frankMathias Frank (BMC) okazał się najlepszym z dzisiejszej ucieczki i wygrał czwarty etap wyścigu Tour of Austria! To jego pierwsze indywidualne zwycięstwo od 2009 roku. Drugie miejsce zajął C.A. Sörensen (Saxo – Tinkoff), a trzecie Matija Kvasina (Team Gourmetfein – Simplon). Piąte miejsce wywalczył dziś Rafał Majka (Saxo – Tinkoff)! Liderem pozostał Kevin Seeldraeyers (Astana), który stracił do zwycięzcy 35 sekund.

Czwarty etap wyścigu Österreich-Rundfahrt – Tour of Austria prowadził z Matrei/Osttirol do St. Johann/Alpendorf i liczył 146 km. Na kolarzy czekała bardzo ciężka przeprawa, ponieważ przyszło im się zmagać w połowie dystansu z ponad 17 km wspinaczką na Hochtor (premia górska najwyższej kategorii).

Po kilku przetasowaniach na początku wyścigu mieliśmy na czele 9 zawodników: Robert Kiserlovski (RadioShack – Leopard), C.A. Sörensen (Saxo – Tinkoff), Mathias Frank (BMC), Tim Wellens (Lotto – Belisol), Riccardo Chiarini (Androni – Venezuela), Markus Eibegger (Team Gourmetfein – Simplon), Matthias Brandle (IAM Cycling), Gianluca Brambilla (Omega Pharma – Quick-Step) i nasz Rafał Majka (Saxo – Tinkoff). Trudy wspinaczki na Glocknerkönig szybko dały się we znaki harcownikom. Na czele utrzymało się czterech z nich: Majka, Kiserlovski, C.A. Sörensen i Frank.

Z peletonu mieliśmy podczas wspinaczki kilka kontrataków, ale najbardziej treściwą zaprezentowała trójka: lider Kevin Seeldraeyers (Astana), Joseph Dombrowski (Sky) i Riccardo Zoidl (Team Gourmetfein – Simplon). Jednak taka sytuacja nie utrzymała się zbyt długo, sporo zmieniły techniczne zjazdy, na których było sporo ataków.  Na czele wytworzyła się jedenastoosobowa grupka, za którą jechali między innymi Seeldraeyers, Zoidl i Dries Devenyns (Omega Pharma Quick Step).

10 km przed metą wspomniana jedenastka (Busche, Kiserlovski, Brambilla, Boswell, Frank, Agostini, Sörensen, Majka, Facchini, Eibegger i Kvasina) miała ponad minutę przewagi nad goniącą grupką i spore szanse na odniesienie etapowego triumfu. Dodatkowo Matthew Busche (RadioShack – Leopard) był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w GC i tracił do lidera 2 minuty i 15 sekund.

3 km przed metą na atak z tej grupki zdecydował się Matija Kvasina (Team Gourmetfein – Simplon), ale koledzy z ucieczki także nie próżnowali, próbując przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najskuteczniej zaatakował Mathias Frank (BMC) i to on wygrał dzisiejszy etap! Drugie miejsce zajął C.A. Sörensen (Saxo – Tinkoff), a trzecie Matija Kvasina. Na bardzo dobrym, piątym miejscu uplasował się dziś Rafał Majka (Saxo – Tinkoff)!

Prowadzenie w generalce utrzymał Seeldraeyers, który stracił dziś do zwycięzcy 35 sekund (14 pozycja).

Wyniki:

1 FRANK Mathias BMC Racing Team 30 3:42:39

2 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 18 0:08

3 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 12 ,,

4 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 7 0:10

5 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 4 0:12

6 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 3 0:16

7 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 2 ,,

8 BOSWELL Ian Sky Procycling 1 0:19

9 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 0:20

10 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 0:26

11 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 0:31

12 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 0:33

13 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits ,,

14 SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 0:35

15 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

16 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon ,,

17 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

18 KING Benjamin RadioShack – Leopard 0:37

19 DENIFL Stefan IAM Cycling 0:39

20 WELLENS Tim Lotto Belisol Team ,,

21 IGNATENKO Petr Katusha Team 0:42

22 GOLCER Jure Tirol Cycling Team 0:52

23 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 0:54

24 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 0:56

25 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team ,,

26 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step ,,

27 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

28 LANG Paul WSA ,,

29 WöHRER David Tirol Cycling Team 0:59

30 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 1:02

31 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

32 REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 1:04

33 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 1:09

34 LEOPOLD Hans-Jörg WSA ,,

35 ARU Fabio Astana Pro Team 1:15

36 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 2:08

37 WYSS Danilo BMC Racing Team 2:10

38 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 2:13

39 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 2:15

40 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling ,,

41 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 2:23

42 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 2:44

43 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 2:49

44 RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 3:06

45 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 3:55

46 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 11:23

47 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team ,,

48 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team ,,

49 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team ,,

50 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step ,,

51 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step ,,

52 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

53 DE JONGE Maarten Team Vorarlberg ,,

54 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka ,,

55 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,,

56 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,

57 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

58 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,

59 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team ,,

60 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team ,,

61 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard ,,

62 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team ,,

63 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

64 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

65 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

66 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

67 PINOTTI Marco BMC Racing Team 16:00

68 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 16:07

69 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

70 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

71 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

72 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard ,,

73 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,

74 HAYMAN Mathew Sky Procycling ,,

75 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,,

76 PONZI Simone Astana Pro Team ,,

77 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

78 VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team ,,

79 BISSINGER Florian Team Vorarlberg ,,

80 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

81 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg ,,

82 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

83 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling ,,

84 GODDAERT Kristof IAM Cycling 0:07

85 SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 16:07

86 SPRINGER Christoph Team Vorarlberg ,,

87 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team ,,

88 GOTZ Markus WSA ,,

89 GRIVKO Andriy Astana Pro Team ,,

90 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff ,,

91 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

92 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

93 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

94 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,

95 GEISLER Wolfgang WSA ,,

96 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team ,,

97 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,

98 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

99 FELLINE Fabio Androni – Venezuela ,,

100 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela ,,

101 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

102 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

103 BENETSEDER Josef WSA ,,

104 SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team ,,

105 BROERS Remco Team Vorarlberg ,,

106 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

107 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

108 BIEDERMANN Daniel Team Vorarlberg ,,

109 WEISS Martin Tirol Cycling Team ,,

110 KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team ,,

111 EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

112 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

113 BALLAN Alessandro BMC Racing Team ,,

114 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling ,,

115 TAFERNER Michael WSA ,,

116 HUSHOVD Thor BMC Racing Team ,,

117 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team ,,

118 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

119 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,

120 OSS Daniel BMC Racing Team ,,

121 ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

122 SUTTON Chris Sky Procycling ,,

123 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

124 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,

125 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka ,,

126 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

127 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

128 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

129 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling ,,

130 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon ,,

131 HALLER Marco Katusha Team ,,

132 SCHOFFMANN Martin WSA ,,

133 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

134 SCHöRKMAYER Patrick WSA ,,

135 KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

136 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

137 BOZIC Borut Astana Pro Team ,,

138 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

139 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

DNQ BRANDLE Matthias IAM Cycling 3:42:39

DNF VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team –

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 10 14:59:42

2 (3) ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 0:59

3 (2) DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 1:04

4 (4) DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 1:31

5 (8) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 1:50

6 (6) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 2:01

7 (5) ARU Fabio Astana Pro Team 2:09

8 (7) IGNATENKO Petr Katusha Team 2:17

9 (9) CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 2:24

10 (11) KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 2:49

11 (10) DENIFL Stefan IAM Cycling 3:09

12 (12) GOLCER Jure Tirol Cycling Team 3:57

13 (14) BOSWELL Ian Sky Procycling 4:04

14 (17) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 4:24

15 (13) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 4:26

16 (15) BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 4:31

17 (18) FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 4:50

18 (16) BENNETT George RadioShack – Leopard 5:19

19 (24) FRANK Mathias BMC Racing Team 5:53

20 (22) LEOPOLD Hans-Jörg WSA 7:05

21 (25) LANG Paul WSA 7:51

22 (28) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 7:59

23 (23) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 8:17

24 (26) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 9:48

25 (29) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 9:53

26 (32) VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 10:45

27 (36) KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 11:54

28 (34) DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 12:29

29 (40) TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 13:25

30 (41) REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 13:43

31 (45) AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 14:07

32 (47) KING Benjamin RadioShack – Leopard 15:16

33 (53) WöHRER David Tirol Cycling Team 16:38

34 (42) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 17:33

35 (48) RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 17:48

36 (55) WYSS Danilo BMC Racing Team 18:12

37 (54) FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 18:26

38 (63) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 19:03

39 (64) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 20:08

40 (58) LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 20:13

41 (19) VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team 20:44

42 (31) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 21:04

43 (20) SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 21:06

44 (21) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 21:21

45 (35) VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 21:39

46 (37) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 22:25

47 (38) DE JONGE Maarten Team Vorarlberg 23:19

48 (27) NERZ Dominik BMC Racing Team 23:37

49 (71) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 23:44

50 (77) WELLENS Tim Lotto Belisol Team 24:48

51 (43) BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 24:51

52 (30) PINOTTI Marco BMC Racing Team 25:39

53 (33) PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 26:03

54 (49) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 26:31

55 (56) KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 27:54

56 (39) PONZI Simone Astana Pro Team 28:36

57 (59) BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 28:56

58 (44) DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 29:54

59 (90) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 30:07

60 (50) GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 31:23

61 (66) MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 31:31

62 (52) HRINKOW Dominik Team Vorarlberg 31:40

63 (57) GOTZ Markus WSA 32:49

64 (112) CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 33:31

65 (122) EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 33:35

66 (60) SCHOFFMANN Martin WSA 33:47

67 (72) FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 34:09

68 (73) GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 34:14

69 (61) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 34:20

70 (74) VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 34:25

71 (62) TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 34:26

72 (75) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 35:17

73 (76) CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team 35:20

74 (65) MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff 36:02

75 (81) FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 36:26

76 (67) ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 36:32

77 (68) BROERS Remco Team Vorarlberg 37:45

78 (69) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 37:48

79 (70) GRIVKO Andriy Astana Pro Team 38:06

80 (93) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 40:32

81 (78) PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 40:35

82 (79) KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 40:39

83 (94) IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 40:49

84 (80) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 41:07

85 (96) MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 41:17

86 (99) CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 41:44

87 (82) BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 41:50

88 (83) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 41:52

89 (84) KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 42:20

90 (85) SPRINGER Christoph Team Vorarlberg 42:27

91 (109) PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 42:44

92 (86) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 43:14

93 (87) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 43:33

94 (88) GODDAERT Kristof IAM Cycling 43:42

95 (89) HOFER Andreas Team Vorarlberg 43:53

96 (91) SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 44:52

97 (92) BIEDERMANN Daniel Team Vorarlberg 45:30

98 (95) RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon 45:52

99 (97) OSS Daniel BMC Racing Team 46:18

100 (98) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 46:24

101 (100) PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team 46:46

102 (101) EISEL Bernhard Sky Procycling 46:52

103 (102) SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team ,,

104 (103) VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits 47:02

105 (104) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

106 (105) WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 47:08

107 (106) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 47:09

108 (107) WEISS Martin Tirol Cycling Team 47:17

109 (108) HUSHOVD Thor BMC Racing Team 47:20

110 (110) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 47:30

111 (111) SUTTON Chris Sky Procycling ,,

112 (113) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

113 (131) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 47:44

114 (114) HAYMAN Mathew Sky Procycling 47:49

115 (115) CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 47:59

116 (117) ISTA Kevyn IAM Cycling 48:17

117 (116) BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

118 (118) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 48:38

119 (119) VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 48:58

120 (120) BISSINGER Florian Team Vorarlberg 49:00

121 (121) KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 49:10

122 (123) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 49:44

123 (124) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 50:15

124 (125) SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 50:30

125 (126) MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,

126 (127) GEISLER Wolfgang WSA 50:50

127 (128) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 51:16

128 (129) SELIG Rüdiger Katusha Team 51:21

129 (130) BALLAN Alessandro BMC Racing Team 52:18

130 (132) HALLER Marco Katusha Team 54:04

131 (133) EDMüLLER Benjamin Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 54:50

132 (134) IGNATYEV Mikhail Katusha Team 55:19

133 (135) KAPELLER Hannes Tirol Cycling Team 56:28

134 (136) MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 56:35

135 (137) BENETSEDER Josef WSA 57:02

136 (138) BOZIC Borut Astana Pro Team 58:24

137 (139) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 1:00:27

138 (140) TAFERNER Michael WSA 1:01:55

139 (141) SCHöRKMAYER Patrick WSA 1:02:23

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga