David de la Fuente podpisał kontrakt z zespołem Caja Rural. Hiszpan był jednym z ostatnich zawodników, którzy są bez pracodawcy na skutek rozpadu drużyny Geox-TMC.

30-letni kolarz, niesie za sobą dziewięć lat doświadczenia w zawodowym kolarstwie. Sześć sezonów spędził na najwyższej półce światowego ścigania, w takich ekipach jak: Saunier Duval, Fuji-Servetto i Astana.

Kierownik zespołu – Mikel Azparren jest zadowolony z najnowszego nabytku. „Udało nam się stworzyć bardzo kompletny zespół, który sprosta nałożonym na niego zadaniom w 2012 roku”, powiedział.

Głównym zadaniem pro-kontynentalnej drużyny, ma być dzika karta na Vuelta a España. De la Fuentema być kolejnym, ważnym krokiem do uzyskania zaproszenia na wyścig dookoła Hiszpanii. „Jest bardzo cennym zawodnikiem dla każdego zespołu. Myślę, że do Caja Rural wniesie dużo profesjonalizmu, radości, a przede wszystkim zwycięstw”, opowiada Azparren.

„Mam nadzieję, że będę mógł się odwdzięczyć i odniosę wiele zwycięstw”, powiedział de la Fuente. „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być w 2012.r zawodnikiem Caja Rural. Ta ekipa umożliwiła mi kontynuację kariery. Ten sport to moja pasja jak i sposób na życie”, kończy.

Przypomnijmy, że od przyszłego sezonu w Caja Rural Professional Continental Team, ścigać będzie się również Karol Domagalski. David de la Fuente oraz Manuel Cardoso, będą największymi gwiazdami hiszpańskiego zespołu.

Andrzej

Poprzedni artykułWedług Paolo Bettiniego trasa IO faworyzuje wszechstronnych zawodników
Następny artykułASO otwiera współpracę z Santos Tour Down Under
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments