hushovdThor Hushovd (BMC) wygrał trzeci etap wyścigu Tour of Austria. Norweg pokonał kolegę z zespołu Daniela Ossa. Trzecie miejsce zajął Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick-Step). Kevin Seeldraeyers (Astana) nadal liderem klasyfikacji generalnej.

Trzeci dzień rywalizacji w wyścigu Österreich-Rundfahrt – Tour of Austria to najkrótszy (nie licząc czasówki) etap liczący w zamyśle organizatorów 119,7 km. Kolarze startowali w Heiligenblut, a meta usytuowana była w  Matrei. Dzisiejszy etap został skrócony ponieważ były problemy z przejazdem przez Felbertauernpass.

Na atak od początku etapu zdecydował się Mikhail Ignatyev (Katusha), który miał bardzo dużą stratę w klasyfikacji generalnej. Kontrataku z peletonu próbowali Jakub Kratochvila (Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer) i Paul Lang (WSA). Kratochvila zdołał dojechać do Ignatyeva i dwaj kolarze na 30 km przed metą mieli niewiele ponad minutę przewagi nad peletonem, prowadzonym przez ekipę Astana.

Ekipy sprinterów po dwóch dniach rywalizacji w górach, chciały dziś zapolować na etapowe zwycięstwo. Mocne tempo peletonu spowodowało, że ucieczka została skasowana około 8 km przed metą. Niestety na 2 km przed metą mieliśmy sporą kraksę, która pokrzyżowała plany niektórym zawodnikom.

W dość chaotycznej końcówce najlepiej odnalazł się Thor Hushovd (BMC), dla którego to dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Mistrz świata z 2010 roku pokonał swojego kolegę z zespołu, Daniela Ossa i Gianni Meersmana (Omega Pharma – Quick-Step). Koszulkę lidera utrzymał Kevin Seeldraeyers (Astana).

Wyniki:

1 HUSHOVD Thor BMC Racing Team 30 2:53:31

2 OSS Daniel BMC Racing Team 18 ,,

3 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 12 ,,

4 PONZI Simone Astana Pro Team 7 ,,

5 FELLINE Fabio Androni – Venezuela 4 ,,

6 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 3 ,,

7 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 2 ,,

8 RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 1 ,,

9 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

10 CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff ,,

11 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling ,,

12 SUTTON Chris Sky Procycling ,,

13 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon ,,

14 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step ,,

15 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 0:08

16 VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team ,,

17 KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

18 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

19 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 0:09

20 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 0:11

21 SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 0:12

22 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

23 BRANDLE Matthias IAM Cycling ,,

24 GOLCER Jure Tirol Cycling Team ,,

25 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon ,,

26 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard ,,

27 DENIFL Stefan IAM Cycling ,,

28 ARU Fabio Astana Pro Team ,,

29 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

30 PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,

31 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

32 DE JONGE Maarten Team Vorarlberg ,,

33 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

34 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team ,,

35 BROERS Remco Team Vorarlberg ,,

36 LEOPOLD Hans-Jörg WSA ,,

37 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

38 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

39 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team ,,

40 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team ,,

41 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff ,,

42 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

43 WEISS Martin Tirol Cycling Team ,,

44 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

45 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,,

46 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step ,,

47 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

48 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

49 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team ,,

50 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,,

51 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard ,,

52 WöHRER David Tirol Cycling Team ,,

53 IGNATENKO Petr Katusha Team ,,

54 REZMAN Bostjan Team Vorarlberg ,,

55 SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon ,,

56 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

57 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

58 NERZ Dominik BMC Racing Team ,,

59 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela ,,

60 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,

61 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team ,,

62 SPRINGER Christoph Team Vorarlberg ,,

63 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg ,,

64 SCHOFFMANN Martin WSA ,,

65 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon ,,

66 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,,

67 GODDAERT Kristof IAM Cycling ,,

68 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,,

69 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff ,,

70 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling ,,

71 GOTZ Markus WSA ,,

72 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,,

73 HAYMAN Mathew Sky Procycling ,,

74 VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team ,,

75 DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step ,,

76 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

77 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard ,,

78 GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

79 LANG Paul WSA ,,

80 ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

81 WYSS Danilo BMC Racing Team 0:32

82 VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka ,,

83 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

84 GEISLER Wolfgang WSA ,,

85 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon ,,

86 BOSWELL Ian Sky Procycling 0:35

87 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 0:37

88 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling ,,

89 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,,

90 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka ,,

91 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

92 GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step ,,

93 PINOTTI Marco BMC Racing Team ,,

94 MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

95 BILLE Gaetan Lotto Belisol Team ,,

96 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

97 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

98 CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard ,,

99 FRANK Mathias BMC Racing Team 0:42

100 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,

101 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

102 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,

103 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,

104 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

105 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 0:45

106 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

107 REIMER Martin Team MTN Qhubeka 0:46

108 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 0:47

109 TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling ,,

110 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team ,,

111 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,

112 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

113 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,

114 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,,

115 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela ,,

116 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 0:50

117 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team ,,

118 SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff ,,

119 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,

120 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 1:06

121 KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

122 BENETSEDER Josef WSA ,,

123 SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team ,,

124 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 1:21

125 WELLENS Tim Lotto Belisol Team ,,

126 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 1:30

127 IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 1:45

128 BISSINGER Florian Team Vorarlberg 2:21

129 GRIVKO Andriy Astana Pro Team 2:29

130 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 2:38

131 KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 11:16:40

2 (2) DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team 0:43

3 (4) DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 0:58

4 (3) ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 0:59

5 (5) ARU Fabio Astana Pro Team 1:29

6 (6) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 1:59

7 (7) IGNATENKO Petr Katusha Team 2:10

8 (8) BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 2:15

9 (9) CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 2:20

10 (10) DENIFL Stefan IAM Cycling 3:05

11 (11) KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 3:23

12 (12) GOLCER Jure Tirol Cycling Team 3:40

13 (13) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 3:59

14 (15) BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 4:39

15 (14) BOSWELL Ian Sky Procycling 4:43

16 (16) BENNETT George RadioShack – Leopard 4:58

17 (17) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 5:02

18 (18) FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 5:05

19 (19) VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team 5:08

20 (20) SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling 5:22

21 (21) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 5:49

22 (22) LEOPOLD Hans-Jörg WSA 6:31

23 (23) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 6:39

24 (24) FRANK Mathias BMC Racing Team 7:09

25 (25) LANG Paul WSA 7:30

26 (26) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 8:00

27 (27) NERZ Dominik BMC Racing Team 8:05

28 (28) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 8:23

29 (29) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 10:12

30 (31) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 10:16

31 (33) PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling 10:31

32 (30) PINOTTI Marco BMC Racing Team 10:39

33 (32) VAN NIEKERK Dennis Team MTN Qhubeka 10:46

34 (35) VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 10:51

35 (34) DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 11:27

36 (37) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits 11:37

37 (38) DE JONGE Maarten Team Vorarlberg 12:31

38 (40) PONZI Simone Astana Pro Team 12:52

39 (41) REZMAN Bostjan Team Vorarlberg 13:14

40 (39) TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team 13:29

41 (42) DE WEERT Kevin Omega Pharma – Quick-Step 13:53

42 (43) BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 14:03

43 (45) AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 14:26

44 (44) DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 14:57

45 (48) RATTO Daniele Cannondale Pro Cycling Team 15:05

46 (46) VANENDERT Dennis Lotto Belisol Team 15:11

47 (47) KING Benjamin RadioShack – Leopard 15:14

48 (49) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 15:43

49 (50) GOGL Michael Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 15:51

50 (51) BRANDLE Matthias IAM Cycling 16:01

51 (52) HRINKOW Dominik Team Vorarlberg 16:08

52 (54) FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 16:14

53 (53) WöHRER David Tirol Cycling Team ,,

54 (55) WYSS Danilo BMC Racing Team 16:57

55 (56) KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 17:06

56 (57) GOTZ Markus WSA 17:17

57 (60) SCHOFFMANN Martin WSA 18:15

58 (58) LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 18:24

59 (61) VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol Team 18:36

60 (59) BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 18:43

61 (63) MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 18:53

62 (62) TIERNAN-LOCKE Jonathan Sky Procycling 19:29

63 (65) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 19:56

64 (66) MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff 20:30

65 (68) ZELLER Lukas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 21:00

66 (67) MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 21:18

67 (69) BROERS Remco Team Vorarlberg 22:13

68 (64) GRIVKO Andriy Astana Pro Team 22:22

69 (73) FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 23:21

70 (70) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 23:34

71 (72) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 23:42

72 (74) GRABSCH Bert Omega Pharma – Quick-Step 23:51

73 (75) VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 24:15

74 (71) KRATOCHVILA Jakub Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 24:55

75 (76) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 25:02

76 (79) PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team 25:03

77 (77) CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team 25:10

78 (80) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 25:35

79 (81) FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 25:38

80 (78) WELLENS Tim Lotto Belisol Team 25:53

81 (82) BILLE Gaetan Lotto Belisol Team 26:43

82 (84) KUEN Maximilian Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 26:44

83 (86) SPRINGER Christoph Team Vorarlberg 26:55

84 (83) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,

85 (85) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 27:49

86 (87) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 28:07

87 (88) GODDAERT Kristof IAM Cycling 28:10

88 (90) HOFER Andreas Team Vorarlberg 28:21

89 (91) CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard 28:52

90 (93) SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 29:20

91 (89) IGLINSKIY Maxim Astana Pro Team 29:49

92 (92) BENETSEDER Josef WSA 29:50

93 (95) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 30:19

94 (99) OSS Daniel BMC Racing Team 30:34

95 (98) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 30:40

96 (96) RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon ,,

97 (97) MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 31:04

98 (101) PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team 31:14

99 (113) HUSHOVD Thor BMC Racing Team 31:36

100 (108) WEISS Martin Tirol Cycling Team 31:45

101 (103) EISEL Bernhard Sky Procycling ,,

102 (114) SUTTON Chris Sky Procycling 31:46

103 (104) VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits 31:50

104 (110) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 31:58

105 (112) CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

106 (105) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits 32:00

107 (106) WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 32:01

108 (100) CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 32:05

109 (107) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 32:12

110 (102) SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team 32:14

111 (117) CANTWELL Jonathan Team Saxo-Tinkoff 32:15

112 (116) HAYMAN Mathew Sky Procycling 32:17

113 (109) PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 32:26

114 (111) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 32:31

115 (120) BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 33:10

116 (119) ISTA Kevyn IAM Cycling 33:15

117 (122) VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 33:26

118 (118) KENDLER Benedikt Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer ,,

119 (124) EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 33:27

120 (121) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 33:36

121 (127) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 34:00

122 (128) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 34:23

123 (129) SOKOL Jan Team Gourmetfein – Simplon 34:58

124 (130) MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon 35:28

125 (123) BISSINGER Florian Team Vorarlberg 35:37

126 (131) GEISLER Wolfgang WSA 35:38

127 (133) SELIG Rüdiger Katusha Team 35:49

128 (132) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 36:18

129 (135) SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff 37:34

130 (139) MüLLER Andreas Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 41:28

131 (141) LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer 44:43

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga