dziś składy na Tour de France ogłosiły dwie drużyny – Trek oraz Belkin. Obie ekipy wysyłają do Francji mocne nazwiska. Patrząc na obecność braci Schleck ponownie rodzi się pytanie: czy mocni dawniej Luksemburczycy odzyskają wreszcie formę? 

Do ekipy Trek Factory Racing po roku przerwy powraca Fabian Cancellara. Debiut w Wielkiej Pętli zaliczy Matthew Busche. Po raz kolejny nie zabraknie weterana szos – Jensa Voigta. 42-letni Niemiec startuje w tym wyścigu nieprzerwanie od 1998 roku, a tegoroczny start zapewni mu dołączenie do listy rekordzistów, którzy mają na koncie siedemnaście występów – Stuarta O`Grady`ego oraz Georga Hincapiego. W składzie są także bracia Schleck, z których to Frank będzie liderem na równi z Haimarem Zubeldią.

Pełny skład Trek Factory Racing Team na Tour de France 2014: Andy Schleck, Frank Schleck, Jens Voigt, Haimar Zubeldia, Fabian Cancellara, Gregory Rast, Danny van Poppel, Markel Irizar, Matthew Busche.

Drużna Belkin mianowała na liderów Bauke Mollemę oraz Laurensa Ten Dama. Z kolei na piątym etapie do miejscowości Arenberg, ma zabłysnąć Sep Vanmarcke, znany z dobrych występów w wyścigach klasycznych.

W porównaniu do zeszłorocznej selekcji holenderskiej ekipy, nastąpiły dwie zmiany. Nieobecnych Roberta Gesinka (który wciąż ma problemy z arytmią serca) oraz Larsa-Petera Nordhauga zastąpili Stef Clement i Steven Kruijswijk.

Czuję się tak dobrze, jak w zeszłym roku, a może nawet trochę lepiej. Ale to nie oznacza, że automatycznie osiągnę lepsze rezultaty. Każdy bowiem spodziewa się tego, że trasa będzie w tym roku bardziej wymagająca, lecz nie mam z tym problemu. Brukowane etapy będą ważne dla tych, którzy podejmą walkę o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Zrobiłem rekonesans tych odcinków i wszystko poszło dobrze. Mamy silną drużynę, która na pewno będzie mnie tam wspierać– powiedział Bauke Mollema.

Pełny skład Belkin Pro Cycling Team na Tour de France 2014:  Lars Boom, Stef Clement, Laurens ten Dam, Steven Kruijswijk, Tom Leezer, Bauke Mollema, Bram Tankink, Sep Vanmarcke, Maarten Wynants.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska