CCC Polsat PolkowiceW najbliższy weekend, 10-11.08.br. zostaną rozegrane dwa jednodniowe wyścigi kolarskie wchodzące w skład kolarskiej BGŻ ProLigi. Będą to: “Memoriał H.Łasaka” i “Puchar Uzdrowisk Karpackich”. 

Pierwszym z nich będzie 15. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” (kat. 1.1 UCI) który zostanie rozegrany na trasach wokół Suchej Beskidzkiej. Start i meta wyścigu tradycyjnie usytuowane będą na suskim Rynku a łączna trasa wyścigu wyniesie 178,8 kilometra. Na początek kolarze zrobią pięć małych okrążeń ulicami Suchej Beskidzkiej, a następnie wyruszą w dalszą trasę, która będzie przebiegać przez Zembrzyce, Tarnawę Dolną, Śleszowice, Tarnawę Górną, Krzeszów i Stryszawę.

Jak informują organizatorzy na starcie wyścigu zapowiedziały swój udział wszystkie polskie ekipy zawodowe a także ekipy zagraniczne m.in. z Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Ukrainy, Łotwy i Holandii.

Ekipa CCC Polsat Polkowice w Suchej Beskidzkiej wystartuje w składzie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Tomasz Kiendyś, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz i Grzegorz Stępniak.

Następnego dnia, w niedzielę 11.08.br., kolarze przemieszczą się na Podkarpacie, gdzie rozegrany zostanie kolejny wyścig, „Puchar Uzdrowisk Karpackich” kat. (1.2 UCI). Peleton kolarski  będzie  miał do pokonania bardzo wymagającą, pagórkowatą trasę długości 173,5 kilometrów. Kolarze wystartują z Jedlicz, i przejadą przez Żarnowiec,  Poraj, Podniebyle, Krościenko Wyżne, Haczów, Iwonicz Zdrój, Cergową, Tylawę i finiszować będą na mecie w Rymanowie Zdroju.

W wyścigu wystartuje około 150 kolarzy w większości ekipy które poprzedniego dnia startowały w „Memoriale H. Łasaka”. Do Pucharu Uzdrowisk Karpackich ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpi w składzie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Adrian Honkisz, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz i lider BGŻ ProLigi – Mateusz Taciak.

Źródło: CCC Polsat Polkowice

guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Panie Marku proszę z całym wyrachowaniem przygotowywać się do najważniejszych imprez na Świecie a rywalizację w Kraju odpuscić tak jak to robi Maja.

jerzyk
jerzyk

Ale Marek z wyrachowania startuje w Polsce . KOntrolerzy w Polsze sa SUPER .A na zachodzie trenuje(odpuszcza) do wyscigow w Polsce !

jaś
jaś

panie marku (świadomie z małej) jak to jest z tą komisja najpierw informacja o dopingu próbki A , potem potwierdzenie próbki B i nagle okazuje się , że dopingu nie było – to możliwe jest tylko w Polsce – ale jest jeszcze HONOR – proszę powiedzieć szanownej – tfu komisji jak było na prawdę i nie przynosić więcej wstydu tej dyscyplinie .

ania
ania

może na tych innych wyścigach bardziej “trzepią”, a tu w PL to zawsze można przykombinować, może nawet nie wiedzą jak EPO wykryć;)

jas
jas

z jakiego powodu usuwane są negatywne komentarze dotyczące jeżdżącego niegdyś w COFIDIS-ie marka)gdzie został zatrzymany przez Policje i osadzony areszcie, może za niewinność,ostatnie badanie próbki A i B wykazało , ze ten zawodnik zażywał zabronione środki i został zawieszony az tu nagle wszystko odkręcono i uznano, ze to szanowna komisja się myliła i ten wynalazek jest nie winny czy to było by możliwe za granica.T wielki WSTYD dla Polskiego kolarstwa , które i tak leży juz na łopatkach

do Ania
do Ania

Nasze laboratorium w Warszawie należy do WADA wiec nie przesadzaj… cywilizacja dotarła do nas 🙂