matheouRomain Matheou (Oceane Top 16 Cyclisme) wygrał pierwszy etap Kreiz Breizh Elites. Drugi z małej grupki finiszował Nick van der Lijke (Rabobank Development Team), a trzeci linię mety przeciął Polak, Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Pierwszy etap francuskiej etapówki liczył 199,4 km i prowadził z Calanhel do Plouray. Profil był bardzo pofałdowany, co faworyzowało kolarzy specjalizujących się w ucieczkach i klasycznych finiszach.

Na początku mieliśmy ucieczkę 17 zawodników, ale peleton nie dał jej szans na powodzenie. Ostatecznie wykrystalizowała się kilkuosobowa czołówka, która rozegrała między sobą finisz. Najszybszy okazał się zawodnik gospodarzy Romain Matheou (Oceane Top 16 Cyclisme), dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął młody zawodnik Rabobank Development Team, Nick van der Lijke. Trzecie miejsce zajął Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Dziś przed kolarzami dwa etapy – poranna czasówka i krótki (niespełna 110 km) odcinek Le Saint – Ploerdut.

Wyniki:

1 MATHEOU Romain 8 5 4:53:45

2 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 5 2 ,,

3 OLEJNIK Tomasz 2 1 ,,

4 TERPSTRA Mike Team 3M ,,

5 VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels ,,

6 VEREECKEN Nicolas An Post – Chainreaction ,,

7 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement 0:22

8 VERMEERSCH Gianni Sunweb – Napoleon Games Cycling Team 0:29

9 BLANQUEFORT Sylvain 0:37

10 EIDSHEIM Filip Team Oster Hus – Ridley ,,

11 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

12 GUERIN Alexis ,,

13 VAN LUIJK Sven Cycling Team Jo Piels ,,

14 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,,

15 JAKIN Alo ,,

16 BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley ,,

17 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

18 POUTSMA Stefan Cycling Team Jo Piels ,,

19 JENSEN August Team Oster Hus – Ridley ,,

20 DANIEL Gregory Bontrager Cycling Team ,,

21 PAUWELS Kevin Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

22 ZUAZUBISKAR GALLASTEGI Illart Euskadi ,,

23 ORBE URRUTIA Haritz Euskadi 1:30

24 GOUEDARD Simon 1:42

25 OLAVARRIA ABARCA Cristobal 2:39

26 DRUYTS Gerry ,,

27 WILLIAMSON James Node 4 – Giordana Racing Team ,,

28 HOEKSTRA Jochem Cycling Team Jo Piels ,,

29 NISHITANI Taiji Aisan Racing Team ,,

30 BOUCHEVREAU Jacques 2:43

31 CHOPIN David 3:38

32 MERLIER Tim Sunweb – Napoleon Games Cycling Team 3:40

33 VERARDO Yoann ,,

34 ZABEL Rick Rabobank Development Team ,,

35 IPARRAGIRRE AZPIAZU Unai Euskadi ,,

36 WIPPERT Wouter Team 3M ,,

37 LONCIN Gilles ,,

38 YDENS Andrew T.Palm – Pôle Continental Wallon ,,

39 GEFFROY Regis ,,

40 MYNGHEER Daan ,,

41 FARAZIJN Maxime ,,

42 BISSINGER Florian Team Vorarlberg ,,

43 VANSUMERE Ian T.Palm – Pôle Continental Wallon ,,

44 DANIEL Aurélien ,,

45 MORI Kazuhiro Aisan Racing Team ,,

46 LE MONTAGNER Benjamin Bretagne- Séché Environnement ,,

47 VERMOTE Alphonse An Post – Chainreaction ,,

48 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team ,,

49 DOWNEY Sean Patrick An Post – Chainreaction ,,

50 LAMPIER Steven Node 4 – Giordana Racing Team ,,

51 CONVENS Louis T.Palm – Pôle Continental Wallon ,,

52 BARRY Daniel Node 4 – Giordana Racing Team ,,

53 PERRIN Jeffrey ,,

54 BOUWMAN Koen Cycling Team Jo Piels ,,

55 BLIKRA Haavard Team Oster Hus – Ridley ,,

56 VERKINDEREN Frederik Team 3M ,,

57 LEBARS Enric ,,

58 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

59 HOORNE Jeroen ,,

60 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

61 HARDY Ronan ,,

62 MCNALLY Mark An Post – Chainreaction ,,

63 MOULIN Aurélien ,,

64 LEECE Stephen ,,

65 BOTREL Yann ,,

66 SPRINGER Christoph Team Vorarlberg ,,

67 NAKAJIMA Yasuharu Aisan Racing Team ,,

68 PARDO Ion ,,

69 RATCLIFF Alister Team 3M ,,

70 DEWEY Douglas ,,

71 KERKHOF Tim ,,

72 WAUCH Dennis Team Vorarlberg ,,

73 ALLEN Samuel ,,

74 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,

75 GERBAUD Guillaume ,,

76 MERINO CORTAZAR Igor Euskadi ,,

77 CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement 3:53

78 KOWALSKI Dylan 3:57

79 LE CORRE Florian 4:05

80 ROLLAND Fabien 4:08

81 BOULEUX Florian 5:57

82 HAVIK Piotr ,,

83 LOUYEST Guillaume ,,

84 VAN DER WEIJST Geert Cycling Team Jo Piels ,,

85 EISING Tijmen Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

86 BODIN Clément ,,

87 ETIENNE Victor ,,

88 MANDRI René 9:05

89 DE SOUZA Christopher ,,

90 SLIK Ivar Rabobank Development Team ,,

91 SCHULTZ Silver ,,

92 MERLIER Braam Sunweb – Napoleon Games Cycling Team ,,

93 GOOVAERTS Tom Team 3M ,,

94 OLEJNIK Michal ,,

95 BRUN Mickael ,,

96 BRUN Xavier ,,

97 MARCHAND Romain ,,

98 BASSETTI Sam ,,

99 FUKUDA Shinpei Aisan Racing Team ,,

100 MOREL Anthony ,,

101 JäGER Patrick Team Vorarlberg ,,

102 ITO Masakazu Aisan Racing Team ,,

103 EDMONDSON Nathan Node 4 – Giordana Racing Team ,,

104 VAN UDEN Roman Node 4 – Giordana Racing Team ,,

105 POULIZAC Ronan ,,

106 DECHESNE Julien T.Palm – Pôle Continental Wallon ,,

107 HALLEGUEN Mathieu ,,

108 PHILIPP Torey ,,

109 DELBART Jordan ,,

110 RODGER Shem Node 4 – Giordana Racing Team ,,

111 BROERS Remco Team Vorarlberg ,,

112 LOUSTAUNOU Nicolas ,,

113 JEGOU Julien ,,

114 HAMBROOK Kieran T.Palm – Pôle Continental Wallon ,,

115 ROGERS Rico Dene Thomas Synergy Baku Cycling Project ,,

116 ARISTI GARDOKI Mikel Euskadi 9:14

117 CAM Maxime ,,

118 LANE Patrick Synergy Baku Cycling Project ,,

119 TELLIER Luc ,,

120 CORNIC Maxime ,,

121 COMET Pierre ,,

122 PACHER Quentin ,,

123 DYRNES Kristian Team Oster Hus – Ridley ,,

124 HIRATSUKA Yoshimitsu Aisan Racing Team 9:18

125 GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley 9:34

126 BOUTVILLE David 12:21

127 MCLAUGHLIN Ronan An Post – Chainreaction 13:47

128 RAULLINE Emilien ,,

129 CORBIHAN Yoann 13:50

130 DESRIAC Gael 16:25

131 GUEVEL Stephen 22:19

132 TRAUTMANIS Martins 29:18

DNF VAN TICHELT Yorben Sunweb – Napoleon Games Cycling Team –

DNF BAGüES KALPARSORO Aritz Euskadi –

DNF CRAVEN Dan Synergy Baku Cycling Project –

DNF JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project –

DNF O’ SHEA Glenn An Post – Chainreaction –

DNF BRENTERCH Erwan –

DNF NUNS Thibault –

DNF LE VESSIER Stéven –

DNF AUBERGER Florian –

DNF LEBRANCHU Dylan –

DNF HAYE Baptiste –

DNF DARVILLE Alex Bontrager Cycling Team –

DNF RINNER Daniel Team Vorarlberg –

DNF BARATTO Jonathan T.Palm – Pôle Continental Wallon –

DNS ISGANDAROV Tural Synergy Baku Cycling Project –

 

Foto:http://sitekbe.com

Arek Waluga