pawłowskaTatiana Antoshina (MCipollini-Giordana) wygrała drugi etap wyścigu Tour Féminin en Limousin i została nową liderką imprezy. Fantastycznie zaprezentowała się Katarzyna Pawłowska (GSD Gestion – Kallisto), zajmując drugie miejsce w indywidualnej próbie czasowej! Trzeci stopień podium dla …46 letniej Edwige Pitel (S.C. Michela Fanini Rox).

Jazda indywidualna na czas była drugą odsłoną 19. edycji Tour Féminin en Limousin. Panie miały do pokonania 18 km po dość pagórkowatym terenie.

Najlepszy czas wykręciła Tatiana Antoshina (MCipollini-Giordana), która ten dystans przejechała ze średnią powyżej 41 km/h. Kolejny świetny występ na francuskiej ziemi zanotowała nasza eksportowa zawodniczka, Kasia Pawłowska. Po trzecim miejscu w czwartek, tym razem pani Kasia wywalczyła drugą pozycję i awansowała w generalce tuż za liderkę, Antoshiną. Trzecie miejsce w czasówce zajęła 46 letnia Edwige Pitel (S.C. Michela Fanini Rox), która w 2008 roku zajęła w tym wyścigu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dziś przed zawodniczkami ponad 124 km ścigania po dość ciężkim terenie, z metą w St Junien.

Wyniki:

1 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 26:15 41.143

2 PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto 0:25 40.500

3 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 0:41 40.099

4 BOYARSKAYA Natalia 0:46 39.975

5 CANUEL Karol-ann Vienne Futuroscope 1:11 39.368

6 LOPEZ Belen Lointek 1:21 39.130

7 COLDWELL Lucy 1:22 39.107

8 KUCHINSKAYA Elena RusVelo 1:25 39.036

9 STOLBOVA Svetlana Team Pratomagno Women 1:27 38.989

10 KOZONCHUK Oxana RusVelo 1:34 38.826

11 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 1:37 38.756

12 ROORDA Stephanie GSD Gestion – Kallisto 1:41 38.663

13 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 1:44 38.594

14 SOEMANTA Lisanne 1:48 38.503

15 UTROBINA Elena Lointek 1:49 38.480

16 MUSTONEN Sara Faren-Let’s Go Finland 1:58 38.275

17 STIENEN Jutta 1:59 38.253

18 NEWELL Elizabeth 2:10 38.006

19 RIVAT Amelie Vienne Futuroscope 2:11 37.984

20 MOLICHEVA Irina Team Pratomagno Women 2:14 37.917

21 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 2:16 37.873

22 BIDEAU Sandrine Vienne Futuroscope 2:33 37.500

23 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 2:35 37.457

24 ANTONNEAU Kaitlin Exergy Twenty16 2:39 37.370

25 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 2:40 37.349

26 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,, ,,

27 DE BOER Sophie 2:49 37.156

28 HORNE Ciara 2:52 37.092

29 RIVERA Coryn ,, ,,

30 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 2:53 37.071

31 CRUM Emma Lointek 2:56 37.007

32 MEIZER Stefanie 3:01 36.902

33 THOMAS Claire 3:04 36.839

34 LARI Marina Servetto Footon 3:06 36.797

35 SPATH Melanie 3:07 36.776

36 MERINO KOTAZAR Eider Lointek 3:09 36.735

37 ALLEN Jessica Vienne Futuroscope 3:10 36.714

38 POTOKINA Anna Lointek 3:12 36.672

39 EWING Anne 3:25 36.404

40 POST Jermaine 3:29 36.323

41 PIERCE Amber Pasta Zara – Cogeas 3:38 36.141

42 PEETOOM Kirsten ,, ,,

43 SCHMIDMEISTER Esther 3:51 35.880

44 FISCHER Heather Exergy Twenty16 3:56 35.781

45 RODRIGUEZ Carolina 4:06 35.585

46 BÜCHEL Andrea 4:18 35.352

47 LIKHANOVA Marina 4:24 35.237

48 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 4:28 35.160

49 RYAN Alexis ,, ,,

50 ROMANYUTA Evgeniya 4:35 35.027

51 MARCELLI Emma Team Pratomagno Women ,, ,,

52 BACHMANN Liv-Susanne 4:36 35.008

53 MANEEPHAN Jutatip 4:37 34.989

54 ERSKINE Julie 4:38 34.970

55 BRADLEY Amy ,, ,,

56 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 4:40 34.933

57 GONZALEZ BLANCO Lucia Lointek 5:02 34.523

58 GAMBA Lisa S.C. Michela Fanini Rox 5:05 34.468

59 CECCHINI Silvia Top Girls Fassa Bortolo 5:12 34.340

60 WALKER Jessie 5:15 34.286

61 RIVERDITI Stella Faren-Let’s Go Finland 5:22 34.159

62 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 5:23 34.141

63 WELTER Hannah 5:34 33.944

64 MARKUS Riejanne 5:35 33.927

65 MORIN Anne-Marie GSD Gestion – Kallisto 5:36 33.909

66 COSTELLOE Mary 5:49 33.680

67 BRICE Amy 5:50 33.662

68 GUILLEN Edith 6:30 32.977

69 MURRAY Laura 6:34 32.910

70 VAN BAARLE Ashlynn Faren-Let’s Go Finland 6:48 32.678

71 DEFILE Corinna Servetto Footon 6:58 32.514

72 DOTTI Jasmine Servetto Footon 8:39 30.946

DNF ALLEN Jessica Vienne Futuroscope – –

DNF SOUYRIS Manon Vienne Futuroscope – ,,

DNF WILBORNE Scotti – ,,

DNF BORCHERS Stephanie – ,,

Klasyfikacja generalna:

1 (16) ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 3:55:38

2 (3) PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto 0:19

3 (18) PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 0:41

4 (4) BOYARSKAYA Natalia 0:46

5 (11) CANUEL Karol-ann Vienne Futuroscope 1:11

6 (1) KOZONCHUK Oxana RusVelo 1:15

7 (19) KUCHINSKAYA Elena RusVelo 1:16

8 (2) STOLBOVA Svetlana Team Pratomagno Women 1:17

9 (17) LOPEZ Belen Lointek 1:21

10 (36) COLDWELL Lucy 1:35

11 (28) ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 1:37

12 (27) ROORDA Stephanie GSD Gestion – Kallisto 1:41

13 (20) BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 1:44

14 (22) SOEMANTA Lisanne 1:48

15 (7) MUSTONEN Sara Faren-Let’s Go Finland 1:56

16 (13) STIENEN Jutta 1:59

17 (21) NEWELL Elizabeth 2:10

18 (15) RIVAT Amelie Vienne Futuroscope 2:11

19 (5) MOLICHEVA Irina Team Pratomagno Women 2:14

20 (24) BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 2:16

21 (23) BIDEAU Sandrine Vienne Futuroscope 2:33

22 (10) VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 2:35

23 (9) FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 2:40

24 (25) VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,,

25 (8) DE BOER Sophie 2:49

26 (12) RIVERA Coryn 2:52

27 (32) CRUM Emma Lointek 2:56

28 (6) THOMAS Claire 3:04

29 (14) LARI Marina Servetto Footon 3:06

30 (26) POTOKINA Anna Lointek 3:12

31 (35) MERINO KOTAZAR Eider Lointek 3:22

32 (30) EWING Anne 3:25

33 (33) FISCHER Heather Exergy Twenty16 3:56

34 (29) LIKHANOVA Marina 4:24

35 (31) MARCELLI Emma Team Pratomagno Women 4:35

36 (38) EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 4:50

37 (37) PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 4:57

38 (39) RYAN Alexis 5:14

39 (34) WALKER Jessie 5:28

40 (42) MEIZER Stefanie 5:59

41 (68) ALLEN Jessica Vienne Futuroscope 6:08

42 (43) SCHMIDMEISTER Esther 6:49

43 (40) GUILLEN Edith 9:28

44 (59) UTROBINA Elena Lointek 12:41

45 (46) HORNE Ciara 13:44

46 (48) VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 13:45

47 (57) PIERCE Amber Pasta Zara – Cogeas 14:30

48 (51) PEETOOM Kirsten ,,

49 (53) RODRIGUEZ Carolina 14:58

50 (47) BÜCHEL Andrea 15:10

51 (45) MANEEPHAN Jutatip 15:29

52 (52) ERSKINE Julie 15:30

53 (58) BRADLEY Amy ,,

54 (60) BACHMANN Liv-Susanne 15:40

55 (54) GAMBA Lisa S.C. Michela Fanini Rox 15:57

56 (49) CECCHINI Silvia Top Girls Fassa Bortolo 16:04

57 (61) GONZALEZ BLANCO Lucia Lointek 16:06

58 (55) RIVERDITI Stella Faren-Let’s Go Finland 16:14

59 (56) GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 16:15

60 (50) BRICE Amy 16:42

61 (44) DEFILE Corinna Servetto Footon 17:50

62 (63) SPATH Melanie 28:44

63 (64) POST Jermaine 29:06

64 (67) ROMANYUTA Evgeniya 34:12

65 (66) MARKUS Riejanne 35:12

66 (65) MORIN Anne-Marie GSD Gestion – Kallisto 35:13

67 (69) WELTER Hannah 41:11

68 (70) COSTELLOE Mary 46:26

69 (71) ANTONNEAU Kaitlin Exergy Twenty16 53:16

70 (72) MURRAY Laura 57:11

71 (73) DOTTI Jasmine Servetto Footon 59:16

72 (74) VAN BAARLE Ashlynn Faren-Let’s Go Finland 1:07:2

 

Foto:Robert Słupik

Arek Waluga