Katarzyna PawłowskaOxana Kozonchuk (RusVelo) została pierwszą liderką Tour Féminin en Limousin (2.2 UCI). Katarzyna Pawłowska (GSD Gestion Kallisto) zajęła 3. miejsce!

Pierwszy etap francuskiej etapówki, to leciutko pofałdowany odcinek pomiędzy miejscowością Bussičre, a Dunoise. Łączny dystans, jaki panie miały dziś do przejechania to 121 kilometrów.

Na mecie jako pierwsza zameldowała się 25-letnia Rosjanka Oxana Kozonchuk, która pokonała swoją rodaczkę Svetlane Stolbovą (Team Pratomagno Women). Na najniższym stopniu podium pierwszego etapu stanęła Kasia Pawłowska. Mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas podtrzymuje dobrą dyspozycję, po tym jak ostatnio wygrała etap i klasyfikację górską na Tour de Bretagne Féminin.

Wyniki:

1 KOZONCHUK Oxana RusVelo 3:29:20

2 STOLBOVA Svetlana Team Pratomagno Women ,,

3 PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto 0:01

4 BOYARSKAYA Natalia 0:03

5 MOLICHEVA Irina Team Pratomagno Women ,,

6 THOMAS Claire ,,

7 MUSTONEN Sara Faren-Let’s Go Finland ,,

8 DE BOER Sophie ,,

9 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo ,,

10 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

11 CANUEL Karol-ann Vienne Futuroscope ,,

12 RIVERA Coryn ,,

13 STIENEN Jutta ,,

14 LARI Marina Servetto Footon ,,

15 RIVAT Amelie Vienne Futuroscope ,,

16 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana ,,

17 LOPEZ Belen Lointek ,,

18 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox ,,

19 KUCHINSKAYA Elena RusVelo ,,

20 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

21 NEWELL Elizabeth ,,

22 SOEMANTA Lisanne ,,

23 BIDEAU Sandrine Vienne Futuroscope ,,

24 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo ,,

25 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,,

26 POTOKINA Anna Lointek ,,

27 ROORDA Stephanie GSD Gestion – Kallisto ,,

28 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo ,,

29 LIKHANOVA Marina ,,

30 EWING Anne ,,

31 MARCELLI Emma Team Pratomagno Women ,,

32 CRUM Emma Lointek ,,

33 FISCHER Heather Exergy Twenty16 ,,

34 WALKER Jessie 0:16

35 MERINO KOTAZAR Eider Lointek ,,

36 COLDWELL Lucy ,,

37 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 0:20

38 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 0:25

39 RYAN Alexis 0:49

40 GUILLEN Edith 3:01

41 VAN DEN HOEK Bianca ,,

42 MEIZER Stefanie ,,

43 SCHMIDMEISTER Esther ,,

44 DEFILE Corinna Servetto Footon 10:55

45 MANEEPHAN Jutatip ,,

46 HORNE Ciara ,,

47 BÜCHEL Andrea ,,

48 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox ,,

49 CECCHINI Silvia Top Girls Fassa Bortolo ,,

50 BRICE Amy ,,

51 PEETOOM Kirsten ,,

52 ERSKINE Julie ,,

53 RODRIGUEZ Carolina ,,

54 GAMBA Lisa S.C. Michela Fanini Rox ,,

55 RIVERDITI Stella Faren-Let’s Go Finland ,,

56 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland ,,

57 PIERCE Amber Pasta Zara – Cogeas ,,

58 BRADLEY Amy ,,

59 UTROBINA Elena Lointek ,,

60 BACHMANN Liv-Susanne 11:07

61 GONZALEZ BLANCO Lucia Lointek ,,

62 BORCHERS Stephanie 11:14

63 SPATH Melanie 25:40

64 POST Jermaine ,,

65 MORIN Anne-Marie GSD Gestion – Kallisto 29:40

66 MARKUS Riejanne ,,

67 ROMANYUTA Evgeniya ,,

68 ALLEN Jessica Vienne Futuroscope ,,

69 WELTER Hannah 35:40

70 COSTELLOE Mary 40:40

71 ANTONNEAU Kaitlin Exergy Twenty16 50:40

72 MURRAY Laura ,,

73 DOTTI Jasmine Servetto Footon ,,

74 VAN BAARLE Ashlynn Faren-Let’s Go Finland 1:00:40

 

Foto: Robert Słupik

Andrzej