Marek RutkiewiczPonieważ Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego, jak czytamy w komunikacie z dnia 29.07.2013, stwierdziła naruszenie przez zawodnika Marka Rutkiewicza przepisów antydopingowych w dniu 25.05.2013 i ukarała go naganą, to w związku z pkt. 13 Regulaminu BGŻ ProLigi Marek Rutkiewicz został skreślony z tegorocznej rywalizacji w BGŻ ProLidze i wszystkie jego punkty zostały anulowane, a ewentualnie zdobyte nie będą liczone.

Pkt. 13. Regulaminu BGŻ-ProLigi brzmi:

Zawodnik, któremu w sezonie 2013 zostanie udowodnione przyjmowanie zabronionych środków dopingowych zostaje całkowicie usunięty z punktacji niezależnie od kary nałożonej przez PZKol. Anulowane punkty nie będą przyznawane innemu zawodnikowi.

 

Źródło: BGŻ ProLiga

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan

…..Zawodnik, któremu w sezonie 2013 zostanie udowodnione przyjmowanie zabronionych środków dopingowych zostaje całkowicie usunięty z punktacji niezależnie od kary nałożonej przez PZKol…..

W BGŻ ProLiga chyba mają problem z czytaniem ze zrozumieniem. W komunikacie Komisji Dyscyplinarnej PZKol napisano
….. Wykryta substancja nie jest substancją zabronioną, a zabroniony jest jej ponadnormatywny poziom w organizmie…. dalej …..zażywanie stwierdzonej w organizmie zawodnika substancji nie jest w sporcie zabronione….
zatem Rutkiewiczowi nie udowodniono przyjmowanie zabronionych środków dopingowych w takiej sytuacji Pkt. 13. Regulaminu BGŻ-ProLigi nie ma zastosowania

Maxvir
Maxvir

Dokładnie, nie rozumiem dlaczego Rutek został skreślony, skoro właśnie nie udowodniono przyjmowania zabronionych środków! Aż tak bardzo BGŻ stara się mieć swojego w czołówce…?