CCC Polsat PolkowiceW najbliższy weekend, 10-11.08.br. zostaną rozegrane dwa jednodniowe wyścigi kolarskie wchodzące w skład kolarskiej BGŻ ProLigi. Będą to: “Memoriał H.Łasaka” i “Puchar Uzdrowisk Karpackich”. 

Pierwszym z nich będzie 15. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” (kat. 1.1 UCI) który zostanie rozegrany na trasach wokół Suchej Beskidzkiej. Start i meta wyścigu tradycyjnie usytuowane będą na suskim Rynku a łączna trasa wyścigu wyniesie 178,8 kilometra. Na początek kolarze zrobią pięć małych okrążeń ulicami Suchej Beskidzkiej, a następnie wyruszą w dalszą trasę, która będzie przebiegać przez Zembrzyce, Tarnawę Dolną, Śleszowice, Tarnawę Górną, Krzeszów i Stryszawę.

Jak informują organizatorzy na starcie wyścigu zapowiedziały swój udział wszystkie polskie ekipy zawodowe a także ekipy zagraniczne m.in. z Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Ukrainy, Łotwy i Holandii.

Ekipa CCC Polsat Polkowice w Suchej Beskidzkiej wystartuje w składzie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Tomasz Kiendyś, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz i Grzegorz Stępniak.

Następnego dnia, w niedzielę 11.08.br., kolarze przemieszczą się na Podkarpacie, gdzie rozegrany zostanie kolejny wyścig, „Puchar Uzdrowisk Karpackich” kat. (1.2 UCI). Peleton kolarski  będzie  miał do pokonania bardzo wymagającą, pagórkowatą trasę długości 173,5 kilometrów. Kolarze wystartują z Jedlicz, i przejadą przez Żarnowiec,  Poraj, Podniebyle, Krościenko Wyżne, Haczów, Iwonicz Zdrój, Cergową, Tylawę i finiszować będą na mecie w Rymanowie Zdroju.

W wyścigu wystartuje około 150 kolarzy w większości ekipy które poprzedniego dnia startowały w „Memoriale H. Łasaka”. Do Pucharu Uzdrowisk Karpackich ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi w składzie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Adrian Honkisz, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz i lider BGŻ ProLigi – Mateusz Taciak.

Źródło: CCC Polsat Polkowice