Tomasz Olejnik Michał Olejnik Alexis GougeardMichał Olejnik (USSA Pavilly Berentin) zanotował kolejny wspaniały występ. Polak na ostatnich metrach pokonał towarzyszy z ucieczki i wygrał wyścig GP Christian Fenioux! Drugie miejsce zajął Pierre Cazaux (GSC Blagnac), a trzecie Julien Loubet (US Montauban 82).

Grand Prix Christian Fenioux było kolejną odsłoną Coupe de France. Kolarze podczas 20. edycji imprezy mieli do pokonania dystans 170 km. Od samego początku mieliśmy kilka odjazdów, ale Michał Olejnik dopiero około 50 km przed metą dopadł do pierwszej grupy. Grupkę tworzyło kilkunastu kolarzy, był w niej także kolega z zespołu Michała, Alexis Gougeard. Młody Francuz od nowego sezonu będzie zawodnikiem Ag2r La Mondiale!

13 km przed metą wraz z Michałem zaatakowali: Fournet-Fayard (Team Pro Immo Nicolas Roux), Loubet (US Montauban 82) i Cazaux (GSC Blagnac). Kolejna grupa miała około 30 sekund przewagi, ale to między tą czwórką rozegrała się walka o zwycięstwo.

Najszybszy okazał się Michał Olejnik, dla którego to kolejny triumf w tym sezonie! Drugi był Cazaux, który ma w swoim kolarskim CV występy w FDJ i Euskaltel. Trzecie miejsce zajął Loubet. Na 24. miejscu rywalizację zakończył Tomasz Olejnik. Ekipa Polaków zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji zespołowej Coupe de France.