Marcel Kittel małeMarcel Kittel (Argos-Shimano) skompletował etapowy hat-trick w setnej edycji Tour de France! Niemiec w pięknym stylu pokonał Marka Cavendisha (Omega Pharma – Quick Step). Liderem pozostał Chris Froome (Sky Team)

W czwartek na zawodników rywalizujących w setnej edycji Tour de France czekał 218 kilometrowy odcinek pomiędzy Fougères, a Tours. Miasto etapowe znane jest z rozgrywanego pod koniec sezonu, prestiżowego klasyku – Paris-Tours. Końcówka 12. etapu Wielkiej Pętli, nie znajdowała się jednak na Avenue de Grammont. Trasa była całkowicie płaska.

Od peletonu na 9 minut przewagi oderwali się: Francesco Gavazzi (Astana), Romain Sicard (Euskaltel-Euskadi), Manuele Mori (Lampre-Merida), Juan Antonio Flecha (Vacansoleil-DCM) oraz Anthony Delaplace (Sojasun). Różnica ta, była jednak stopniowo odrabiana przez ekipy sprinterów, jednak nie przyszło im to łatwo. Jak później się okazało, przeciętna dzisiejszej rywalizacji wyniosła 45 km/h.

52. kilometry przed kreską rozegrano lotną premię. Z ucieczki jako pierwszy finiszował Gavazzi, a z peletonu po punkty i szóste miejsce Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step). Przewaga w tym momencie wynosiła niespełna 3 minuty.

Najdłużej na czele utrzymał się najbardziej doświadczony z harcowników – Juan Antonio Flecha. 11 km przed kreską, zasadnicza grupa traciła do niego 20. sekund, jednak wkrótce został schwytany przez pościg.

Na nieco ponad 2 km przed końcem doszło do dużej kraksy w której ucierpieli m.in zawodnicy Lotto-Belisol, przez co zatrzymany został Andre Greipel. W samej końcówce Gert Steegmans (Omega Pharma – Quick Step) znakomicie rozprowadzał Marka Cavendisha, jednak na jego kole czaił się Marcel Kittel (Argos-Shimano). Niemiec był wyraźnie szybszy od Brytyjczyka i w odpowiednim momencie wyszedł mu z koła, nieznacznie pokonując swojego rywala. Trzeci finiszował Peter Sagan (Cannondale Pro Cycling).

Michał Kwiatkowski (OPQS) był 16.

Wyniki:

1 KITTEL Marcel Team Argos – Shimano  4:49:49

2 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step  ,,

3 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team  ,,

4 KRISTOFF Alexander Katusha Team  ,,

5 FERRARI Roberto Lampre – Merida  ,,

6 IMPEY Daryl Orica GreenEDGE  ,,

7 ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team  ,,

8 GENE Yohann Team Europcar  ,,

9 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi  ,,

10 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale  ,,

11 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM  ,,

12 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step  ,,

13 SIMON Julien Sojasun  ,,

14 FROOME Christopher Sky Procycling  ,,

15 GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits  ,,

16 KWIATKOWSKI Michal Omega Pharma – Quick-Step ,,

17 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Movistar Team ,,

18 VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team ,,

19 KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff ,,

20 EVANS Cadel BMC Racing Team ,,

21 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step ,,

22 ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff ,,

23 TALANSKY Andrew Garmin – Sharp ,,

24 CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff ,,

25 DE KORT Koen Team Argos – Shimano ,,

26 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano ,,

27 FAVILLI Elia Lampre – Merida ,,

28 STANNARD Ian Sky Procycling ,,

29 SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team ,,

30 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

31 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano ,,

32 MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step ,,

33 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team ,,

34 GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

35 VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

36 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

37 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,

38 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

39 PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi ,,

40 BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,

41 TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step ,,

42 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff ,,

43 CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step ,,

44 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

45 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,

46 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff ,,

47 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

48 GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team ,,

49 MALACARNE Davide Team Europcar ,,

50 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM ,,

51 MARINO Jean Marc Sojasun ,,

52 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team ,,

53 MORABITO Steve BMC Racing Team ,,

54 BRUTT Pavel Katusha Team ,,

55 LOSADA ALGUACIL Alberto Katusha Team ,,

56 VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step ,,

57 WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

58 TANKINK Bram Belkin Pro Cycling Team ,,

59 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,

60 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team ,,

61 COSTA Rui Movistar Team ,,

62 KOREN Kristjan Cannondale Pro Cycling Team ,,

63 POELS Wout Vacansoleil – DCM ,,

64 VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team ,,

65 TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team ,,

66 NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida ,,

67 MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team ,,

68 GILBERT Philippe BMC Racing Team ,,

69 MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

70 MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team ,,

71 PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale ,,

72 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits ,,

73 MONFORT Maxime RadioShack – Leopard ,,

74 MARTIN Daniel Garmin – Sharp ,,

75 NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

76 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits ,,

77 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

78 ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi ,,

79 GOSS Matthew Orica GreenEDGE ,,

80 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team ,,

81 ERVITI OLLO Imanol Movistar Team ,,

82 GERRANS Simon Orica GreenEDGE ,,

83 CUNEGO Damiano Lampre – Merida ,,

84 SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida ,,

85 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits ,,

86 NAVARRO GARCIA Daniel Cofidis Solutions Crédits ,,

87 ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard ,,

88 QUINZIATO Manuel BMC Racing Team ,,

89 GADRET John AG2R La Mondiale ,,

90 BURGHARDT Marcus BMC Racing Team ,,

91 GAUTIER Cyril Team Europcar ,,

92 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,

93 ROLLAND Pierre Team Europcar ,,

94 WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM ,,

95 VEELERS Tom Team Argos – Shimano ,,

96 TIMMER Albert Team Argos – Shimano ,,

97 VUILLERMOZ Alexis Sojasun ,,

98 MOINARD Amaël BMC Racing Team ,,

99 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,

100 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

101 MEDEREL Maxime Sojasun ,,

102 TAARAMäE Rein Cofidis Solutions Crédits ,,

103 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

104 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédits ,,

105 PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team ,,

106 OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi ,,

107 FEDRIGO Pierrick Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

108 DIDIER Laurent RadioShack – Leopard ,,

109 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard ,,

110 IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard ,,

111 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard ,,

112 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard ,,

113 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

114 PORTE Richie Sky Procycling ,,

115 BAZAYEV Assan Astana Pro Team ,,

116 TROFIMOV Yuri Katusha Team ,,

117 VORGANOV Eduard Katusha Team ,,

118 LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team ,,

119 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

120 GESINK Robert Belkin Pro Cycling Team ,,

121 O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE 2:31

122 MILLAR David Garmin – Sharp 0:00

123 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol Team ,,

124 EL FARES Julien Sojasun ,,

125 FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

126 IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi ,,

127 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,

128 COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits ,,

129 MEYER Cameron Orica GreenEDGE 2:31

130 CASTROVIEJO Jonathan Movistar Team 0:00

131 VEILLEUX David Team Europcar 3:00

132 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

133 CLARKE Simon Orica GreenEDGE ,,

134 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

135 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano ,,

136 SMUKULIS Gatis Katusha Team ,,

137 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano ,,

138 NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 0:00

139 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 3:00

140 MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team ,,

141 ALBASINI Michael Orica GreenEDGE ,,

142 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team ,,

143 BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM 0:00

144 DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM 3:28

145 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team 0:00

146 PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 3:44

147 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

148 COUSIN Jérôme Team Europcar ,,

149 VOECKLER Thomas Team Europcar ,,

150 REZA Kevin Team Europcar 0:00

151 HIVERT Jonathan Sojasun 3:44

152 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

153 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,

154 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

155 HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp ,,

156 LANCASTER Brett Orica GreenEDGE ,,

157 BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 0:00

158 NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team 4:01

159 KENNAUGH Peter Sky Procycling ,,

160 THOMAS Geraint Sky Procycling 0:00

161 LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 4:01

162 MORI Manuele Lampre – Merida ,,

163 GAVAZZI Francesco Astana Pro Team ,,

164 HERNáNDEZ BLAZQUEZ Jesús Team Saxo-Tinkoff ,,

165 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo-Tinkoff ,,

166 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM ,,

167 VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 0:00

168 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM ,,

169 CIMOLAI Davide Lampre – Merida ,,

170 SICARD Romain Euskaltel – Euskadi 4:01

171 MOSER Moreno Cannondale Pro Cycling Team ,,

172 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team ,,

173 TUFT Svein Orica GreenEDGE ,,

174 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 4:07

175 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team 0:00

176 LEMOINE Cyril Sojasun ,,

177 BONNET William Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

178 HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team ,,

179 BAUER Jack Garmin – Sharp ,,

180 SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team ,,

181 ARASHIRO Yukiya Team Europcar ,,

182 FEILLU Brice Sojasun 7:09

Klasyfikacja generalna:

1 (1) FROOME Christopher Sky Procycling 47:19:13

2 (2) VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 3:25

3 (3) MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 3:37

4 (4) CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff 3:54

5 (5) KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff 3:57

6 (6) TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team 4:10

7 (7) KWIATKOWSKI Michal Omega Pharma – Quick-Step 4:44

8 (8) QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Movistar Team 5:18

9 (9) COSTA Rui Movistar Team 5:37

10 (10) PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale 5:39

11 (11) RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 5:48

12 (12) FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,

13 (13) MARTIN Daniel Garmin – Sharp 5:52

14 (14) EVANS Cadel BMC Racing Team 6:54

15 (15) NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi 8:04

16 (16) ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 8:28

17 (17) SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 8:32

18 (18) MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 9:34

19 (19) MONFORT Maxime RadioShack – Leopard 10:16

20 (20) ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 10:48

21 (21) BARDET Romain AG2R La Mondiale 11:37

22 (22) SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida 12:16

23 (23) POELS Wout Vacansoleil – DCM 13:09

24 (24) TALANSKY Andrew Garmin – Sharp 13:11

25 (25) NAVARRO GARCIA Daniel Cofidis Solutions Crédits 14:50

26 (26) CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step 16:00

27 (27) ROLLAND Pierre Team Europcar 16:38

28 (28) MALACARNE Davide Team Europcar 17:57

29 (29) BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 19:02

30 (30) MORABITO Steve BMC Racing Team 19:59

31 (31) PORTE Richie Sky Procycling 21:19

32 (32) GESINK Robert Belkin Pro Cycling Team 21:32

33 (33) GADRET John AG2R La Mondiale 23:12

34 (34) VORGANOV Eduard Katusha Team 23:46

35 (35) MEDEREL Maxime Sojasun 24:55

36 (36) NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida 24:58

37 (37) ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi 25:21

38 (38) CUNEGO Damiano Lampre – Merida 26:09

39 (39) PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team 28:22

40 (40) ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard 29:57

41 (42) ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 34:13

42 (43) KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

43 (44) AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team 34:42

44 (45) GAUTIER Cyril Team Europcar 35:02

45 (46) IMPEY Daryl Orica GreenEDGE 35:53

46 (47) JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr 36:05

47 (41) HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp 36:22

48 (48) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 36:27

49 (49) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 36:43

50 (50) VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step 37:40

51 (51) VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team 38:08

52 (52) VUILLERMOZ Alexis Sojasun 40:11

53 (53) TANKINK Bram Belkin Pro Cycling Team 41:24

54 (55) VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr 44:25

55 (56) MOINARD Amaël BMC Racing Team 44:49

56 (57) GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 45:46

57 (58) DIDIER Laurent RadioShack – Leopard 46:06

58 (59) DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 46:12

59 (54) NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team 47:00

60 (61) IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi 47:28

61 (60) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 50:11

62 (64) VOIGT Jens RadioShack – Leopard 50:43

63 (65) TROFIMOV Yuri Katusha Team 50:50

64 (66) GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr 52:30

65 (67) GERRANS Simon Orica GreenEDGE 52:32

66 (62) RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 53:32

67 (63) MORI Manuele Lampre – Merida 54:00

68 (68) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 54:07

69 (69) GILBERT Philippe BMC Racing Team 54:31

70 (70) GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team 54:39

71 (72) EL FARES Julien Sojasun 55:06

72 (73) LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédits 55:31

73 (76) TAARAMäE Rein Cofidis Solutions Crédits 57:16

74 (78) BOASSON HAGEN Edvald Sky Procycling 58:12

75 (74) ALBASINI Michael Orica GreenEDGE 58:40

76 (79) FEDRIGO Pierrick Equipe Cycliste FDJ.fr 58:59

77 (71) FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 59:00

78 (80) ARASHIRO Yukiya Team Europcar 59:31

79 (75) GAVAZZI Francesco Astana Pro Team 1:00:16

80 (77) HERNáNDEZ BLAZQUEZ Jesús Team Saxo-Tinkoff 1:01:45

81 (81) CLARKE Simon Orica GreenEDGE 1:02:57

82 (82) BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 1:03:23

83 (84) DE CLERCQ Bart Lotto Belisol Team 1:03:31

84 (85) CASTROVIEJO Jonathan Movistar Team 1:03:34

85 (86) LOSADA ALGUACIL Alberto Katusha Team 1:03:56

86 (87) TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 1:03:57

87 (89) KOREN Kristjan Cannondale Pro Cycling Team 1:04:33

88 (83) KENNAUGH Peter Sky Procycling 1:04:40

89 (90) LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM 1:06:34

90 (88) DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 1:08:02

91 (92) QUINZIATO Manuel BMC Racing Team 1:08:12

92 (93) OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi 1:08:24

93 (94) BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff 1:08:29

94 (96) MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits 1:10:31

95 (91) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 1:10:32

96 (97) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 1:11:16

97 (98) MILLAR David Garmin – Sharp 1:12:50

98 (95) VOECKLER Thomas Team Europcar 1:13:54

99 (99) LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 1:14:11

100 (100) BURGHARDT Marcus BMC Racing Team 1:14:44

101 (101) BRUTT Pavel Katusha Team 1:16:47

102 (102) FAVILLI Elia Lampre – Merida 1:16:50

103 (103) COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 1:17:12

104 (104) SIMON Julien Sojasun 1:17:28

105 (105) ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team 1:17:44

106 (108) IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi 1:18:17

107 (109) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 1:18:18

108 (110) MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 1:19:45

109 (111) LEMOINE Cyril Sojasun 1:20:05

110 (112) MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step 1:20:17

111 (114) BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team 1:21:05

112 (107) SMUKULIS Gatis Katusha Team 1:21:14

113 (115) IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard 1:21:20

114 (116) MARINO Jean Marc Sojasun 1:21:37

115 (106) MOSER Moreno Cannondale Pro Cycling Team 1:22:07

116 (118) SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team 1:23:36

117 (119) DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 1:24:04

118 (117) DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM 1:26:50

119 (113) FEILLU Brice Sojasun 1:28:06

120 (122) NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 1:28:08

121 (124) DELAPLACE Anthony Sojasun 1:29:16

122 (125) MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits 1:29:58

123 (120) ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr 1:30:03

124 (126) CIMOLAI Davide Lampre – Merida 1:30:41

125 (127) WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team 1:31:01

126 (121) BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 1:31:06

127 (128) LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team 1:31:11

128 (123) MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo-Tinkoff 1:33:06

129 (132) HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 1:36:27

130 (133) ERVITI OLLO Imanol Movistar Team ,,

131 (129) BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 1:37:13

132 (130) VEILLEUX David Team Europcar 1:37:34

133 (135) DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 1:38:16

134 (131) KADRI Blel AG2R La Mondiale 1:38:35

135 (138) FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ.fr 1:38:55

136 (139) GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 1:39:15

137 (134) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 1:40:14

138 (141) REZA Kevin Team Europcar 1:40:54

139 (142) KRISTOFF Alexander Katusha Team 1:41:18

140 (143) STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step 1:41:56

141 (144) TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 1:42:03

142 (145) GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits 1:42:18

143 (137) HIVERT Jonathan Sojasun 1:42:36

144 (136) SICARD Romain Euskaltel – Euskadi 1:42:38

145 (146) CURVERS Roy Team Argos – Shimano 1:43:30

146 (147) VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 1:44:01

147 (148) VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 1:44:09

148 (140) LOPEZ GARCIA David Sky Procycling ,,

149 (149) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,

150 (150) HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 1:44:18

151 (151) PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi 1:44:34

152 (152) FERRARI Roberto Lampre – Merida 1:44:59

153 (153) SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team 1:45:23

154 (154) VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team 1:45:45

155 (155) LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi 1:46:15

156 (156) TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 1:46:31

157 (157) KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team 1:47:06

158 (158) MINARD Sébastien AG2R La Mondiale 1:48:18

159 (160) GOSS Matthew Orica GreenEDGE 1:50:55

160 (162) VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team 1:51:05

161 (164) BAUER Jack Garmin – Sharp 1:51:34

162 (165) STANNARD Ian Sky Procycling 1:51:42

163 (166) ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team 1:51:58

164 (159) LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 1:53:18

165 (168) BONNET William Equipe Cycliste FDJ.fr 1:53:44

166 (169) TIMMER Albert Team Argos – Shimano 1:54:07

167 (163) LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 1:54:22

168 (161) PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 1:54:48

169 (167) MEYER Cameron Orica GreenEDGE 1:55:21

170 (170) KITTEL Marcel Team Argos – Shimano 1:55:24

171 (171) GENE Yohann Team Europcar 1:56:15

172 (172) THOMAS Geraint Sky Procycling 1:56:34

173 (174) DE KORT Koen Team Argos – Shimano 1:57:56

174 (173) O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE 1:59:20

175 (176) WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM 2:00:54

176 (175) WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 2:02:13

177 (179) BAZAYEV Assan Astana Pro Team 2:03:38

178 (180) BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM 2:03:42

179 (181) VEELERS Tom Team Argos – Shimano 2:04:10

180 (177) COUSIN Jérôme Team Europcar 2:05:04

181 (178) TUFT Svein Orica GreenEDGE 2:05:31

182 (182) MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team 2:09:24

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej