cancellaraFabian Cancellara (RadioShack – Leopard) wygrała indywidualną czasówkę wyścigu Tour of Austria. Drugie miejsce zajął Marco Pinotti (BMC), a trzecie Kristof Vandewalle (Omega Pharma – Quick-Step). Nowym liderem został reprezentant gospodarzy wyścigu, Riccardo Zoidl (Team Gourmetfein – Simplon)!

Siódmy etap Österreich-Rundfahrt – Tour of Austria miał ostatecznie rozstrzygnąć losy klasyfikacji generalnej. Przed kolarzami była płaska, licząca 24,1 km jazda indywidualna na czas. Lider wyścigu, Kevin Seeldraeyers (Astana), mimo 52 sekund przewagi w GC nad następnym zawodnikiem, miał się czego obawiać.

Belg nie jest specjalistą od czasówek, wiele lepiej radzą sobie w indywidualnej jeździe: Alexandr Dyachenko (Astana) – tracił 1 minutę i 4 sekundy czy Dries Devenyns (Omega Pharma – Quick-Step), który tracił 1 minutę i 45 sekund.

Dość długo na prowadzeniu utrzymywał się Gert Jőeäär (Cofidis), który wykręcił czas 29 minut i 5 sekund. Pokonał go dopiero o 21 sekund Vladimir Isaychev (Katusha). Bardzo dobrze pojechał Jesse Sergent (RadioShack – Leopard), ale do wirtualnego prowadzenia na etapie zabrakło mu 3 sekundy. Po przejechaniu linii mety przez Kristofa Vandewalle (Omega Pharma – Quick-Step) mieliśmy zmianę na pozycji lidera. Pokonał on o dwie sekundy zawodnika Katushy.

Zgodnie z oczekiwaniami mocno pojechał Fabian Cancellara (RadioShack – Leopard), który wykręcił czas 27 minut i 56 sekund, zostając oczywiście nowym liderem. Już nikt nie zdołał wyprzedzić Fabiana i został on zwycięzcą czasówki. Drugie miejsce zajął Marco Pinotti (BMC), a trzecie wspomniany Vandewalle.

Nowym liderem ku uciesze miejscowych kibiców został Riccardo Zoidl (Team Gourmetfein – Simplon)! Jutro płaski etap i Austriak jest tylko o krok od największego sukcesu w karierze. Były lider, Kevin Seeldraeyers (Astana) spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszą czasówkę na 29 miejscu zakończył Maciej Paterski (Cannondale), a 41 pozycję wywalczył Rafał Majka (Saxo – Tinkoff).

Wyniki:

1 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 20 30 27:56 51.766

2 PINOTTI Marco BMC Racing Team 14 18 0:22 51.095

3 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 8 12 0:46 50.383

4 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 7 7 0:48 50.325

5 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 6 4 0:49 50.296

6 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 5 3 0:52 50.208

7 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 4 2 1:06 49.805

8 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits 2 1 1:08 49.748

9 KING Benjamin RadioShack – Leopard 1:13 49.605

10 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 1:15 49.549

11 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 1:19 49.436

12 FRANK Mathias BMC Racing Team 1:21 49.380

13 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 1:22 49.352

14 NERZ Dominik BMC Racing Team ,, ,,

15 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 1:28 49.184

16 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 1:30 49.128

17 IGNATENKO Petr Katusha Team ,, ,,

18 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 1:31 49.100

19 OSS Daniel BMC Racing Team ,, ,,

20 IGNATYEV Mikhail Katusha Team 1:32 49.072

21 HUSHOVD Thor BMC Racing Team 1:35 48.989

22 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 1:38 48.906

23 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 1:40 48.851

24 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 1:43 48.769

25 GRIVKO Andriy Astana Pro Team 1:47 48.660

26 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 1:49 48.605

27 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 1:55 48.442

28 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,, ,,

29 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 1:56 48.415

30 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team 1:59 48.334

31 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 2:00 48.307

32 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 2:01 48.280

33 VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team ,, ,,

34 ARU Fabio Astana Pro Team 2:02 48.254

35 WELLENS Tim Lotto Belisol Team ,, ,,

36 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 2:06 48.147

37 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 2:07 48.120

38 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 2:10 48.040

39 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 2:11 48.013

40 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 2:13 47.960

41 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 2:14 47.934

42 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 2:15 47.907

43 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,, ,,

44 PUCCIO Salvatore Sky Procycling 2:16 47.881

45 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard ,, ,,

46 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 2:18 47.828

47 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 2:20 47.775

48 REIMER Martin Team MTN Qhubeka 2:22 47.723

49 BISSINGER Florian Team Vorarlberg ,, ,,

50 BENNETT George RadioShack – Leopard 2:25 47.644

51 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,, ,,

52 BALLAN Alessandro BMC Racing Team 2:26 47.618

53 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka ,, ,,

54 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,, ,,

55 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 2:29 47.540

56 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 2:31 47.488

57 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,, ,,

58 FELLINE Fabio Androni – Venezuela ,, ,,

59 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 2:33 47.436

60 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,, ,,

61 WYSS Danilo BMC Racing Team 2:35 47.384

62 HAYMAN Mathew Sky Procycling 2:37 47.332

63 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,, ,,

64 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 2:39 47.281

65 HOFER Andreas Team Vorarlberg 2:42 47.203

66 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 2:46 47.101

67 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 2:48 47.050

68 BOSWELL Ian Sky Procycling 2:49 47.024

69 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

70 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 2:50 46.999

71 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,, ,,

72 GOLCER Jure Tirol Cycling Team 2:51 46.973

73 ISTA Kevyn IAM Cycling 2:52 46.948

74 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela ,, ,,

75 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,, ,,

76 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling ,, ,,

77 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 2:53 46.923

78 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 2:57 46.821

79 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 3:01 46.721

80 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,, ,,

81 EISEL Bernhard Sky Procycling 3:02 46.695

82 KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:03 46.670

83 GODDAERT Kristof IAM Cycling ,, ,,

84 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 3:04 46.645

85 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 3:05 46.620

86 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:07 46.570

87 SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 3:10 46.495

88 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 3:12 46.445

89 ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:14 46.396

90 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits 3:15 46.371

91 WEISS Martin Tirol Cycling Team 3:16 46.346

92 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,, ,,

93 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 3:17 46.321

94 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

95 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,, ,,

96 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 3:18 46.297

97 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka ,, ,,

98 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:20 46.247

99 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 3:27 46.075

100 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,, ,,

101 KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team 3:30 46.002

102 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:37 45.832

103 REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 3:40 45.759

104 PONZI Simone Astana Pro Team 3:42 45.711

105 DE JONGE Maarten Team Vorarlberg 3:43 45.687

106 BROERS Remco Team Vorarlberg 3:44 45.663

107 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 3:45 45.639

108 RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team ,, ,,

109 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon 3:49 45.543

110 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon 3:56 45.377

111 TAFERNER Michael WSA ,, ,,

112 WöHRER David Tirol Cycling Team 4:02 45.235

113 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team 4:12 45.000

114 SUTTON Chris Sky Procycling 4:13 44.977

115 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 4:16 44.907

116 SELIG Rüdiger Katusha Team 4:24 44.722

117 HALLER Marco Katusha Team 4:25 44.699

118 BOZIC Borut Astana Pro Team ,, ,,

119 SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team ,, ,,

120 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg 4:34 44.492

121 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 4:37 44.424

122 GOTZ Markus WSA 4:38 44.401

123 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 4:39 44.379

124 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 4:42 44.311

125 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 4:43 44.288

126 SCHOFFMANN Martin WSA 4:44 44.265

127 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

128 LANG Paul WSA 4:47 44.198

129 LEOPOLD Hans-Jörg WSA 4:50 44.130

130 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 5:31 43.229

131 SPRINGER Christoph Team Vorarlberg 5:32 43.207

132 SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 5:34 43.164

133 BENETSEDER Josef WSA 5:35 43.143

134 BIEDERMANN Daniel Team Vorarlberg 5:38 43.078

135 SCHöRKMAYER Patrick WSA 6:02 42.571

136 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 6:19 42.219

137 GEISLER Wolfgang WSA 7:52 40.391

 

Klasyfikacja generalna:

1 (2) ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 10 25:09:37

2 (3) DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 0:33

3 (1) SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 0:50

4 (8) CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 0:53

5 (4) DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 1:20

6 (7) IGNATENKO Petr Katusha Team 1:24

7 (6) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 1:45

8 (9) ARU Fabio Astana Pro Team 2:19

9 (5) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 2:32

10 (10) KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 3:31

11 (12) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 4:20

12 (17) FRANK Mathias BMC Racing Team 4:29

13 (11) GOLCER Jure Tirol Cycling Team 4:43

14 (14) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 4:48

15 (13) BOSWELL Ian Sky Procycling 5:01

16 (15) FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 5:16

17 (16) BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 5:21

18 (18) BENNETT George RadioShack – Leopard 5:46

19 (19) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 7:37

20 (20) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 8:37

21 (21) LANG Paul WSA 11:02

22 (22) LEOPOLD Hans-Jörg WSA 11:13

23 (23) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 11:20

24 (25) KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 13:18

25 (24) VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 13:31

26 (26) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 13:42

27 (27) TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 13:48

28 (28) DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 14:29

29 (29) AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 14:51

30 (31) KING Benjamin RadioShack – Leopard 14:53

31 (30) REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 16:16

32 (32) WöHRER David Tirol Cycling Team 19:17

33 (33) WYSS Danilo BMC Racing Team 20:59

34 (35) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 21:27

35 (34) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 21:49

36 (36) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 22:29

37 (40) NERZ Dominik BMC Racing Team 23:33

38 (38) VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 23:56

39 (37) RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 24:11

40 (39) FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 24:23

41 (41) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 24:44

42 (45) SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 26:14

43 (46) VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team 27:05

44 (42) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

45 (49) PINOTTI Marco BMC Racing Team 27:19

46 (47) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 27:30

47 (44) BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 27:45

48 (48) DE JONGE Maarten Team Vorarlberg 29:52

49 (51) PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 30:31

50 (52) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 31:37

51 (50) KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 31:49

52 (54) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 32:51

53 (53) DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 33:14

54 (56) WELLENS Tim Lotto Belisol Team 33:44

55 (61) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 34:26

56 (55) PONZI Simone Astana Pro Team 35:02

57 (60) BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 36:03

58 (57) HRINKOW Dominik Team Vorarlberg 36:28

59 (59) GOTZ Markus WSA 37:28

60 (58) GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 37:29

61 (63) MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff 38:17

62 (62) FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 38:20

63 (65) GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 38:22

64 (66) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 39:29

65 (71) CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team 40:08

66 (68) MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 40:29

67 (67) CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 40:54

68 (64) SCHOFFMANN Martin WSA 40:58

69 (73) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 41:07

70 (70) EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 41:35

71 (72) ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 41:42

72 (74) FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 42:19

73 (69) TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 42:41

74 (76) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 44:18

75 (78) VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 44:47

76 (77) KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 45:21

77 (75) BROERS Remco Team Vorarlberg 45:28

78 (79) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 45:37

79 (86) GRIVKO Andriy Astana Pro Team 46:41

80 (83) CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 46:48

81 (88) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 46:50

82 (80) IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 46:55

83 (87) BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 47:13

84 (85) MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 47:32

85 (82) GODDAERT Kristof IAM Cycling 47:36

86 (84) PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 47:54

87 (89) PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 48:19

88 (95) SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 48:56

89 (93) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 49:07

90 (91) HOFER Andreas Team Vorarlberg 49:25

91 (81) SPRINGER Christoph Team Vorarlberg 49:30

92 (90) KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 49:46

93 (92) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 50:14

94 (94) BISSINGER Florian Team Vorarlberg 50:21

95 (100) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 51:33

96 (103) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 51:42

97 (98) VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits 51:43

98 (99) WEISS Martin Tirol Cycling Team 51:54

99 (111) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 52:04

100 (107) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 52:16

101 (108) OSS Daniel BMC Racing Team 52:21

102 (97) PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team 52:39

103 (105) HAYMAN Mathew Sky Procycling 52:54

104 (101) EISEL Bernhard Sky Procycling 52:57

105 (104) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 53:21

106 (112) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 53:23

107 (114) HUSHOVD Thor BMC Racing Team 53:30

108 (102) CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 53:47

109 (96) BIEDERMANN Daniel Team Vorarlberg 53:58

110 (109) ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

111 (117) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits 54:01

112 (106) SUTTON Chris Sky Procycling 54:32

113 (116) KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 55:06

114 (110) SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team 55:37

115 (115) RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon 55:45

116 (113) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 55:58

117 (118) BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 56:28

118 (123) WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 58:01

119 (125) BALLAN Alessandro BMC Racing Team 59:18

120 (119) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 59:27

121 (121) VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 59:53

122 (124) MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon 1:00:30

123 (122) SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 1:00:38

124 (127) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 1:01:04

125 (120) GEISLER Wolfgang WSA 1:01:10

126 (126) HALLER Marco Katusha Team 1:01:58

127 (128) SELIG Rüdiger Katusha Team 1:03:10

128 (130) IGNATYEV Mikhail Katusha Team 1:03:37

129 (131) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 1:05:20

130 (129) BENETSEDER Josef WSA 1:06:29

131 (133) EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:07:31

132 (132) MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:07:53

133 (135) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:10:25

134 (136) TAFERNER Michael WSA 1:10:26

135 (134) BOZIC Borut Astana Pro Team 1:10:30

136 (137) KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team 1:11:12

137 (138) SCHöRKMAYER Patrick WSA 1:14:16

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga