vos giro rosaMarianne Vos (Rabobank-Liv Giant) wygrała swój trzeci etap tegorocznego Giro Rosa! Po finiszu z peletonu Holenderka pokonała Giorgie Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling) i Shelley Olds (Team TIBCO – To The Top). Liderką pozostała Mara Abbott (USA). 

Przedostatni etap Giro d’Italia Internazionale Femminile prowadził wokół miejscowości Corbetta i liczył 120 km. Trasa była płaska jak stół i można się było spodziewać szybkiej ucieczki, ale ostatecznie oczekiwano sprintu z dużej grupy.

W połowie dystansu swoich sił spróbowały Inga Cilvinaite (Pasta Zara), Anastasya Chulkova (Rusvelo). Peleton prowadzony przez reprezentację USA szybko skasował akcję tych dwóch zawodniczek. 17 km przed metą mieliśmy lotną premię na której najszybsza była Tatiana Guderzo (MCipollini – Giordana). Drugie miejsce zajęła Claudia HÄusler (Team TIBCO – To The Top), a trzecie Valentina Scandolara (MCipollini – Giordana). Wyglądało na to, że Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant) oszczędzała wszystkie siły na finisz.

Właśnie Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant) była najszybszą zawodniczką końcowego sprintu, wygrywając już trzeci etap tegorocznego kobiecego Giro! Drugie miejsce zajęła Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling), a trzecia finiszowała Shelley Olds (Team TIBCO – To The Top). Liderką pozostała Mara Abbott (USA).

Wyniki:

1 VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 16 2:52:07

2 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 11 ,,

3 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 6 ,,

4 WILD Kirsten Netherlands 5 ,,

5 GUARISCHI Barbara Vaiano – Fondriest 4 ,,

6 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 2 ,,

7 KOZONCHUK Oxana RusVelo ,,

8 AMIALIUSIK Alena Be Pink ,,

9 BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas ,,

10 HOSKINS Melissa Orica – AIS ,,

11 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

12 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant ,,

13 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

14 CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon ,,

15 CROMWELL Tiffany Orica – AIS ,,

16 BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox ,,

17 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

18 DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team ,,

19 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

20 FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant ,,

21 RATTO Rossella Hitec Products UCK ,,

22 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,

23 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

24 MACLEAN Jessie Orica – AIS ,,

25 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling ,,

26 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon ,,

27 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 0:08

28 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top ,,

29 KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top ,,

30 CHULKOVA Anastasiya RusVelo ,,

31 HOEKSMA Ilona Netherlands 0:09

32 BURCHENKOVA Alexandra RusVelo ,,

33 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

34 STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon ,,

35 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana ,,

36 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,,

37 CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas ,,

38 PIETERS Amy Netherlands ,,

39 KNOL Willeke Netherlands ,,

40 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,,

41 VAN DER BREGGEN Anna Netherlands ,,

42 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies ,,

43 WILES Tayler Team Specialized- Lululemon ,,

44 ELVIN Gracie Orica – AIS ,,

45 HALL Lauren United States ,,

46 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo ,,

47 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

48 LETH Julie Hitec Products UCK ,,

49 D’ETTORE Alessandra Vaiano – Fondriest ,,

50 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,

51 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana ,,

52 ABBOTT Mara United States ,,

53 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana ,,

54 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox ,,

55 KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling ,,

56 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo ,,

57 SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango ,,

58 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

59 FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas ,,

60 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant ,,

61 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies ,,

62 CORSET Ruth Bizkaia-Durango ,,

63 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

64 LARI Marina Servetto Footon ,,

65 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

66 VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas ,,

67 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango ,,

68 GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest ,,

69 HOGAN Joanne Bizkaia-Durango ,,

70 BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango ,,

71 SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

72 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon ,,

73 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo ,,

74 MUCCIOLI Dalia Be Pink ,,

75 ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango ,,

76 FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland ,,

77 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland ,,

78 NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango ,,

79 KUCHINSKAYA Elena RusVelo ,,

80 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

81 DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas ,,

82 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox ,,

83 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox ,,

84 MCGRATH Kristin United States ,,

85 BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland ,,

86 DEFILE Corinna Servetto Footon ,,

87 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

88 GRIFI Sara MCipollini-Giordana ,,

89 SLIK Rozanne Netherlands ,,

90 SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango ,,

91 KOSTER Anouska Netherlands ,,

92 STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top ,,

93 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

94 HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling ,,

95 STACHER Ally Team Specialized- Lululemon ,,

96 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

97 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

98 CORNOLTI Veronica Servetto Footon ,,

99 ALGISI Alice Be Pink ,,

100 WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

101 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

102 GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top ,,

103 SOSNA Katazyna Vaiano – Fondriest ,,

104 RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox ,,

105 MARCELLI Emma Servetto Footon 0:26

106 DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies ,,

107 SCHWEIZER Doris Be Pink ,,

108 DE BOER Sophie Netherlands ,,

109 BASTIANELLI Valentina Vaiano – Fondriest ,,

110 ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland ,,

111 WALLE Brianna United States ,,

112 LAUREN Tamayo United States 0:29

113 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling ,,

114 VALSECCHI Silvia Be Pink ,,

115 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 0:37

116 WINDER Ruth United States 0:46

117 TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 1:07

118 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

119 BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 1:27

120 INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox 1:53

121 STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,

122 SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 1:57

123 NANNI Giorgia Servetto Footon 2:19

124 BORTOLOTTI Simona Servetto Footon ,,

125 LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies ,,

126 DVORAK Andrea United States ,,

127 MARTINI Alessia Vaiano – Fondriest 3:22

128 MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox 5:46

129 HOLCOMB Janel United States 8:28

DNF NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland –

DNF TREVISI Anna Vaiano – Fondriest –

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) ABBOTT Mara United States 20:06:50

2 (3) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 2:28

3 (4) HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 2:52

4 (5) CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 3:01

5 (7) VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 4:50

6 (6) GILLOW Shara Orica – AIS ,,

7 (8) STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon 5:17

8 (9) MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 5:39

9 (10) VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 5:42

10 (11) AMIALIUSIK Alena Be Pink 7:42

11 (12) RATTO Rossella Hitec Products UCK 8:12

12 (13) CROMWELL Tiffany Orica – AIS 8:30

13 (14) SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 9:25

14 (15) ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 9:43

15 (16) GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant 9:47

16 (17) VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 10:28

17 (18) WILLIAMS Georgia Be Pink 11:37

18 (19) FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 13:20

19 (20) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 13:54

20 (21) VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 14:21

21 (22) PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 14:30

22 (23) CORSET Ruth Bizkaia-Durango 16:14

23 (24) FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas 18:40

24 (25) SPRATT Amanda Orica – AIS 19:23

25 (26) TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 20:00

26 (28) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 21:16

27 (27) MUCCIOLI Dalia Be Pink 21:18

28 (29) BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 21:51

29 (30) FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 22:54

30 (31) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 24:02

31 (32) GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest 24:40

32 (33) KUCHINSKAYA Elena RusVelo 27:07

33 (34) BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 27:19

34 (35) FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland 27:46

35 (36) DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas 28:11

36 (37) BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 28:39

37 (38) SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 31:19

38 (39) KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 31:58

39 (40) ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 34:47

40 (41) PIETERS Amy Netherlands 37:04

41 (42) CHULKOVA Anastasiya RusVelo 38:54

42 (43) SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 39:20

43 (44) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 39:30

44 (45) VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas 39:39

45 (46) KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top 40:45

46 (48) BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox 41:48

47 (49) STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top 42:25

48 (50) ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland 42:54

49 (47) DVORAK Andrea United States 42:59

50 (51) CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 45:44

51 (52) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 48:04

52 (53) VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 48:14

53 (54) KOZONCHUK Oxana RusVelo 48:47

54 (55) D’ETTORE Alessandra Vaiano – Fondriest 49:23

55 (56) GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top 49:31

56 (57) JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana 49:35

57 (58) HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 50:13

58 (59) BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 50:55

59 (60) ELVIN Gracie Orica – AIS 51:35

60 (61) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 51:46

61 (62) ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 52:31

62 (63) BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango 53:01

63 (64) HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 53:22

64 (65) GUARISCHI Barbara Vaiano – Fondriest 53:43

65 (66) SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 54:29

66 (67) SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango 55:14

67 (68) DE BOER Sophie Netherlands 55:33

68 (70) MACLEAN Jessie Orica – AIS 56:07

69 (69) VALSECCHI Silvia Be Pink 56:08

70 (71) BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland 56:58

71 (72) BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas 57:15

72 (73) WILD Kirsten Netherlands 57:19

73 (75) BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 57:30

74 (74) SLIK Rozanne Netherlands 57:43

75 (78) MCGRATH Kristin United States 1:00:12

76 (76) TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 1:00:23

77 (79) DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 1:01:04

78 (80) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 1:01:06

79 (77) LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 1:02:06

80 (83) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 1:02:40

81 (82) EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 1:02:44

82 (84) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 1:02:59

83 (85) OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 1:03:01

84 (81) BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 1:03:12

85 (86) COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 1:03:26

86 (87) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 1:04:40

87 (88) SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 1:04:57

88 (89) HOSKINS Melissa Orica – AIS 1:05:08

89 (91) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 1:05:36

90 (90) BASTIANELLI Valentina Vaiano – Fondriest 1:05:46

91 (92) JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 1:06:48

92 (93) LETH Julie Hitec Products UCK 1:08:55

93 (94) KOSTER Anouska Netherlands 1:09:54

94 (95) ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango 1:10:57

95 (96) HALL Lauren United States 1:11:17

96 (98) SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango 1:11:46

97 (97) VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 1:12:15

98 (99) WALLE Brianna United States 1:12:18

99 (100) RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox 1:14:03

100 (101) WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 1:14:36

101 (102) KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 1:15:31

102 (103) WINDER Ruth United States 1:17:20

103 (104) LAUREN Tamayo United States 1:17:30

104 (106) SCHWEIZER Doris Be Pink 1:18:53

105 (107) MARCELLI Emma Servetto Footon 1:19:27

106 (109) BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 1:20:39

107 (110) KNOL Willeke Netherlands 1:21:01

108 (108) INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox 1:21:05

109 (111) PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 1:21:15

110 (112) VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 1:21:21

111 (113) ALGISI Alice Be Pink 1:23:21

112 (114) LARI Marina Servetto Footon 1:24:34

113 (117) SOSNA Katazyna Vaiano – Fondriest 1:25:38

114 (116) SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 1:26:51

115 (118) STACHER Ally Team Specialized- Lululemon 1:28:04

116 (119) CORNOLTI Veronica Servetto Footon 1:28:53

117 (120) HOEKSMA Ilona Netherlands 1:30:45

118 (115) HOLCOMB Janel United States 1:32:55

119 (121) NANNI Giorgia Servetto Footon 1:34:57

120 (122) GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 1:35:30

121 (123) CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 1:42:37

122 (124) NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 1:49:43

123 (125) DEFILE Corinna Servetto Footon 1:53:41

124 (126) DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team 1:53:42

125 (128) GRIFI Sara MCipollini-Giordana 2:02:01

126 (127) BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 2:04:10

127 (129) STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 2:04:29

128 (130) MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox 2:14:40

129 (132) MARTINI Alessia Vaiano – Fondriest 2:31:03

 

 

Foto:Giro Rosa

Arek Waluga