matthewsMichael Matthews (Orica – GreenEDGE) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Tour of Utah. Drugie miejsce wywalczył Greg Van Avermaet (BMC), a trzeci był Jasper Stuyven (Bontrager Cycling Team). Matthews został liderem wyścigu.

Drugi etap Tour of Utah liczył 210 km i prowadził z Panguitch do Torrey. Przed kolarzami były cztery górskie premie, w tym jedna kategorii pierwszej, usytuowana na Boulder Mountain (około 39 km przed metą).

W ucieczce dnia znalazło się dwóch zawodników: Michael Hepburn (Orica GreenEDGE) i Martin Wesemann (Team MTN Qhubeka). Dzielili oni między siebie punkty na górskich i lotnych premiach, ale ich przygoda zakończyła się na podjeździe pod Boulder Mountain. Kilometr przed premią górską pierwszej kategorii zaatakował Andzs Flaksis (Bontrager Cycling Team).

Na zjeździe na kontrę zdecydował się Ryder Hesjedal (Garmin – Sharp), ale jego akcja została szybko skasowana. Flaksis 17 km przed metą miał 50 sekund przewagi nad peletonem. Ambitnie jadący Łotysz musiał spasować 4 km przed metą. Młodemu zawodnikowi niewiele zabrakło do życiowego sukcesu.

Podobnie jak wczoraj, swoją obecność zaakcentował Jens Voigt (RadioShack – Leopard), ale także tym razem peleton nie pozwolił na wiele doświadczonemu zawodnikowi. Szyki sprinterom próbował popsuć jeszcze David Zabriskie (Garmin – Sharp), ale na ostatnim kilometrze został wchłonięty przez peleton.

Finisz to świetne rozprowadzenie ekipy Bontrager Cycling Team, ale to nie ich kolarz został zwycięzcą etapu. Za wczorajsze niepowodzenie zrewanżował się Michael Matthews (Orica – GreenEDGE), drugi miejsce zajął Greg Van Avermaet (BMC), a trzeci był Jasper Stuyven (Bontrager Cycling Team). Matthews do jutrzejszego etapu założy koszulkę lidera.

Wyniki:

1 MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE  5:17:56

2 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team  ,,

3 STUYVEN Jasper Bontrager Cycling Team  ,,

4 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team  ,,

5 REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis  ,,

6 MAGNER Ty Hincapie Sportswear Development Team  ,,

7 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis  ,,

8 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team  ,,

9 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda ,,

10 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman ,,

11 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

12 BRENES OBANDO Gregory Juel Champion System Pro Cycling Team ,,

13 CARPENTER Robin Hincapie Sportswear Development Team ,,

14 BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling ,,

15 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,,

16 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka ,,

17 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda ,,

18 CLARK Oscar Hincapie Sportswear Development Team ,,

19 HORNER Chris RadioShack – Leopard ,,

20 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

21 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling ,,

22 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team ,,

23 HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

24 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

25 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

26 JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

27 MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy ,,

28 ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team ,,

29 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda ,,

30 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

31 STETINA Peter Garmin – Sharp ,,

32 STEMPER James 5-hour Energy ,,

33 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman ,,

34 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

35 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

36 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

37 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

38 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

39 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,

40 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

41 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

42 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

43 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

44 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

45 ROSSKOPF Joey Hincapie Sportswear Development Team ,,

46 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

47 OLEARY Connor Bontrager Cycling Team ,,

48 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

49 DÍAZ Andrés 5-hour Energy ,,

50 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,

51 SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE ,,

52 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

53 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

54 SHELDON Taylor 5-hour Energy ,,

55 HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp ,,

56 DINIZ CORREIA Alex Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

57 JENKINS Max 5-hour Energy ,,

58 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team ,,

59 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

60 MORTON Lachlan Garmin – Sharp ,,

61 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,

62 SCHMALZ Joseph Hincapie Sportswear Development Team ,,

63 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman ,,

64 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

65 FLAKSIS Andzs Bontrager Cycling Team ,,

66 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team ,,

67 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team ,,

68 ZABRISKIE David Garmin – Sharp 0:36

69 BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 0:38

70 PRADO NAZARET Magno Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 0:51

71 BROWN Nathan Bontrager Cycling Team ,,

72 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 1:01

73 HOWSON Damien Orica GreenEDGE 1:18

74 COOKE Baden Orica GreenEDGE ,,

75 MANNION Gavin Bontrager Cycling Team ,,

76 DENNIS Rohan Garmin – Sharp 3:22

77 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,,

78 HEPBURN Michael Orica GreenEDGE 7:43

79 NOVAK Jakub BMC Racing Team ,,

80 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka ,,

81 CARDOSO SANTOS Flavio Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

82 VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling ,,

83 FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

84 SWEETING Robert 5-hour Energy ,,

85 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka ,,

86 BULGARELLI Otavio Didier Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

87 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

88 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling ,,

89 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,

90 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,

91 WILLIAMS David 5-hour Energy ,,

92 BAKER Andy Hincapie Sportswear Development Team ,,

93 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,

94 FIORILLI Tiago Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

95 DURRIN Jeremy Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

96 CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

97 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team ,,

98 TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling ,,

99 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

100 ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda ,,

101 XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,

102 LEWIS Joe Hincapie Sportswear Development Team ,,

103 BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda ,,

104 CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team ,,

105 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling ,,

106 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka 12:53

107 NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling ,,

108 YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

109 ZAWACKI Benjamin Hincapie Sportswear Development Team 16:51

110 KRIEK Christiaan Jelly Belly p/b Kenda ,,

111 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard ,,

112 COMPANIONI Ruben Jamis – Hagens Berman ,,

113 HAEDO Juan Jose Jamis – Hagens Berman ,,

114 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman ,,

115 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

116 CABRERA GONZALEZ Ramiro Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

117 CHAMORRO Francisco Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

DNF CHEUNG Fu Shiu Champion System Pro Cycling Team –

DNF MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka –

DNF GARNERO Antonio Fernando Prestes Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos –

DNF ENGLISH Nathaniel 5-hour Energy –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (2) MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE  9:28:39

2 (1) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 0:01

3 (3) JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 0:11

4 (4) MAGNER Ty Hincapie Sportswear Development Team 0:13

5 (10) STUYVEN Jasper Bontrager Cycling Team ,,

6 (5) JENKINS Max 5-hour Energy 0:16

7 (6) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

8 (8) REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 0:17

9 (14) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

10 (15) BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team ,,

11 (11) BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling ,,

12 (24) BRENES OBANDO Gregory Juel Champion System Pro Cycling Team ,,

13 (22) AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,,

14 (21) SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

15 (19) KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

16 (18) ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team ,,

17 (39) TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda ,,

18 (29) HORNER Chris RadioShack – Leopard ,,

19 (13) LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

20 (35) HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

21 (31) MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy ,,

22 (26) ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman ,,

23 (33) JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

24 (30) LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

25 (25) ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

26 (28) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

27 (38) DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

28 (49) SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda ,,

29 (50) GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling ,,

30 (32) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,

31 (37) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

32 (43) STETINA Peter Garmin – Sharp ,,

33 (36) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

34 (42) WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

35 (64) GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka ,,

36 (47) EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

37 (40) ROSSKOPF Joey Hincapie Sportswear Development Team ,,

38 (75) COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

39 (41) JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

40 (16) MANNION Gavin Bontrager Cycling Team ,,

41 (83) BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

42 (53) DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

43 (79) CLARK Oscar Hincapie Sportswear Development Team ,,

44 (68) HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda ,,

45 (44) HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp ,,

46 (46) DINIZ CORREIA Alex Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

47 (60) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

48 (55) DÍAZ Andrés 5-hour Energy ,,

49 (74) STEMPER James 5-hour Energy ,,

50 (48) EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,

51 (62) OLEARY Connor Bontrager Cycling Team ,,

52 (66) BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

53 (59) SHELDON Taylor 5-hour Energy ,,

54 (63) SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE ,,

55 (52) CUMMINGS Stephen BMC Racing Team ,,

56 (58) MORTON Lachlan Garmin – Sharp ,,

57 (67) WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

58 (72) WILSON Nathan Bontrager Cycling Team ,,

59 (69) FLAKSIS Andzs Bontrager Cycling Team ,,

60 (86) SCHMALZ Joseph Hincapie Sportswear Development Team ,,

61 (89) MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

62 (92) PUTT Tanner Bontrager Cycling Team ,,

63 (91) FIORILLI Tiago Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

64 (56) VOIGT Jens RadioShack – Leopard 0:27

65 (93) CARPENTER Robin Hincapie Sportswear Development Team 0:40

66 (95) DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,,

67 (99) ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman 0:52

68 (51) ZABRISKIE David Garmin – Sharp 0:53

69 (57) PRADO NAZARET Magno Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 1:08

70 (87) BROWN Nathan Bontrager Cycling Team ,,

71 (78) DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 1:18

72 (106) TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 1:22

73 (108) COOKE Matt Jamis – Hagens Berman 2:06

74 (94) COOKE Baden Orica GreenEDGE 2:08

75 (71) DENNIS Rohan Garmin – Sharp 3:39

76 (117) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 5:34

77 (115) BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 5:44

78 (116) HOWSON Damien Orica GreenEDGE 6:24

79 (73) WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 7:55

80 (12) RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda 8:00

81 (9) LEWIS Joe Hincapie Sportswear Development Team ,,

82 (20) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,

83 (34) VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling ,,

84 (23) CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

85 (45) NOVAK Jakub BMC Racing Team ,,

86 (54) CARDOSO SANTOS Flavio Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

87 (65) KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,

88 (61) CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team ,,

89 (80) RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka ,,

90 (84) SWEETING Robert 5-hour Energy ,,

91 (81) CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

92 (88) NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team ,,

93 (85) ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda ,,

94 (90) XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,

95 (96) WILLIAMS David 5-hour Energy 8:27

96 (98) JIM Songezo Team MTN Qhubeka 8:32

97 (100) HEPBURN Michael Orica GreenEDGE 8:33

98 (101) BULGARELLI Otavio Didier Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 8:38

99 (102) DURRIN Jeremy Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

100 (97) BAKER Andy Hincapie Sportswear Development Team 8:39

101 (104) PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling 8:48

102 (103) FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 9:12

103 (113) MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 10:31

104 (112) BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda ,,

105 (114) TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling 11:16

106 (7) YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 13:09

107 (27) NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling 13:10

108 (77) SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

109 (17) OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 17:08

110 (82) KRIEK Christiaan Jelly Belly p/b Kenda ,,

111 (107) CABRERA GONZALEZ Ramiro Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 18:13

112 (109) ZAWACKI Benjamin Hincapie Sportswear Development Team 18:57

113 (111) CHAMORRO Francisco Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 19:53

114 (119) COMPANIONI Ruben Jamis – Hagens Berman 26:04

115 (118) MILLER Carson Jamis – Hagens Berman ,,

116 (120) HAEDO Juan Jose Jamis – Hagens Berman ,,

117 (105) VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE 31:25

 

 

Foto:http:www.corvospro.com

Arek Waluga