ccc polsat polkowicePo zakończonym zgrupowaniu w Livigno, w czwartek 25 lipca br. ekipa CCC Polsat Polkowice przemieściła się do Mezzocorony, niewielkiej miejscowości w pobliżu Trento, gdzie oczekuje na rozpoczęcie jubileuszowego wyścigu Tour de Pologne.

W dniach 15-25 lipca br. ekipa CCC Polsat Polkowice przebywała na zgrupowaniu wysokogórskim w Livigno, gdzie m.in. dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki powołał 6-cio osobowy skład, który wystartuje w 70 edycji wyścigu Tour de Pologne. W składzie ekipy znaleźli się: Davide Rebellin, Adrian Honkisz, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko i Mateusz Taciak.

W Livigno mieliśmy kilka naprawdę ciężkich treningów – powiedział Bartek Matysiak. Trenowaliśmy na wysokościach powyżej 2000 m.n.p.m, gdzie dość ciężko się oddycha a założony cykl przygotowań należało konsekwentnie zrealizować. Myślę, że ten czas pobytu, wszyscy przepracowaliśmy bardzo dobrze co powinno zaprocentować podczas Tour de Pologne.W tym roku wyścig będzie bardzo ciężki. Sam początek, to dwa górskie etapy we włoskich Dolomitach, które wielu z kolarzy na długo zapamięta. Etapy w Polsce a szczególnie te w okolicach Zakopanego też nie należą do łatwych, co w sumie sprawi, że ta jubileuszowa edycja Tour de Pologne, będzie najtrudniejszą w całej historii startów – dodał na zakończenie Matysiak.

rebellin

Lider „pomarańczowych” na Tour de Pologne – Davide Rebellin, dobrze zna trasę dwóch pierwszych „włoskich” etapów i by być do nich dobrze przygotowanym, wspólnie z pozostałymi kolarzami ekipy mocno trenował w Livigno.

Bardzo ciężko pracowaliśmy, pokonywaliśmy wiele trudnych podjazdów co przy panującej dość wysokiej temperaturze mocno utrudniało trening. Ale był to dobrze wykorzystany czas i czuję, że jestem w dobrej formie – powiedział Davide Rebellin. Jako lider ekipy na wyścig Tour de Pologne, czuję, że ciąży na mnie duża odpowiedzialność, ale skoro ma się tak dobrych pomocników w ekipie to mam nadzieję, że będzie to udany start.

Ekipa jest rewelacyjna, bardzo dobrze się rozumiemy i jestem świadomym jak bardzo są mi potrzebni. Wiem, że mogę na nich liczyć co jest dla mnie tak bardzo ważne. Pokazali to m.in. na wyścigu w Rumunii, który wygrałem dzięki pomocy całej ekipy.

Dzisiaj, kiedy ekipa przejeżdżała do hotelu w Mezzocorna, ja skorzystałem z okazji i odwiedziłem swoich bliskich, którzy mieszkają w okolicy Trento. Po ciężkich treningach w Livigno, odpocząłem psychicznie, dało mi to dużo radości i bardzo miło spędziłem z nimi czas – dodał na zakończenie Rebellin.

 

Informacja prasowa