David de la FuenteDavid de la Fuente (Konya Torku Seker Spor) wygrał 1. etap Tour of Hellas. Dobrze spisali się kolarze BDC MarcPol. Na drugim miejscu uplasował się Adam Stachowiak, a czwarty był Kamil Gradek.

Stachowiak przegrał finisz po etapowy triumf z Hiszpanem Davidem de la Fuente. Polak uciekał z doświadczonym kolarzem przez wiele kilometrów, jednak musiał uznać jego wyższość w sprinterskiej końcówce. Pierwszy lider tegorocznej odsłony Tour of Hellas w przeszłości stawał na podium etapowym Tour de France i Vuelta a Espana.

Z ponad 4 minutową stratą na metę wpadł trzeci – Simone Capagnaro (Sicot-Hemus), a finisz z trzeciej grupki po czwarte miejsce wygrał Kamil Gradek. Tuż za nim uplasował się triumfator Vuelta a Espana z przed trzech lat – Juan Jose Cobo (Konya Torku Seker Spor)

Przez strajki w Atenach, na Kretę – gdzie rozgrywany jest wyścig, nie dotarła większość ekip oraz samochody organizatorów imprezy. W peletonie kręci więc tylko 41 zawodników.

Pełne wynikitutaj

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułMaciej Bodnar: „Ta wygrana jest wynikiem ciężkiej pracy”
Następny artykułŁukasz Wiśniowski: „Wynik w Tour de Normandie to dla mnie motywacja.”
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments