David de la Fuente podpisał kontrakt z zespołem Caja Rural. Hiszpan był jednym z ostatnich zawodników, którzy są bez pracodawcy na skutek rozpadu drużyny Geox-TMC.

30-letni kolarz, niesie za sobą dziewięć lat doświadczenia w zawodowym kolarstwie. Sześć sezonów spędził na najwyższej półce światowego ścigania, w takich ekipach jak: Saunier Duval, Fuji-Servetto i Astana.

Kierownik zespołu – Mikel Azparren jest zadowolony z najnowszego nabytku. “Udało nam się stworzyć bardzo kompletny zespół, który sprosta nałożonym na niego zadaniom w 2012 roku”, powiedział.

Głównym zadaniem pro-kontynentalnej drużyny, ma być dzika karta na Vuelta a España. De la Fuentema być kolejnym, ważnym krokiem do uzyskania zaproszenia na wyścig dookoła Hiszpanii. “Jest bardzo cennym zawodnikiem dla każdego zespołu. Myślę, że do Caja Rural wniesie dużo profesjonalizmu, radości, a przede wszystkim zwycięstw”, opowiada Azparren.

“Mam nadzieję, że będę mógł się odwdzięczyć i odniosę wiele zwycięstw”, powiedział de la Fuente. “Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być w 2012.r zawodnikiem Caja Rural. Ta ekipa umożliwiła mi kontynuację kariery. Ten sport to moja pasja jak i sposób na życie”, kończy.

Przypomnijmy, że od przyszłego sezonu w Caja Rural Professional Continental Team, ścigać będzie się również Karol Domagalski. David de la Fuente oraz Manuel Cardoso, będą największymi gwiazdami hiszpańskiego zespołu.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments