Lieuwe WestraPo zakontraktowaniu kilku kluczowych zawodników przed obecnym sezonem, w tym Vincenzo Nibalego i Jakoba Fuglsanga, drużyna Astany dalej jest wzmacniana. W przyszłym sezonie w zespole z Kazachstanu ścigać się będą Westra i Pelizotti. 

Holender, który podpisał dwuletnią umowę, ma w nowym zespole walczyć o zwycięstwa etapowe oraz pomagać Nibalemu w przyszłorocznym Tour de France.

– Lieuwe jest bardzo dobry w jeździe indywidualnej na czas i jest dobry wspinaczem. Dołącza do nas jako kolarz, który pomoże Nibalemu w przyszłym roku we Francji – powiedział Aleksander Winokurow, generalny menedżer Astany.

Pelizotti także ma wspierać włoskiego lidera.

Franco to weteran z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Bardzo cieszymy się, że możemy ponownie powitać go wśród przyjaciół. On jeździł razem z Vincenzo w Liquigas-Cannondale dlatego liczę na ich dobrą współpracę – dodał Winokurow.

Zespół Astany poinformował także o przedłużeniu kontraktów z pięcioma kolarzami. Dmitrij Murawjew, Borut Bożić, Francesco Gavazzi i Paolo Tiralongo podpisali roczne kontrakty, a Fabio Aru związał się na dwa lata.

 

Foto: bettiniphoto.net

Sikor

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments