cassccoKolarski sezon 2013 zaowocował kilkoma nowymi rozwiązaniami, które mają swój udział w poprawie wyników zawodników startujących w wyścigach Pro Tour jak również niższej i amatorskiej rangi.

Kask możesz kupić w naszym sklepie! > szczegóły

Na pewno jednym z nich stały się kaski „AERO”, które wzbudziły duże zainteresowanie i zyskały spore grono zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Utarty przez lata szlak we wzornictwie kasków szosowych i MTB nie tolerował tego typu fanaberii, jakimi są opływowe i szybkie hełmy szosowe.

CASCO SPEED AIRO bez wątpienia wyróżnia się jednak nawet z tej grupy swoim designem i właściwościami, dorównującymi niemal kaskom torowym. Test tego modelu odbywał się w bardzo różnych warunkach pogodowych i terenowych, również podczas wyścigów szosowych. Właściwości aerodynamiczne są odczuwalne dla doświadczonego zawodnika niemal natychmiast. Kształt kasku pozwala na utrzymanie bardzo dobrych parametrów oporu powietrza w różnych ustawieniach podczas jazdy przez bardzo zaokrągloną linię na całej swej długości, wraz z dostosowanymi do niej wylotami powietrza chłodzącego naszą głowę.

Dużym atutem są dwa elementy dodające funkcjonalności. Szyba zintegrowana z kaskiem, oraz regulacja wysokości ustawienia kasku na głowie, za pomocą plastikowej szyny z paskami oplatającymi tył głowy. Szyba dostępna jest w trzech różnych kolorachSONY DSC, zamocowana elastycznie na stałe podczas jazdy, z możliwością unoszenia jej w górę.

Podczas jazdy w deszczu nie sprawiała żadnych kłopotów, woda spływała jak na szybie samochodowej przy dużej prędkości. Podczas upału, nawet na stromym podjeździe twarz pod szybą nie pociła się, panował swoisty mikroklimat z delikatnym obiegiem powietrza. Podobnie ma się rzecz z wentylacją głowy, gdzie powietrze dociera przez kilka dłuższych otworów, wzmocnionych drobną metalową siatką. Wewnątrz kask anatomicznie dopasowany jest do każdego kształtu głowy za pomocą kolejnego innowacyjnego rozwiązania- siatki rozpiętej tuż pod jego skorupą.

Zapięcie kasku odbiega od innych producentów, jest oszczędne w formie, co również ma wpływ na wagę (rozm M- 270g), lecz świetnie spełnia swoje zadanie. Małym mankamentem mogą się okazać elastyczne sznurki na wierzchu kasku, łączące dwie jego części, zsuwające się podczas ich poruszania , jednak bez wpływu na użytkowanie. Największe atuty, wychodziły oczywiście podczas bardzo szybkiej jazdy, na finiszu, podczas jazdy na czas, czy szybkim zjeździe w górach. Kask jest bardzo uniwersalny i z pewnością znajdzie swoje grono zwolenników. Cena detaliczna jest w górnym przedziale cenowym, jednak zalety kasku w pełni to rekompensują.

Adres mailowy do dystrybutora: accs@accs.waw.pl

Tekst: Piotr Szarfraniec

Foto: Teresa Kasprzyk / Piotr Szafraniec

 

Poprzedni artykułVuelta a Espana 2013 – kat. World Tour (24.08.-15.09.2013)
Następny artykułTour of Utah: Matthews najlepszy na drugim etapie
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
pawel
pawel

bardzo fajny kask