Michał KwiatkowskiMichał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza Polski elity w jeździe indywidualnej na czas!

 

40 kilometrów ze startem i metą w Zawoni – właśnie taką trasę musieli pokonać zawodnicy w Mistrzostwach Polski elity w wyścigu na czas.

Od samego początku na punktach kontrolnych dominowali Łukasz Wiśniowski (Etixx) oraz Bartosz Huzarski (NetApp Endura). “Huzar” osłabł jednak w drugiej części dystansu i na mecie “Wiśnia” pokonał go o 25 sekund.

Wreszcie przyszedł czas na pojedynek o zwycięstwo, który stoczyli oczywiście Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) oraz Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling). Po przejechaniu 24 kilometrów o niespełna sekundę prowadził aktualny Mistrz Polski w jeździe na czas! Różnica wynosiła dokładnie 59 tysięcznych.

Tymczasem na mecie zameldował się Kamil Gradek (BDC MarcPol), który pokonał “Wiśnię” o 15 sekund! Jego radość nie trwała zbyt długo, gdyż na metę wpadli Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) oraz dogoniony Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)! “Kwiato” pojechał w czasie 48:33 i bezkonkurencyjnie wygrał wyścig!

Maciej Bodnar stracił do triumfatora 27 sekund i zajął ostatecznie drugie miejsce. Brąz dla Taciaka!

Pełne wyniki tutaj

 

Andrzej Gucwa

 

 

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
OPQS
OPQS

No a jednak! Kwiatek nie zawodzi, 27 sekund na 16km nad bodnarem czyli noga jest:) Zaczynam być spokojny o tdf.

BIKER
BIKER

“SPOKOJNY O TDF”…NA TO CHYBA JESZCZE ZA WCZEŚNIE. OBY BYŁA PIERWSZA “DYCHA” W GENERALCE.