poelsWiele wskazuje na to, że drużyna Vacansoleil – DCM nie będzie miała wystarczających środków finansowych, by utrzymać status World Tour na sezon 2014. Jedynym ratunkiem jest znalezienie prężnego sponsora, który pomoże ekipie w tej trudnej sytuacji.

Zespół, w którym jeździ Tomasz Marczyński nie może znaleźć sponsorów na kolejny rok. Wiadomo, że dwaj sponsorzy tytularni kończą współpracę pod koniec tego sezonu. Do tej pory włodarzom ekipy nie udało się znaleźć kolejnego źródła wielkiej gotówki, która jest potrzebna do utrzymania statusu World Tour.

Sytuacja nie wygląda dobrze. Obiecałem zawodnikom, że w czasie Tour de France przekażę im jakieś informacje dotyczące przyszłości zespołu. Nie są to niestety dobre wieści. Nadal brakuje nam 60 – 70 procent budżetu na przyszły rok. Firma Bianchi chce podnieść trochę swoje udziały, ale nie jako nasz główny sponsor. Jeśli nasz budżet zwiększy się tylko o 2 – 3 miliony euro, to będziemy musieli spaść ligę niżej, do drużyn Pro Continental. Jesteśmy umówieni z zawodnikami, że od 1 sierpnia będą mieli wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Mam nadzieję, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi.” mówi manager, Daan Luyckx.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga