reichenbachSebastien Reichenbach (IAM Cycling) został zwycięzcą Trofeo Matteotti! To największy sukces w karierze tego szwajcarskiego zawodnika. Drugi na mecie był jego kolega z drużyny Johann Tschopp, który niejako podarował zwycięstwo swojemu młodszemu rodakowi. Trzeci miejsce dla Enrico Battaglina (Bardiani Valvole – CSF Inox).

67. edycja Trofeo Matteotti tradycyjnie rozgrywana była wokół Pescary. Kolarze mieli do pokonania 13 pętli po 15 każda. Profil pętli był dość pagórkowaty, więc można było spodziewać się wielu ataków i finiszu z mniejszej grupki.

Na początku wyścigu na czele kręciła 10. osobowa grupa, która z upływem czasu zaczęła topnieć. 70 km przed metą na czele była tylko czwórka: Emanuele Sella (Androni – Venezuela), Yevgeniy Nepomnyachshiy (Continental Team Astana) oraz dwaj kolarze IAM Cycling: Sebastien Reichenbach i Johann Tschopp. 30 km przed metą dwójka Szwajcarów oderwała się od współtowarzyszy ucieczki i zaczęła swoją walkę z czasem. Peleton prowadzony przez Vini Fantini systematycznie odrabiał stratę, ale 10 km przed metą wynosiła ona jeszcze ponad minutę.

Ambitna jazda zawodników IAM Cycling została nagrodzona. Swoim pierwszym zwycięstwem mógł cieszyć się Sebastien Reichenbach, a drugie miejsce wywalczył jego bardziej doświadczony kolega, Johann Tschopp. Najszybszy ze spóźnionego o 48 sekund peletonu był Enrico Battaglin (Bardiani Valvole – CSF Inox).

Wyniki:

1 REICHENBACH Sebastien IAM Cycling

2 TSCHOPP Johann IAM Cycling

3 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox

4 PINIZZOTTO Leonardo Team Nippo – De Rosa

5 FINETTO Mauro Vini Fantini

6 ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest

7 TABORRE Fabio Vini Fantini

8 ARGUELYES RODRIGES Arkimedes

9 MAZZANTI Luca Vini Fantini

10 MUCELLI Davide Ceramica Flaminia – Fondriest

11 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo

 

Foto:IAM Cycling

Arek Waluga