_DSC0127Kontynentalna ekipa Leopard – Trek wygrała drużynową jazdę na czas, otwierającą czeską etapówkę – Czech Cycling Tour. Bank BGŻ przyjechał piąty, BDC MarcPol na dziesiątej, a Rep. Polski na szesnastej pozycji.

Wyścig rozpoczął się w miejscowości Unicov, kolarze do pokonania mieli 20,4 km.

Najszybciej dystans ten pokonali zawodnicy drużyny Leopard-Trek, który wyprzedzili Etixx – Ihned oraz reprezentację Czech.

Najlepiej z polskich ekip pojechali kolarze Zbigniewa Szczepkowskiego – Bank BGŻ, przyjeżdżając na piątej pozycji. Na dziesiątym miejscu uplasowali się kolarze BDC MarcPol. Daleko bo na szesnastej zameldowali się kolarze reprezentacji Polski, w składzie której ścigają się kolarze CCC Polsat Polkowice plus Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink).

Liderem został Sean De Bie (Leopard-Trek). Najlepszy z Polaków Adam Stachowiak (Bank BGŻ Team) jest 23.

Drugi odcinek to 157,6 km z Ołomuńca do miejscowości Mohelnicka – start 13:30

Galeria zdjęć > tutaj

Wyniki 1 etapu:

1. Leopard – Trek Continental Team 24:35 49.790
2. Etixx -Ihned 0:02 49.722
3. Czech republic ,,
4. Cycling Team Jo Piels 0:08 49.521
5. Bank BGŻ 0:13 49.355
6. Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:16 49.256
7. Great Britain 0:17 49.223
8. Bauknecht-Author 0:18 49.190
9. Team Trefor 0:21 49.091
10. BDC – Marcpol Team 0:30 48.797
11. Itera – Katusha 0:39 48.507
12. Blue Water Cycling 0:44 48.348
13. Team NSP – Ghost ,, ,,
14. Radenska 0:45 48.316
15. Tirol Cycling Team 0:48 48.221
16. Poland 0:51 48.126
17. Russia 1:37 46.718
18. Regionalni vyber Cechy – Cyklokros 1:46 46.452
19. Sunweb – Napoleon Games Cycling Team 1:47 46.422
20. SKC Tufo Prostejov ,, ,,
21. Slovakia 1:53 46.247
22. New Zealand 1:59 46.073
23. ISD Continental Team 2:02 45.986
24. Start-Trigon Cycling Team 3:30 43.585

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

1 DE BIE Sean Leopard – Trek Continental Team 4 24:35
2 EZQUERRA MUELA Jesus Leopard – Trek Continental Team ,,
3 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,
4 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team ,,
5 KIRSCH Alex Leopard – Trek Continental Team ,,
6 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 24:33
7 SPOKES Samuel Etixx -Ihned 0:02
8 VERHELST Louis Etixx -Ihned ,,
9 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,,
10 VAKOC Petr Etixx -Ihned ,,
11 SENECHAL Florian Etixx -Ihned ,,
12 BARTA Jan Team NetApp – Endura 24:32
13 KONIG Leopold Team NetApp – Endura 0:03
14 CERNY Josef CCC Polsat Polkowice ,,
15 TUREK Daniel ,,
16 VERMEER Tom 24:26
17 DE VRIES Berden 0:09
18 ROOSEN Sjors ,,
19 TE STROET Rens ,,
20 VAN LUIJK Sven ,,
21 HAMELINK Jasper ,,
22 NIEWOLD Frank ,,
23 STACHOWIAK Adam 24:22
24 BODNAR Lukasz 0:13
25 SMOLEN Tomas ,,
26 BATEK Dariusz ,,
27 WITECKI Mariusz ,,
28 ASSELMAN Jesper 24:19
29 HAGENAARS Luc 0:16
30 TE BRAKE Remco ,,
31 KONING Peter ,,
32 BAKKER Dennis ,,
33 RIESEBEEK Oscar ,,
34 SLATER Alistair 24:18
35 HARRISON Samuel 0:17
36 PERRET Joseph ,,
37 YATES Simon ,,
38 MOSES Thomas ,,
39 YATES Adam ,,
40 LOWE Samuel ,,
41 HOSEK Josef 24:17
42 HUDECEK Jiri 0:18
43 POLNICKY Jiri ,,
44 ZECHMEISTER Tomas ,,
45 PADOUR Frantisek ,,
46 BUCHáCEK Tomás ,,
47 DVORSKY David ,,
48 KRAGH ANDERSEN Asbjřrn 24:13
49 ANDERSEN Sřren Kragh 0:22
50 MYGIND Rasmus ,,
51 QUAADE Rasmus ,,
52 VINJEBO NYGAARD Emil ,,
53 BERNAS Pawel 24:04
54 WALCZAK Damian 0:31
55 PLUCINSKI Leszek ,,
56 KIRPSZA Piotr ,,
57 GRADEK Kamil ,,
58 FOLTYN Jakub ,,
59 PIERZGA Adam ,,
60 CIESLIK Pawel 23:58
61 POKIDOV Maxim 23:56
62 RYABKIN Alexey 0:39
63 ZUBOV Matvey ,,
64 ANTONOV Mikhail ,,
65 ROTYAKOV Aleksandr ,,
66 GULDHAMMER Rasmus 23:51
67 FODER HOLM Daniel 0:44
68 PUGDAHL Soren ,,
69 PEDERSEN Mark Sehested ,,
70 SCHMEISER Jonas ,,
71 FORKE Sebastian ,,
72 FIEDLER Jacob ,,
73 HOOGHIEMSTER Rene ,,
74 FUCHS Sergej ,,
75 BALDAUF Sebastian ,,
76 MENVILLE Leo ,,
77 POLANC Jan 23:49
78 PIBERNIK Luka 0:46
79 BOSTNER Jaka ,,
80 PAVLIC Marko ,,
81 TRATNIK Jan 23:46
82 WöHRER David 0:49
83 FANKHAUSER Clemens ,,
84 OBKIRCHER Marc ,,
85 POZZETTO Federico ,,
86 KIENDYS Tomasz 23:44
87 CHARUCKI Pawel 0:51
88 GAWRONSKI Piotr ,,
89 STEPNIAK Grzegorz ,,
90 MATYSIAK Bartlomiej ,,
91 ALAFACI Eugenio 23:29
92 SILVESTRE Fabio 1:06
93 HITI Tadej 23:24
94 STASH Mamyr 22:58
95 SHAYMURATOV Artur 1:37
96 MEZHECHEV Aleksandr ,,
97 ARSLANOV Ildar ,,
98 ZKUYKOV Denis 22:50
99 LASAK Matej 22:49
100 BOROS Michael 1:46
101 SKALA Jakub ,,
102 PAPRSTKA Tomas ,,
103 BAMBULA Ondrej ,,
104 MERLIER Tim 22:48
105 PAUWELS Kevin 1:47
106 VAN TICHELT Yorben ,,
107 EISING Tijmen ,,
108 VERMEERSCH Gianni ,,
109 MERLIER Braam ,,
110 AERNOUTS Jim ,,
111 STöHR Jan ,,
112 SVORADA Jan ,,
113 FILIP Jakub ,,
114 STöHR Pavel ,,
115 VRAZEL Viktor ,,
116 WOLF Jan ,,
117 TARAGEL Filip 22:42
118 MALOVEC Lubos 1:53
119 DAŠKO Mario ,,
120 SCHWABIK Johann ,,
121 KOLAR Michael ,,
122 MALIK Robert ,,
123 CHALUPCIK Jan ,,
124 KARWOWSKI Cameron 22:35
125 KENNETT Dylan 2:00
126 RYAN Marc ,,
127 SCHREURS Hamish ,,
128 HAMPL Petr 22:33
129 VOLOVOD Dmitro 22:32
130 MARTYNENKO Oleksandr 2:03
131 BAKUMENKO Vladyslav ,,
132 KLEPIKOV Illya ,,
133 KARNULIN Denys ,,
134 DOLEZEL Radovan 22:10
135 JANIACZYK Blazej 2:25
136 HOLLANDERS Dries 22:08
137 HOELGAARD Daniel 22:00
138 ZVERKOV Evgeny 21:50
139 RAJSP Andrej 21:44
140 OTONICAR Martin 2:51
141 POLNICKY Radek 21:28
142 HEMMSEN Mathias Holm 21:25
143 PLESNER Frederik 3:10
144 GAREYSHIN Aydar ,,
145 MRACEK Michal 21:15
146 SCHOIBL Mario 21:11
147 CASENY Ruben 21:04
148 FRAZER Mauricio 3:31
149 SARMIENTO PACHECO Johnatan ,,
150 MIńO Gustavo ,,
151 DE DECKER Bjorn ,,
152 ZIELINSKI Kamil ,,
153 DERLER Tobias 20:48
154 OLLEGAARD Morten 19:51
155 VORRE LOURING Aske 4:44
156 NIELSEN Jacob 19:39
157 MARYCZ Jaroslaw 19:33
158 AKHMAMETEV Viacheslav 19:14
159 VOJTECH Nipl 15:25
160 VINK Michael 4:04