Adrian Kurek małeMaros Kovac (Reprezentacja Słowacji) wygrał prolog wyścigu Sibiu Cycling Tour (2.2 UCI). Najlepiej z Polaków spisał się Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice), który wykręcił 8. rezultat.

Króciutki, lecz bardzo techniczny prolog wytyczony po ulicach rumuńskiego Sibiu był niezwykle widowiskowy dla kibiców. Każdy z zawodników, musiał przejechać dystans dwóch i pół kilometra.

Najlepiej na tym odcinku spisał się doświadczony, 36-letni Maros Kovac. Słowak uzyskał czas 3:37 i o sekundę pokonał Omara Bertazzo (Androni-Venezuela) oraz o 3 sekundy Christiana Helminga Team Differdange – Losch. Adrian Kurek do zwycięzcy stracił 5. sekund i dało mu to ósmą pozycję. Tuż za pierwszą dziesiątką znalazł się Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Spośród młodych zawodników TC Chrobry Lasocki Głogów, najlepiej wypadł Jakub Pytka. Zawodnik z Wałbrzycha był 58.

Wyniki:

1 KOVáC Maros Slovakia 16 20 03:37 41.475

2 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 11 12 0:01 41.284

3 HELMIG Christian Team Differdange – Losch 6 7 0:03 40.909

4 ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone 5 5 ,, ,,

5 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 4 4 ,, ,,

6 PöSTLBERGER Lukas Team Gourmetfein – Simplon 2 3 0:04 40.724

7 PARDINI Olivier Verandas Willems 2 0:05 40.541

8 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 1 ,, ,,

9 GAVENDA Robert Slovakia ,, ,,

10 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone 0:06 40.359

11 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,, ,,

12 TYBOR Patrik Slovakia ,, ,,

13 BIHEL César Team Differdange – Losch 0:07 40.179

14 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 0:08 40.000

15 STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team ,, ,,

16 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 0:09 39.823

17 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch ,, ,,

18 DEGUELLE Christopher Verandas Willems ,, ,,

19 VANDYCK Niels Verandas Willems 0:10 39.648

20 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team ,, ,,

21 ZALESKY Milan Czech republic 0:11 39.474

22 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 0:12 39.301

23 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,, ,,

24 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

25 KARATZIOS Georgios SP Tableware ,, ,,

26 KUKRLE Michael Czech republic ,, ,,

27 FERRARI Sergio Verandas Willems ,, ,,

28 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg ,, ,,

29 DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

30 CADOR Rida Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

31 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,, ,,

32 LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

33 DECKERT Sebastian LKT Team Brandenburg ,, ,,

34 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 0:13 39.130

35 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela ,, ,,

36 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team ,, ,,

37 SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone ,, ,,

38 DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch ,, ,,

39 HASANOVIC Esad Serbia ,, ,,

40 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,, ,,

41 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team ,, ,,

42 EKELI Eivind Froy – Bianchi ,, ,,

43 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela ,, ,,

44 SCHöNBERGER Sebastian Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

45 KOZUSNIK Adam Czech republic 0:14 38.961

46 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,, ,,

47 SIMANTIRAKIS Vasileios SP Tableware ,, ,,

48 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team ,, ,,

49 BURTON Jeremy Verandas Willems ,, ,,

50 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,, ,,

51 GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch ,, ,,

52 BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team ,, ,,

53 SMEYERS Floris Verandas Willems ,, ,,

54 PLARRE Mathias LKT Team Brandenburg 0:15 38.793

55 ZEKAVICA Jovan Serbia ,, ,,

56 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware ,, ,,

57 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team ,, ,,

58 PYTKA Jakub TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

59 MICEK Ondrej Czech republic ,, ,,

60 LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team 0:16 38.627

61 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,, ,,

62 PACHECO TORRES Francisco Jose Christina Watches-Onfone ,, ,,

63 TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi ,, ,,

64 PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch ,, ,,

65 CRISTA Daniel Romania ,, ,,

66 PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team ,, ,,

67 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

68 VASILYEV Maksym ISD Continental Team ,, ,,

69 HUDECEK Petr Czech republic 0:17 38.462

70 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 0:18 38.298

71 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,, ,,

72 ERMETI Giairo Androni – Venezuela 0:19 38.136

73 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team ,, ,,

74 KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team ,, ,,

75 ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone 0:20 37.975

76 WILMANN Frederik Christina Watches-Onfone ,, ,,

77 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,, ,,

78 NESSET Sigurd Froy – Bianchi 0:21 37.815

79 PALOTAI Peter Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

80 MAHDAR Martin Slovakia ,, ,,

81 PAULUS Dennis Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

82 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 0:22 37.657

83 PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone ,, ,,

84 BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team ,, ,,

85 ZAJAC Bartosz TC Chrobry Lasocki Glogow 0:23 37.500

86 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,, ,,

87 BORISAVLJEVIC Miloš Serbia ,, ,,

88 KAZSA Gabor Serbia ,, ,,

89 CSICSAKY Tamas Romania 0:24 37.344

90 MAJOREK Adam TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

91 VASYLIV Yuriy LKT Team Brandenburg 0:25 37.190

92 SKRZESZEWSKI Piotr TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

93 TINTEA Nicolae Romania 0:26 37.037

94 COMAN Bogdan Romania ,, ,,

95 CARRASCO GARCIA Sergio Tusnad Cycling Team ,, ,,

96 VYSNA Matej Slovakia ,, ,,

97 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice 0:27 36.885

98 KOZOMARA Nikola Serbia ,, ,,

99 PLESEA Valentin Romania ,, ,,

100 FORNALSKI Damian TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

101 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware ,, ,,

102 BRONIS Roman Slovakia 0:28 36.735

103 STEFANOVIC Stefan Serbia ,, ,,

104 ILIAS Periklis SP Tableware ,, ,,

105 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 0:29 36.585

106 ZATORSKI Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

107 KRAKOWIAK Norbert TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

108 JURCO Matej Slovakia ,, ,,

109 VAN DIJK Peter SP Tableware 0:31 36.290

110 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team ,, ,,

111 MAREK Miroslav Czech republic ,, ,,

112 NOVAK Carol Eduard Tusnad Cycling Team 0:33 36.000

113 ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team 0:38 35.294

114 SDRAILA Bogdan Romania 0:39 35.156

115 KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu 0:43 34.615

116 NITU Adrian Romania 0:45 34.351

117 DANILOVIC Marko Serbia 1:41 28.302

DNS KARNULIN Denys ISD Continental Team – –