David de la FuenteDavid de la Fuente (Konya Torku Seker Sport) prowadzi po dwóch dniach rywalizacji w Tour of Quinghai Lake. Pierwszy odcinek padł łupem Sachy Modolo (Bardiani CSF).

Na niedzielnym, sprinterskim etapie zawodnicy ścigali się na 138 kilometrowej trasie w Xining. Na mecie najszybciej finiszował włoski sprinter Sacha Modolo, który pokonał Rico Rogersa (Synergy Baku Cycling Project) oraz Francesco Chicchiego (Vini Fantini).

Z kolei w poniedziałek po bardzo emocjonującej końcówce, górzystego 151. kilometrowego odcinka koszulkę lidera zdobył David de la Fuente. Hiszpan na mecie pokonał Massimo Graziato (Lampre-Merida) oraz Thomasa Vaubourzeix (La Pomme Marseille). Hiszpan ma dzięki temu w klasyfikacji generalnej 4. sekundy przewagi nad Włochem i 6. nad Francuzem. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita) po dwóch dniach jest 73.