Marianne VosMarianne Vos (Rabobank-Liv Giant) drugi dzień z rzędu wygrała etap kobiecego Giro, a dzięki sekundom na lotnej premii umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Evelyn Stevens (Team Specialized- Lululemon), a trzecie Ashleigh Moolman Pasio (Lotto Belisol Ladies).

W czwartym dniu rywalizacji w Giro d’Italia Internazionale Femminile zawodniczki miały przed sobą najdłuższy etap wyścigu. Start nastąpił w Monte San Vito, a po 137,2 km kobiecy peleton miał finiszować w Castelfidardo.

Dziś zawodniczki nie kwapiły się do ataków i na jedyną górską premię (2 kategoria, 46 km trasy) przyjechała duża grupa. Komplet punktów zdobyła Tiffany Cromwell (Orica – AIS), a na drugim miejscu uplasowała się liderka wyścigu, Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant). Kilka kilometrów dalej mieliśmy lotny finisz i tam zawodniczki zamieniły się miejscami – po raz kolejny bonusowe sekundy padły łupem Vos.

25 km przed metą na atak zdecydowała się Marta Bastianelli (Faren-Let’s Go Finland), która miała ponad 18 minut straty w klasyfikacji generalnej. Niestety dla niej, ekipy mające sprinterki nie chciały wypuścić z rąk szans na etapowe zwycięstwo.

W finiszu z dużej grupki najszybsza okazała się, a jakże, Marianne Vos (Rabobank-Liv Giant), która ze sporą przewagą przejechała linię mety.  Drugie miejsce zajęła Evelyn Stevens (Team Specialized- Lululemon), a trzecie Ashleigh Moolman Pasio (Lotto Belisol Ladies).

Wyniki:

1 VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 16 3:14:28

2 STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon 11 0:03

3 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 6 ,,

4 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 5 ,,

5 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 4 0:07

6 VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 2 0:09

7 LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland ,,

8 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 0:18

9 CROMWELL Tiffany Orica – AIS 0:20

10 ABBOTT Mara United States ,,

11 FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 0:22

12 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

13 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana ,,

14 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

15 CORSET Ruth Bizkaia-Durango 0:26

16 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

17 SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango ,,

18 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling ,,

19 RATTO Rossella Hitec Products UCK ,,

20 AMIALIUSIK Alena Be Pink 0:29

21 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 0:32

22 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon ,,

23 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 0:34

24 DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas 0:37

25 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo ,,

26 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 0:41

27 BURCHENKOVA Alexandra RusVelo ,,

28 FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland ,,

29 GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest 0:45

30 PIETERS Amy Netherlands 0:47

31 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

32 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox ,,

33 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 0:51

34 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 0:53

35 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

36 JASINSKA Malgorzata MCipollini-Giordana 0:57

37 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant ,,

38 LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 0:59

39 KOZONCHUK Oxana RusVelo 1:01

40 MUCCIOLI Dalia Be Pink 1:03

41 BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango ,,

42 CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas ,,

43 SPRATT Amanda Orica – AIS 1:05

44 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant ,,

45 WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

46 KOSTER Anouska Netherlands ,,

47 BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox ,,

48 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

49 ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango ,,

50 ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland ,,

51 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo ,,

52 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 1:09

53 CHULKOVA Anastasiya RusVelo 1:10

54 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 1:14

55 FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas ,,

56 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 1:16

57 HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 1:23

58 LARI Marina Servetto Footon ,,

59 RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox 1:25

60 MARCELLI Emma Servetto Footon ,,

61 VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas ,,

62 BASTIANELLI Valentina Vaiano – Fondriest 1:31

63 WILD Kirsten Netherlands 1:35

64 BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas 1:37

65 GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top ,,

66 TREVISI Anna Vaiano – Fondriest ,,

67 STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top ,,

68 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango ,,

69 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

70 BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team ,,

71 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 1:40

72 NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango ,,

73 KNOL Willeke Netherlands ,,

74 SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango ,,

75 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 1:43

76 SOSNA Katazyna Vaiano – Fondriest ,,

77 D’ETTORE Alessandra Vaiano – Fondriest ,,

78 INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox 1:47

79 DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies ,,

80 SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies ,,

81 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

82 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling ,,

83 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

84 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland ,,

85 LETH Julie Hitec Products UCK ,,

86 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo ,,

87 HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling ,,

88 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

89 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

90 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 1:56

91 DE BOER Sophie Netherlands ,,

92 SANGUINETI Ilaria Be Pink ,,

93 STULTIENS Sabrina ,,

94 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox ,,

95 SCHWEIZER Doris Be Pink 2:06

96 BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland ,,

97 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

98 KUCHINSKAYA Elena RusVelo ,,

99 KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top ,,

100 DVORAK Andrea United States ,,

101 SLIK Rozanne Netherlands ,,

102 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 2:13

103 ELVIN Gracie Orica – AIS ,,

104 KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling ,,

105 MCGRATH Kristin United States ,,

106 HALL Lauren United States ,,

107 WALLE Brianna United States ,,

108 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 2:20

109 LAUREN Tamayo United States 2:23

110 HOLCOMB Janel United States ,,

111 HOEKSMA Ilona Netherlands ,,

112 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 2:25

113 MACLEAN Jessie Orica – AIS 2:38

114 HOSKINS Melissa Orica – AIS ,,

115 VALSECCHI Silvia Be Pink ,,

116 GUARISCHI Barbara Vaiano – Fondriest 2:46

117 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,

118 ALGISI Alice Be Pink ,,

119 TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 2:49

120 CORNOLTI Veronica Servetto Footon 3:48

121 NANNI Giorgia Servetto Footon 3:55

122 WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 4:26

123 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

124 STACHER Ally Team Specialized- Lululemon ,,

125 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

126 WINDER Ruth United States ,,

127 STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 11:52

128 BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top 12:07

129 CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 13:26

130 DEFILE Corinna Servetto Footon 17:02

131 GILMORE Rochelle Wiggle Honda Pro Cycling 17:14

132 MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox ,,

133 DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team ,,

134 ELLA Michal Lotto Belisol Ladies ,,

135 NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland 17:22

136 BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 17:42

137 DOTTI Jasmine Servetto Footon ,,

138 MARTINI Alessia Vaiano – Fondriest 17:51

139 GRIFI Sara MCipollini-Giordana 17:57

DNF FRAPPORTI Simona Be Pink –

DNF JANELIUNAITE Edita Pasta Zara – Cogeas –

DNS HANNES Kaat Lotto Belisol Ladies –

DNS VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies –

DNS BJřRNSRUD Miriam Hitec Products UCK –

DNS CECCHINI Elena Faren-Let’s Go Finland –

DNS VANNUCCI Chiara Vaiano – Fondriest –

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 8 11:31:23

2 (3) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 1:31

3 (2) HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 1:33

4 (7) STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon 1:39

5 (6) MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 1:41

6 (4) LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland 1:44

7 (8) VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 1:54

8 (5) RATTO Rossella Hitec Products UCK 2:03

9 (9) ABBOTT Mara United States 2:05

10 (10) CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 2:07

11 (11) GILLOW Shara Orica – AIS 2:11

12 (13) CROMWELL Tiffany Orica – AIS 2:28

13 (12) VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 2:32

14 (15) ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 3:41

15 (14) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 3:46

16 (17) CORSET Ruth Bizkaia-Durango ,,

17 (18) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 3:47

18 (16) AMIALIUSIK Alena Be Pink 3:49

19 (20) GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

20 (21) SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 3:54

21 (25) FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 3:58

22 (22) VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 4:04

23 (19) PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 4:10

24 (26) DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas 4:14

25 (28) BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 4:28

26 (23) BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,

27 (24) WILLIAMS Georgia Be Pink 4:40

28 (27) SPRATT Amanda Orica – AIS 4:47

29 (29) FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 4:58

30 (31) FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland 6:18

31 (34) GULUMA Serika Mitchell Vaiano – Fondriest 6:39

32 (35) TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 6:44

33 (30) FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas 6:48

34 (32) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

35 (33) MUCCIOLI Dalia Be Pink 6:51

36 (36) KUCHINSKAYA Elena RusVelo 8:18

37 (37) SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 9:27

38 (38) DVORAK Andrea United States 10:38

39 (40) KOSTER Anouska Netherlands 13:26

40 (41) BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox 13:33

41 (42) KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 13:36

42 (39) STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top 13:58

43 (45) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 14:01

44 (46) VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 14:06

45 (50) SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 14:22

46 (48) KOZONCHUK Oxana RusVelo 14:25

47 (51) BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 14:31

48 (47) VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas 14:41

49 (43) MCGRATH Kristin United States 14:48

50 (49) HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 14:50

51 (61) PIETERS Amy Netherlands 15:40

52 (57) CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 15:41

53 (58) CHULKOVA Anastasiya RusVelo 15:48

54 (63) ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland 16:00

55 (54) HALL Lauren United States 16:01

56 (60) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 16:22

57 (53) GUARISCHI Barbara Vaiano – Fondriest 16:27

58 (59) D’ETTORE Alessandra Vaiano – Fondriest 16:28

59 (65) BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas 16:35

60 (67) WILD Kirsten Netherlands 16:39

61 (56) WALLE Brianna United States 16:43

62 (64) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 16:51

63 (62) KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top 17:01

64 (66) ELVIN Gracie Orica – AIS 17:15

65 (68) EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 17:26

66 (69) ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 17:52

67 (52) WINDER Ruth United States 18:00

68 (70) ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 18:07

69 (55) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 18:14

70 (84) BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 20:20

71 (74) BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland 20:35

72 (77) BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 20:44

73 (76) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 20:56

74 (71) MACLEAN Jessie Orica – AIS 21:02

75 (73) VALSECCHI Silvia Be Pink ,,

76 (75) SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland ,,

77 (79) COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling 21:12

78 (82) GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top 21:15

79 (83) VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 21:27

80 (86) SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango 21:44

81 (80) LAUREN Tamayo United States 21:52

82 (85) KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 22:13

83 (87) SLIK Rozanne Netherlands ,,

84 (81) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 22:19

85 (78) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 23:51

86 (88) TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 23:57

87 (91) OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 24:13

88 (90) HOSKINS Melissa Orica – AIS 25:34

89 (92) HOLCOMB Janel United States 25:51

90 (93) SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 27:32

91 (95) LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 27:34

92 (99) BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango 27:56

93 (102) JASINSKA Malgorzata MCipollini-Giordana 27:57

94 (103) ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango 28:05

95 (96) DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 28:23

96 (94) STULTIENS Sabrina 28:29

97 (97) JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 28:32

98 (100) LETH Julie Hitec Products UCK 28:43

99 (104) VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 28:47

100 (106) SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango 28:54

101 (107) SOSNA Katazyna Vaiano – Fondriest 28:59

102 (105) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 29:15

103 (109) DE BOER Sophie Netherlands 29:21

104 (110) BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 30:17

105 (108) WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 31:44

106 (112) RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox 31:49

107 (114) LARI Marina Servetto Footon 31:57

108 (113) TREVISI Anna Vaiano – Fondriest 32:06

109 (116) SCHWEIZER Doris Be Pink 32:47

110 (115) HOEKSMA Ilona Netherlands 33:04

111 (118) PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 33:47

112 (119) INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox 34:03

113 (120) HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 34:44

114 (121) KNOL Willeke Netherlands 34:47

115 (89) BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top 35:01

116 (123) VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 35:07

117 (122) BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 35:21

118 (125) BASTIANELLI Valentina Vaiano – Fondriest 35:55

119 (124) ALGISI Alice Be Pink 37:07

120 (127) SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 38:37

121 (126) NANNI Giorgia Servetto Footon 40:06

122 (128) SANGUINETI Ilaria Be Pink 40:33

123 (130) GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 40:50

124 (132) CORNOLTI Veronica Servetto Footon 43:06

125 (101) GILMORE Rochelle Wiggle Honda Pro Cycling 44:14

126 (117) CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 44:36

127 (134) STACHER Ally Team Specialized- Lululemon 45:12

128 (139) MARCELLI Emma Servetto Footon 45:40

129 (137) STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 54:35

130 (143) NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 55:23

131 (129) DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team 56:10

132 (133) GRIFI Sara MCipollini-Giordana 57:46

133 (136) MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox 59:55

134 (138) BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 1:01:55

135 (140) DEFILE Corinna Servetto Footon 1:04:28

136 (142) NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland 1:06:40

137 (144) MARTINI Alessia Vaiano – Fondriest 1:18:59

138 (145) ELLA Michal Lotto Belisol Ladies 1:19:57

139 (146) DOTTI Jasmine Servetto Footon 1:20:45

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga